DomůNovinkyZlatí úhoři v českých revírech: Reportáž z vysazování 13 000 odkrmených úhořů

Zlatí úhoři v českých revírech: Reportáž z vysazování 13 000 odkrmených úhořů

- Reklama -

Jak známo, úhoři migrují tisíce kilometrů k břehům Severní Ameriky, kde se třou. Aby i v našich neprůchodných řekách úhoři byli, je třeba je nasazovat. Jak tahle práce vypadá? To ukazují středočeští rybáři v nádherné reportáži. Ti rozvezli asi 13 000 odkrmených úhořů, kteří přišli z Německa. A rybáři ze středu Čech je nasazovali třeba do Sázavy. Podívejte se na povedenou reportáž…

Foto: Středočeský ÚS

Úhoř patří k nejpopulárnějším rybím druhům v českých revírech. Právě tahle hadovitá ryba se pro tisíce rybářů stala doživotní láskou, na kterou nedají dopustit. Jenže! Úhoři jsou (nejen) v českých vodách ohroženi kvůli neprůchodným překážkám v tuzemských tocích, které prostě nedokážou zdolat. A to je problém! Rybáři tak musí úhořům nabídnout pomocnou ruku…

„Do našich revírů, vodních ploch a vodních toků budeme rozvážet odkrmeného úhoře, který nám přišel z Německa. Bude to celkem 130 kilogramů, kdy v jednom kilogramu je asi 100 kusů odkrmených úhořů. To znamená, že rozvezeme 13 000 kusů odkrmeného úhoře. Prioritou je řeka Sázava, kam jde dotace ze Středočeského kraje,“ řekl předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner.

VIDEO: Nasazování odkrmených úhořů do středočeských vod

Rybáři při nasazování odkrmeného úhoře mají připravené pytle s vodou, kdy do každého pytle míří 1 až 2 kilogramy malých ryb. Do pytlů rybáři samozřejmě pouští kyslík, aby při transportu ryby neuhynuly. Takto připravené úhoře pak rybáři vozidlem rozvezou po jednotlivých místních organizacích a lokalitách.

„Odkrmeného úhoře budeme rozvážet po všech organizacích na řece Sázavě, abychom doplnili populaci úhoře, tedy rybu, která nemá možnost se dostat zpět do tohoto toku, jelikož na cestě zpátky ji stojí několik přehradních těles,“ říká v reportáži hospodář SÚS Milan Štěpnička. 

Velkou měrou se na tomto projektu podílí Středočeský kraj, kterému patří velký dík. Samozřejmě, poděkování musí zamířit i na jednotlivé středočeské organizace, díky kterým probíhá nasazování odkrmeného úhoře bezproblémově. Bez rybářů by to prostě úhoři měli ještě složitější! 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -