DomůRybářské radyRybářské tipy a trikySuper levné krmení na kapry z pelet! Příprava trvá jen několik minut!

Super levné krmení na kapry z pelet! Příprava trvá jen několik minut!

- Reklama -

Pelety na kapry patří k nejpopulárnějším návnadám při rybaření. A ono se není moc čemu divit, protože tato návnada je vymyšlena tak, aby po vhození do vodního prostředí začala co nejrychleji pracovat. Věděli jste, že tenhle efekt jde ještě vylepšit? Ano! A velmi jednoduše! Stačí tyto pelety polít atraktivní tekutinou a obalit v obyčejném šrotu na ryby. Účinek takového krmení na kapry je mnohonásobně lepší…

Autor: Viktor Krus

Krmení z pelet a dalších surovin je skvělou volbou pro ty chvíle, kdy si chceme hlavně pořádně zachytat. Pokud se nehoníte jen za těmi největšími kapry revíru, ale chcete mít spíše více záběrů od nejrůzněji velkých ryb, pak by vás mělo toto krmení na kapry zajímat. Jedná se totiž o naprosto jednoduchou návnadu, která ve vodním prostředí vytvoří neskutečně atraktivní „mrak“ z drobných části a „kalu“. O co jde?

VIDEO: Jak připravit TOP krmení z pelet? 


 

Postup přípravy krmení: Zabere jen několik minut!

Na tomhle krmení je perfektní to, že je prostě naprosto jednoduché. Během několika málo minut si rybář připraví skvělou návnadu, která se skládá jak z hrubých částic (pelet), tak z velmi lákavých složek (jemná směs, CSL). Spojením těchto komponentů dosáhneme toho, že krmení bude okamžitě lákat ryby na lovné místo, ale přitom je dostatečně hrubé na to, aby vydrželo do příjezdu kaprů.

Krok 1: Do kbelíku si nasypeme kalové pelety KAPRPRO o požadovaném průměru. Pokud chceme, aby krmení bylo určené pro „rychlejší“ chytání, pak je vhodné použít kalové pelety o velikosti 6 nebo 12 mm. Větší pelety o velikosti 20 mm jsou potom vhodné i na delší výpravy za kapry, kdy potřebujeme, aby návnada vydržela na lovném místě delší dobu.

Krok 2: Nyní kalové pelety zalijeme levným CSL, které patří k opravdu perfektním tekutým atraktorům. Levné CSL od KAPRPRO je k dostání v celé řadě příchutí, takže rybář si může vybírat jak ovocné nebo kořeněné příchutě, tak i živočišné odéry. Rozhodnutí je na rybářovi! Já osobně mám rád třeba jahodové CSL, které má nádherně sladkou vůni, anebo i česnekové CSL, které dokáže vytvořit velmi silný odér.

Krok 3: Po zalití kalových pelet levným CSL je důležité krmení pořádně promíchat. A to ideálně tak, aby na peletách byl vlhký „film“. Vše nyní necháme pořádně odležet, aby pelety lákavé CSL co nejlépe nasály. Ideálně prostě počkejte okolo 5 minut. A pak se vrhněte na další krok…

Krok 4: Nyní zalité kalové pelety zasypeme suchým krmením. Ideální volbou je levné krmení od KAPRPRO,které vychází už od 40 korun za kilo. Na zalité pelety nasypeme jen trochu sypkého krmení, aby se na nich vytvořila další lákavá vrstva. Ta se začne uvolňovat ihned po vhození do vodního prostředí. Takže krmení na kapry bude okamžitě lákat kapry k nástraze.

Krok 5: A tady je výsledek! Za několik málo minut má rybář připravené super levné krmení, které vypouští hromadu atraktivních látek. A přitom je vytvořené i z hrubších částic, které odolají nájezdům menších ryb, takže bude připraveno i na příjezd kaprů. Tohle je fakt suprové krmení na kapry, které vás nikdy nezklame.  

 

Co jsou to kalové pelety?

Jedná se o pelety na ryby, které po vhození do vody začnou okamžitě vypouštět atraktivní „mrak“. Ten se skládá jednak z drobných částeček, ale právě i z „kalu“, který vytváří napuštěné CSL. Díky tomu tak pelety ve vodním prostředí dávají „o sobě vědět“ za velmi krátkou chvíli. Ale jak už to ve světě rybařiny bývá, tak i tyto pelety lze vylepšit (viz návod výše).

Kalové pelety KAPRPRO mají velmi zajímavou strukturu. Na první pohled jde vidět, že obsahují hromadu zajímavých složek…

Některé rybáře by mohlo napadnout, že kalové pelety musí mít hodně jemnou strukturu, aby ve vodě takto silně „kouřily“. Není tomu tak! Kalovky jsou uvnitř krásně hrubé, čehož si rybář všimne na první pohled. Takže ano! Kalové pelety se sice „agresivně“ rozpouští (vytváří „kalový mrak“), přesto ale nejde o návnadu „z prášku“.

Kalové pelety o velikosti 6 mm jsou vhodné například do PVA

Kalové pelety se vyrábí ve 3 průměrech. Rybáři si mohou vybrat buďto malé kalové pelety o průměru 6 mm, které jsou vhodné pro velmi rychlé chytání. Tato návnada není tolik selektivní, takže k nástraze rychle přiláká i cejny, plotice, tlouště a další menší ryby. Malé kalové pelety rybáři velmi rádi používají například při chytání s PVA, anebo na feeder, kdy mají jen několik hodin času.

Kalové pelety o velikosti 12 mm jsou velmi atraktivní, přitom ale ve vodě vydrží delší dobu

Další velikostí je potom 12 mm. A z mého pohledu je právě tato velikost nejdokonalejší. „Střední“ kalové pelety jsou dostatečně atraktivní, aby velmi rychle rozjely krmné místo. Přesto! Tyto „kalovky“ nabízí dostatečnou hrubost na to, aby na lovném místě vydržely i delší dobu, a „počkaly“ tak do příjezdu kaprů. Středně velké kalové pelety jsou vhodné na silně zarybněné revíry, kde je přetlak „bílé“ ryby.

Kalové pelety o velikosti 20 mm patří k velmi oblíbeným návnadám při delších výpravách

Třetí velikostí jsou kalové pelety o průměru 20 mm. Tyto pelety jsou pak nejvhodnější pro déletrvající výpravy za kapry, kdy vydrží na lovném místě dlouhé hodiny. Přesto! Oproti klasickému krmnému boilies nebo peletám jsou mnohem atraktivnější, a to právě díky vytváření silného „kalu“ na krmném místě. Tenhle efekt prostě skvěle zaujme všechny ryby v okolí.

 

Nebojte se zkoušet!

Výše jsme si představili pouze jednu variantu pro přípravu krmení na kapry z kalových pelet. Ale těch možností je pochopitelně mnohem více! Někteří rybáři například rádi kombinují velikosti použitých kalových pelet. Proč? Malými peletami se snaží co nejrychleji „rozjet“ lovné místo, a velké pelety mají pak za úkol na lovném místě co nejdéle vydržet, a „čekat“ na kapry.

Takové krmení se kaprům moc líbí…

Toto krmení na kapry je perfektní v tom, že je opravdu velmi jednoduché, a že nabízí skutečně „nekonečné“ množství použití. Lze totiž kombinovat jak velikosti použitých pelet, tak ale například i příchutě CSL nebo sypké krmné směsi. Rázem si tak můžeme kombinovat sladké, masové nebo kořeněné chutě a vůně. Tohle je fakt super!

Když si rybář uvědomí, co všechno tohle krmení nabízí – od skvělých vlastnosti ve vodě, po široký výběr velikostí a příchutí, pak ho jistojistě potěší právě ta nízká cena. Pokud se podíváme na „finální“ cenovku za 1 kilogram, tak se lze naprosto s přehledem dostat pod 100 korun za kilo. A to je cena, která je v dnešní době fakt luxusní…

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -