DomůNovinkyZvěrstvo! Někdo uvázal candáta za ocas ke břehu! Rybář vedle o ničem...

Zvěrstvo! Někdo uvázal candáta za ocas ke břehu! Rybář vedle o ničem nevěděl

- Reklama -

Zprávy od rybářské stráže, která kontroluje pořádek na tuzemských svazových revírech, někdy způsobují opravdu hodně velký údiv. A jednu takovou zprávu nedávno přinesli porybní z Nechranic, kteří našli u břehu uvázaného živého candáta za ocas! Někdo jej prostě přivázal a připevnil ke břehu! Nedaleko této ryby pak byl jeden rybář, který ale podle porybných o ničem nevěděl. Rybářská stráž dravce nakonec vysvobodila a pustila zpátky.

Redakce InRybar.cz, ilustrační foto: Severočeský ÚS

Fotografie uvázaného candáta byla zveřejněna na stránce na facebooku od Severočeského územního svazu. Na obrázku jde vidět candát, který byl nějakým navazovacím materiál uvázaný za ocas. Navíc to z fotky působí tak, že se šňůrka candátovi zařezala do masa. Ale člověk by se ani nedivil, když živá ryba chtěla uplavat pryč, ale nemohla.

Nedaleko uvázaného candáta rybařil jeden rybář, který pobýval v bivaku. „Rybářská stráž nalezla na ÚN Nechranice candáta přivázaného za ocas k pařezu. V blízkosti bivakující rybář samozřejmě o ničem nevěděl. Ryba byla puštěna na svobodu,“ uvedli porybní z Nechranic.

Rybářská stráž pochopitelně prosí rybářskou veřejnost o součinnost, protože porybní opravdu nemohou být všude. Pokud tedy uvidíte něco nekalého u vody, pak prosím kontaktujte rybářskou stráž! „Vyzýváme všechny slušné rybáře, aby v případě zaznamenání porušování rybářského řádu neprodleně kontaktovali RS nebo policii. Podobní „pytláci“ okrádají nás všechny!“ apeluje rybářská stráž.

 

Co dělat u vody, když vidím porušování pravidel? 

Kritizování rybářské stráže za „nicnedělání“ se stalo koloritem českého rybaření. Ano, u svazových revírů se kolikrát dějí neuvěřitelné věci. Ale vzhledem k tomu, jak obrovské plochy musí rybářská stráž kontrolovat, není možné být non-stop všude. Proto rybářská stráž spoléhá i na samotné rybáře. Ne! Samotní rybáři rozhodně nemají bránit rozkrádání svazových vod, ale kolikrát stačí vytáhnout mobil z kapsy a chování některých rybářů natočit. A poté zavolat rybářskou stráž nebo policii a video důkaz předložit…

„Pokud je rybář svědkem porušení rybářského řádu, je jednoznačně nejlepší variantou kontaktovat přímo člena rybářské stráže, pokud je u revíru uveden, hospodáře daného revíru, nebo Policii ČR. Pořízení videozáznamu má význam vždy. Samozřejmě je ideální, pokud dokumentaci pořídí na místě přímo RS. Dokumentace pořízená jiným rybářem, zaslaná hospodáři revíru nebo členovi RS ale má opodstatnění také a je možné ji využít jako podklad například v rámci vnitrosvazových kárných řízení. Určitě nedoporučujeme „brát zákon do vlastních rukou“, vždy je nutné porušení řešit ve spolupráci s úředními orgány, tedy RS nebo Policií ČR,“ vysvětluje mluvčí Českého rybářského svazu Tomáš Kočica.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Si ho tam nechal ten…. V bivaku divný že je v řádu napsáno že se kolem nechranic nesmí bivakovat krom kempu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -