DomůNovinkyJakub Vágner vychovává další generace rybářů! Dětem ukazuje třeba obrovské sumce

Jakub Vágner vychovává další generace rybářů! Dětem ukazuje třeba obrovské sumce

- Reklama -

Letní rybářská sezóna bývá pro Jakuba Vágnera ve znamení práce s malými rybáři. A i když covidová situace i v letošním roce pořád „straší zpoza kouta“, tak přesto Jakub Vágner v areálu na Katlově přivítal celou řadu dětí, ze kterých jednou (snad) vyrostou praví rybáři s tím nejlepším vztahem k přírodě a rybám. A děti mají o zážitky postaráno!

Ilustrační foto: Katlov

Nejznámější český rybář, který se proslavil i ve světě, je známý tím, že se snaží své zkušenosti a poznatky předávat i těm nejmenším rybářům. Ti jednak získají velmi cenné zkušenosti, navíc také ale nezapomenutelné zážitky. Tak jako například v tu chvíli, kdy děti spolu s Jakubem Vágnerem chytí velkého sumce. To je například vidět v novém videu, které Jakub Vágner zveřejnil. V areálu na Katlově je teď fakt hodně živo!

„Pořád je to živý tvor, takže s respektem k té rybě. Vyzkoušeli jste si boj s největším sladkovodním králem naší rybí říše. Je důležité ho po tom souboji nechat odpočinout, protože kdybyste ho hned pustili, tak se taky může stát – jak je ta ryba unavená – že zapadne do bahna a sebe sama zadusí,“ vysvětluje dětem Jakub Vágner ve videu.

VIDEO: Jakub Vágner ukazuje dětem obrovského sumce! 

Jakub Vágner při setkáváních s dětmi klade vždy velký důraz na to, aby se k uloveným rybám chovaly s maximálním respektem. Kromě toho ale známý rybář dětem předává nejrůznější informace o životě ryb. Zase: Ve videu jde krásně vidět, jak známý rybář popisuje všechny zajímavosti o uloveném sumci. Jak se to říká: Nejlepší je vše vidět na vlastní oči a osahat na vlastní ruce.

„Tu rybu musíte pustit jenom v okamžiku, kdy jste si stoprocentně jistí, že ta ryba má šanci na to, aby odplula a tady nikde nezapadla. Poznáte to relativně jednoduše: Já to poznám tak, že rybě dám palec do tlamy, a podle toho stisku cítím, kolik ta ryba má nebo nemá síly,“ vysvětluje dětem Jakub Vágner.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Aspoň někdo se o potěr stará, aspoň dříve či později budou lidi co se u vody umějí chovat. Ne ty Bandy kretenu ozralejch.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -