DomůNovinkyRybáři zuří: Mrtvý lysec o váze 23 kilo! Zabil ho neopatrný rybář?

Rybáři zuří: Mrtvý lysec o váze 23 kilo! Zabil ho neopatrný rybář?

- Reklama -

K rybaření patří jak ty pozitivní emoce, tak bohužel i ty negativní. A přesně takovou náladu nyní mají rybáři na populární pískovně Sahara. Proč? Právě tady jeden rybář vytáhl mrtvého kapra o váze 23 kilogramů. To k životu patří, říkáte? Ano! Bohužel ale, v případě tohoto uhynulého lysce to vypadá, že ryba uhynula kvůli nešetrnému chování ze strany jednoho rybáře. A v takovém případě je úhyn takto velkého kapra opravdu velmi zbytečný, protože tomu šlo předejít…

Redakce InRybar.cz, ilustrační foto: Sahara

Má to zvláštní symboliku! Co tím myslíme? Tohohle mrtvého lysce vytáhl rybář, který měl v minulém roce to štěstí ho chytit živého na váze 23 kilogramů. „Zemřela ryba, která nám dělala mnoho let radost. V tomto týdnu ji uhynulou z vody vytáhnul rybář (na fotce), který ji paradoxně chytil před rokem na váze 23 kilogramů,“ píše se na stránce na facebooku Sahary.

TIPY A TRIKY: Super levné krmení na kapry z pelet! Ve vodě dělá hustý „mrak“

Smrt je nedílnou součástí života. Ovšem v tomhle případě to mrzí dvojnásob, protože krásný lysec pravděpodobně uhynul kvůli nešetrnému chování. „Ano, to k životu patří, ale bohužel musíme konstatovat, že ryba s největší pravděpodobností uhynula nešetrným zacházením rybáře, který ji ulovil minulý týden!“ zlobí se rybáři ze Sahary.

Rybáři ze Sahary apelují, aby všichni dodržovali zásady šetrného chování k rybám. Je třeba si uvědomit, že ryby jsou teď zranitelné i kvůli tření. „Prosíme vás, kapři jsou těsně před třením, opatrně s nimi manipulujte a pokud možno je nevynášejte ani na břeh. Rybu pouštějte zpět až když sama odplave. Nepokládejte je na břicho,“ stojí na stránce Sahary.

 

Zákaz rybaření během tření?

Rybáři, kteří na Saharu jezdí, pod tímto příspěvkem rozjeli velmi zajímavou diskusi. Například o tom, jestli by nestálo za zvážení, aby se na pískovně během tření nerybařilo. Jenže! Rázem by se rybářská sezóna smrskla jen na několik málo měsíců v roce. Proč? Protože například na Sahaře se ani tak nerybaří po celý rok.

TIPY A TRIKY: Super levné krmení na kapry z pelet! Ve vodě dělá hustý „mrak“

„I nad tím jsme uvažovali. Sahara je otevřena jen 6 měsíců v roce, kdybychom zakázali chytat v době tření a po tření, tak je to jen 4 měsíce v roce, pak měsíc v létě, kdy bývaly nízké hodnoty kyslíku, tak je to jen 3 měsíce,“ vysvětlují rybáři ze Sahary.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -