Domů Akční nabídka Fermentované krmení na kapry: To je smrad! Geniální návnada na kapry do...

Fermentované krmení na kapry: To je smrad! Geniální návnada na kapry do studené vody

- Reklama -

I když je podzim u vody častokrát hodně nepříjemný, pořád platí, že se jedná o jedno z nejlepších období pro lov velkých kaprů. Kapři se totiž stále ještě připravují na blížící se mrazy, a proto neustále přijímají potravu. Ano, ne v tak velkém množství, ovšem šance na krásného kapra pořád je. A hodně velká! Právě na podzim se chytají ti největší a nejtěžší kapři. Abychom ale kapry co nejrychleji zaujali, je nutné jim nabídnout atraktivní krmení. Třeba takové, které má velmi silnou pachovou stopu…

Silně podzimní větry na našich revírech častokrát rozhánějí divoké vlny. A právě ony vlny tlačí kapry ke dnu. Pod náporem podvodních proudů se na dně víří drobné částice a sedimenty, které lákají kapry ke sběru potravy. Ryby prostě neustále šmejdí po dně! Teď je ideální doba na to, abychom šli na kapry. Ryby i za nízkých teplot dobře berou, protože tukových zásob na zimu není nikdy dost.

Problémem může být nízká teplota. Právě ve studené vodě častokrát dochází k tomu, že naše nástrahy a návnady nepracují tak, jako v létě. A to může být problém! Přesto, existuje několik fíglů, jak připravit perfektní krmení na kapry do studené vody. Jak? Přidejte do něj třeba fermentované složky. Právě tyhle složky dokážou vytvořit neuvěřitelně silnou pachovou stopu.

Pamatujte na jednu věc: Silná pachová stopa dokáže přilákat i pasivnějšího kapra z větší vzdálenosti. V tomhle období ale nekrmte velkým množstvím návnady, a nepoužívejte nijak hrubé krmení. Proč? Díky tomu se kapr rychle nenasytí, takže mu zbude i místo na naši nástrahu. Tajemství úspěchu spočívá v tom, že nyní budeme používat krásně jemné krmení, které ale bude mít velmi silný pach. Právě ten udrží kapry na lovném místě, a přitom je bude nutit hledat něco „hrubšího“ k snědku. Až narazí na naši nástrahu. Jak to udělat, aby naše krmení opravdu hodně smrdělo?

 

Belachan

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Fermentované krevety! Už při tomhle slovním spojením se leckomu „navaluje“. Ano! Právě belachan nabízí opravdu hodně silný odér, který je perfektní do aktuálních podmínek. Tahle surovina neskutečně smrdí! A právě to je základem pro velmi „pachově hutné“ krmení, které zaujme i pasivního kapra ve studené vodě.

Použití je naprosto jednoduché: Belachan jednoduše nalámete nebo nakrájíte do krmné směsi. Pak vše zalijete vodou a promícháte (pokud chcete použít do PVA, pak zalijte tekutou potravou). Doporučujeme jednu věc: Belachan nechte chvíli působit. Je ideální nechat krmení po navlhčení chvíli odležet – ideálně 10 až 15 minut. Co se stane? Krmení do sebe nasákne všechny silné pachy belachanu. Následně tak vznikne hutná návnada, která bude silně páchnout. Geniální do studené vody!

Do aktuálních podmínek je dobré používat jemné krmné směsi. Ideálně nějaké levné, základní. Do krmné směsi pak nalamte nebo nakrájejte belachan, a vše zalijte tekutou potravou. Pak nechte působit. My osobně aktuálně toto krmení ještě vylepšujme nakrájeným boilies (ideálně malé kousky), které fungují jako stoper. Tohle udrží kapry u nástrahy delší dobu. Vyzkoušejte!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

 

N-Butric Acid

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Oukej, přituhuje! S touhle lahvičkou buďte nesmírně opatrní! Varujeme vás: Pokud se vám tohle rozlije v bytě, máte obratem na stole „rozvodové papíry“. Vážně! N-Butric Acid je šíleně páchnoucí roztok, který obsahuje kyselinu máselnou. Tu kyselinu, která je obsažena ve zvratcích nebo potu. Už chápete? Ten smrad je husný! Jenže! Na druhou stranu právě na tohle reagují ti největší kapři. A pak že kapr není vodní prase! Fuj!

Jak tuhle dobrotu používat? Nekomplikujte to: Do misky si nalijte vodu, ve které rozředíte N-Butric Acid (stačí pár kapek). Promíchejte klacíkem, a pak tuhle vodu nalijte do kbelíku s krmením. Vše pořádně promíchejte a nechte kyselinu máselnou působit. Ideálně 10 až 15 minut, aby se N-Butric Acid pořádně vsákl do krmení. Díky tomu dostanete perfektní návnadu do studené vody, která bude makat i za silného mrazu…

Pokud chcete krmení použít do PVA, pak N-Butric Acid nalijte do tekuté potravy. Postup je stejný jako u vody. Vše pořádně promíchejte a nalijte do krmení. Díky tomu vznikne návnada, kterou můžete dávat do PVA sáčků nebo punčoch. A bacha: Fakt to nepřehánějte s množstvím N-Butricu. Stačí jen několik kapek! Je to fakt síla…

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -