skingbranding-banner

Konec rybaření pro rodiče? Ministryně chce nezodpovědným rodičům zabavovat rybářské lístky!


Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) přišla s hodně razantním řešením! Politička navrhuje, aby ti rodiče, kteří neplatí alimenty, nemohli například chodit na ryby. Neplatičům by totiž stát zabavoval třeba rybářské lístky. Jana Maláčová tak chce donutit neplatiče alimentů k tomu, aby peníze posílali na děti, a aby neutráceli za věci, které nejsou nezbytně nutné. A zde právě politička zmínila i rybaření…

„Byla bych prostě radikální. Pokud nebudeš platit, tak nazdar. Většina neplatičů tvrdí, že nemá peníze, ale fotbal nebo ryby si dovolit mohou,“ nechala se slyšet ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Neplatiči by ale neostrouhali jenom u rybaření. Ministryně navrhuje, aby se jim zakázaly i fotbalové nebo hokejové zápasy, anebo třeba lovecké aktivity.

Ministerstvu práce a sociálních věcí vadí, že v České republice jsou hned tisícovky rodičů, kteří by raději šli do vězení, namísto toho, aby platili alimenty. To ale Janě Maláčové vadí, protože namísto toho, aby neplatiči přispívali na dítě, tak je musí ještě živit stát. Podle Jany Maláčové by tak neplatiči měli dostávat elektronické náramky pro domácí vězení.

„Řešením by mohly být náramky pro domácí vězení, aby neplatiči mohli maximálně chodit do práce a pak hned domů,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí. Pokud by přesto neplatiči alimentů nic neposílali, pak jsou ještě variantou veřejně prospěšné práce, které by neplatiči dělali přes víkendy ve formě brigád. A právě z nich by se platilo výživné na děti.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levné boilies do teplé vody už od 69 korun za kilo!

Návrh ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové zatím nemá velkou podporu. Ovšem vymahatelnost alimentů bude brzy velmi ožehavým tématem. Nedávno vláda schválilo návrh na zálohované výživné. Co to je? Jedná se o částku 3000 korun měsíčně, na kterou by měl nárok rodič, který by alimenty nedostal 4 měsíce. Po dlužníkovi by pak peníze vymáhal stát…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Rybáři poslali už přes 20 000 korun! Odstartovala sbírka na „plovoucí vozíček“ pro rybáře

admin | přečteno: 826x | 21.01.2021 | 1 komentář

Rybář Julius Nass, který spustil projekt přestavby klasického belly boatu …

VIDEO: Kapři a amuři „vyplivují“ háčky! Takhle to vypadá, když ryby poznají montáž!

admin | přečteno: 9161x | 21.01.2021 | Žádné komentáře

Tohle je věčné téma v rybářských kruzích! V momentě, kdy rybář nepromění …

Česko jako kaprařská velmoc? Nedaleko Pardubic vzniká gigantická linka na rybářské nástrahy

admin | přečteno: 7875x | 20.01.2021 | 7 komentářů

Zase se potvrzuje, že rčení o zlatých českých ručičkách má …

Komentáře

 • Jen dobře !!!!

  • 😀😀😀a co důchodci co decimují rybníky že každou ulovenou rybu flaknou lahvačem a babka si pro ni přijede to se řešit nebu

   de?

   • Měl by někdo flaknout lahvacem po palici Malacovou

   • Přestaň chlastat a koukej se pořádně kolem sebe, pokud opravdu chodíš na ryby, tak musíš dobře vědět, kdo dělá největší lumpárny

   • Blbecku se na důchodce,když rybáři podle řadu,tak to neřeš,libaci

 • V pořádku. Sám platím měsíčně 5000kč alíky a i tak se na rybačku koruna najde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.