Domů Akční nabídka Lov kaprů na krmítko v létě: TOP 3 nástrahy do „vařící“ vody!...

Lov kaprů na krmítko v létě: TOP 3 nástrahy do „vařící“ vody! Zaujměte i pasivní kapry!

- Reklama -

Každý rybář to zná. V teplé, letní vodě kapři neberou tak, jak bychom si přáli. Vysoké teploty vody prostě kolikrát stojí za pasivitou ryb, která je k zbláznění, protože člověk jen mlčky sedí před pruty. V těchto chvílích je nutné dodržovat základní pravidlo – nástrahou musíme okamžitě zaujmout i pasivní rybu! A to můžeme udělat dvěma způsoby – barvou nebo vůní. Ano, tohle platí i u klasické, jednouché položené. A naštěstí máme k dispozici hned několik nástrah, které nám pomůžou k úspěchu…

Jen si to představte: Jak v aktuálním období vypadají naše revíry pod hladinou? Ano, jsou zarostlé vodní vegetací, přičemž samotná voda je plná drobných nečistot, především řas. To způsobuje to, že je pod vodou hodně špatná viditelnost. A proto je nutné dodržovat pravidlo číslo jedna – BÝT VIDĚT. Když použijeme výrazné zbarvení, pak máme zaděláno na úspěch, protože kapři velice dobře vidí kontrastní věci. Třeba výrazné předměty na jednolitém dně (červenou nástrahu na zeleném „podkladu“).

Dalším pravidlem pak je – BÝT CÍTIT. Zase, je nutné si uvědomit, že v létě je voda dost teplá, což je ale z druhého pohledu velkou výhodou. Díky tomu se v teplé vodě mnohem snáze a rychleji šíří nejrůznější pachy (třeba oleje). Toho využijte! My osobně nejraději používáme ostřejší ovocné příchutě a vůně, které jsou pod letní hladinou „neobvyklé“, ale na které kapři velice rádi reagují. Vsaďte třeba na klasiku typu med, vanilka atd.

Pokud dodržíte tato dvě pravidla, pak máte zaděláno na úspěch. Kapra je nutné zaujmout a donutit ho naši nástrahu „ochutnat“. A pokud budete mít na háčku výraznou a vonící nástrahu, pak je dost pravděpodobné, že zvědavý kapr připlave. V takovém případě pak není ani nutné používat velké množství krmení. Fakt! Co dát na háček? Zkuste klasiku!

 

Rohlíkové boilies MIKBAITS

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!  

Jedna z nejoblíbenějších nástrah na rybářském trhu. Rohlíkové boiles je geniální v tom, že po vhození do vody nabývá na objemu. Takže po několika minutách se na našem háčku utvoří nádherně slizká kulička, která kapra okamžitě zaujme. A pokud použijete výrazně zbarvené rohlíkové boilies, pak je to úplně geniální, protože tato nástraha jde VIDĚT!

Jedná se o naprostou klasiku za pár korun, se kterou si ale užijete obrovskou zábavu. Pokud chodíte chytat kapry na krmítko, pak rohlíkové boilies nenechávejte doma! Jaké příchutě doporučujeme? Med, vanilku nebo jahodu. Jedná se o klasické příchutě, které ale fungují!

 

Kukuřice

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pušt za nejnižší cenu na trhu!

Největší klasika při chytání kaprů na krmítko! Kukuřice je prostě famózní nástraha a návnada, se kterou bude slavit úspěch. Tato drobná, žlutá semínka jdou vidět na téměř jakémkoliv povrchu. Ať už budete chytat na zarostlém nebo zaneseném dně, vždy jdou díky jasně žlutému zbarvení vidět.

S kukuřicí můžeme chytat nejrůznějšími způsoby. Můžeme ji nastražit přímo na háček nebo ji nastražit pod háček. A dále ji pak můžeme přidávat i do krmení, aby po vhození do vody drobná semínka spolu s krmením vytvořila jemný „koberec“. Tohle mají kapři rádi! S kukuřicí prostě lze vymýšlet celou řadu věcí… Tak ji vyzkoušejte!

 

Fluo puffi

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Jedna z největších klasik pro chytání kaprů na krmítko! Puffi jsou vynikající v tom, že se jedná o silně nadipovanou nástrahu, která po vhození do vody začne vypouštět silnou pachovou stopu. Třeba ovocné příchutě jsou skutečně geniální! Další obrovskou zbraní této levné nástrahy je to, že jde vidět! Puffi se vyrábí ve fluo zbarvení, takže nástraha jde vidět jak na zarostlém, zaneseném, bahnitém nebo kamenitém dně. A i proto tak funguje!

Znova: Do teplé, letní vody doporučujeme ovocné příchutě. Nejraději máme třeba jahodu. Jedná se o krásnou vůni, která je doplněna výrazně červeným zbarvením. Pro letní chytání úplně ideální! K dostání je ale celá řada sladkých příchutí, které fungují i na pasivní kapry…

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -