DomůRybářské radyRybářské tipy a trikyTIPY A TRIKY: Jednoduchá výroba extrémně smradlavého krmení na kapry! Hotovo za...

TIPY A TRIKY: Jednoduchá výroba extrémně smradlavého krmení na kapry! Hotovo za pár minut

- Reklama -

Při lovu kaprů se ve velkém používají nejrůznější krmné směsi, které mají za cíl přilákat kapry k nástraze. Jenže! Kolikrát u vody nastanou situace, kdy panují docela nepříznivé podmínky. Jako například nízké teploty. Právě nízká teplota vody dokáže pořádně zkomplikovat naši snahu o ulovení kapra. Proč? Protože ve studené vodě se tak dobře nešíří (některé) vůně. Co s tím? V takových chvílích je dobré vyrobit smradlavé krmení, které jde cítit i ve studené vodě. Nebojte! Není to složité, není to ani drahé. A přitom to skvěle funguje. Podívejte se na jednoduchý návod…

Toto jednoduché krmení lze použít po celý rybářský rok. My jej ale nejraději používáme právě ve studenější vodě na jaře na začátku sezóny, a pak na podzim a v zimě. Proč? Protože tohle krmení na kapry fakt smrdí! Ten smrad je natolik silný, že dokáže i za nízkých teplot vytvářet silnou pachovou stopu a přilákat k nástraze i pasivnějšího kapra. Tohle fakt funguje! Nejlepší na tom je, že toto krmení vyjde na pár korun. Jak ho tedy vyrobit?

VIDEO: Krok za krokem! Jednoduchý návod jak vyrobit smradlavé krmení na kapry

 

Co budeme potřebovat?

Základní krmná směs: Základní krmná směs tvoří základ celého krmení. Není to žádná věda, prostě jde o klasickou krmítkovku. Myslete na to, že není třeba utrácet horentní sumy, vyberte něco levného! Třeba krmítkovou směs KAPRPRO! Pro tento typ smradlavého krmení doporučujeme krmítkovou směs KAPRPRO s příchutí hnijící červ. Jedná se o perfektní krmení na kapry za pár korun, které vydává hodně silný odér. Jenže právě to potřebujeme! Kromě toho, že tato směs silně smrdí a skvěle pracuje ve vodě (krásně se rozpadá), tak je k dostání za pár korun – rybář se může v pohodě dostat na cenu 40 korun za kilogram. To jsou „sranda“ peníze…

Tekutý atraktor: Aby krmení na kapry vydávalo ještě silnější pach, je dobré jej posílit nějakým tekutým atraktorem. Zase: My myslíme na nízkou cenu, proto saháme po CSL KAPRPRO, které vychází na bezkonkurenční peníze. Do tohoto smradlavého krmení pak doporučujeme používat CSL s příchutí hnijící červ, které vydává fakt hnusný smrad! Jenže co je na tom nejlepší? Tenhle koncentrovaný odér kapři fakt milují a skvěle na něj reagují. Takže není zbytí! Je třeba zadržet dech a pracovat s touto smrdalavou tekutinou…

Kukuřice: Pokud se vydáte na ryby, a chcete chytat spíše kapry, pak je nutné do krmení přidat i něco hrubšího. Prostě něco, co vydrží i nájezd hejna plotic, perlínů, ouklejí a další rybí drobotě. Naprosto nejjednodušším řešením je kukuřice. Kukuřice je výbornou hrubou složkou, se kterou vytvoříme zajímavý krmný „koberec“. A přitom víme, že tahle surovina kaprům moc chutná, takže ji nenechají jen tak ležet! Super! Zase: Myslete na peněženky! Nekupujte drahé plechovky, když 1 kilogram ochucené kukuřice stojí na KAPRPRO něco málo přes 30 korun. Myslete ekonomicky!

Tygří ořech: Geniální surovina především na kapry! Pokud jezdíte na vody, které jsou silně, ale opravdu silně zarybněné bílou rybou, anebo menšími kapry, pak použijte tygří ořech. Tato tvrdá surovina je výborně selektivní. Menší ryby ho prostě moc nemusí, kdežto velcí kapři tygří ořech doslova milují. Ale bacha! Nepřehánějte to s množstvím! A to jako fakt! Stačí do krmení přidat jen trochu tygřího ořechu, který okolo nástrahy vytvoří lákavé místečko. Hlavně to do vody neházejte po kilech! Tygří ořech bývá někde k dostání za docela tučný balík peněz. Proto mrkněte na e-shop KAPRPRO, na kterém je už upravený tygří ořech dostupný za méně jak 100 korun za kilo, což z něj dělá jeden z nejlevnějších na trhu!

 

Jak připravit extrémně smradlavé krmení na kapry?

Možností, jak s krmením pracovat, je celá řada. U všech typů zpracování je ale třeba myslet na jednu věc: Dávejte si záležet na pořádné promíchání a odležené jednotlivých surovin. To si ale vysvětlíme níže. Jak tedy toto krmení používat?

Nejjednodušší způsob: Pokud si nechcete s ničím přílišně hrát a chcete prostě chytat, pak vsaďte na osvědčený postup. Prostě do kbelíku nasypte požadované množství směsi, kterou navlhčete vodou, aby krmení drželo na krmítku. Pak přidejte CSL. Neplýtvejte! Stačí málo! CSL v krmení pořádně promíchejte a nechte ho 15 až 30 minut odstát. Proč? Smradlavá tekutina se pořádně vpije do krmení, takže se z něj bude uvolňovat podstatně delší dobu.

Pokud jste na lokalitě, kde je více bílé ryby, pak do krmení přidejte kukuřici, tygří ořech, anebo obojí. Díky tomu dáte návnadě hrubší částice, které vydrží u nástrahy i v tu chvíli, kdy se na lovném místě objeví malé rybičky, které „vyzobou“ jemnou směs. Dobré je také myslet na to, že hrubší suroviny je dobré zatlačit do krmné koule na krmítku tak, aby při letu ve vzduchu nevypadávaly (více v přiloženém videu).

Krmné „bomby“ do praku: Určitě je mezi vámi obrovské množství rybářů, kteří si nejprve lovné místo rozumí několika krmnými koulemi a prakem (popř. krmnou raketou). Pokud patříte k těmto rybářům, pak máme pro vás luxusní tip! Vyrobte si z krmení krmnou „bombu“. Co to je? Jedná se o krmnou kouli, která má uvnitř tekutý střed (popř. hrubší částice – více v přiloženém videu).

K čemu jsou tyto koule dobré? Když takovou kouli střelíte na lovné místo, tak ta krásně sedne na dno. V momentě, kdy připlavou kapři a začnou z koule „ukusovat“, dostanou se ke koncentrovanému středu, který posílí jejich chuť k žravosti. Navíc, tento způsob zaručuje, že na lovném místě bude silně smradlvé krmení podstatně delší dobu, protože ta nejvíce smrdlavá část krmení je schovaná ve středu koule. Jedná se o naprosto jednoduchý fígl, který může výrazně zvýšit žravost ryb!

Trik pro rychlé chytání: A ještě pro vás máme jeden tip! Častokrát nastanou situace, kdy rybář nemá tolik času, přitom by si rád zachytal. Aby krmení bylo opravdu co nejvíce atraktivní, je dobré ho před nahozením do vody vyválet v tekutém atraktoru. Jak to myslím? Normálně vezměte krmítko, na kterém máte kouli šrotu, a to vyválejte v CSL. A pak nechte zaschnout…

K čemu je to dobré? Tekutina na povrchu mnohem rychleji a intenzivněji pracuje ihned po nahození do vody. Takže už když krmítko padá od hladiny ke dnu, tak láká svým pachem ryby na lovné místo. Tohle se vyplatí dělat v tu chvíli, kdy je například škaredé počasí, anebo kdy jsou ryby pasivní. Zároveň je to ale také dobré vyzkoušet v tu dobu, kdy jsem ryby ve sloupci. Protože lákavá tekutina z padajícího krmítko stáhne ryby ke dnu.

Autor: Viktor Krus

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

  1. zdravím ,Vy tady píšete o smradlavém krmení na kapry.ale ty produkty které jsou
    k tomu třeba nejsou nikde uvedeny.Poraďte proto prosím.kde bych je třeba mohl zakoupit.
    M.J.

  2. Ahoj,loni na podzim jsem prubnul peletky hnjlící červ.Po prvním chytání jsem byl značně překvapenej.Po necelé 1/2 hodině jsem chytil 4 kapříky.Něco málo jsem dal taky kamarádovi,který slaví úspěchy v těchto dnec.Smrad je to pořádnej.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -