Domů Rybolovné techniky Kaprařina Lov velkých kaprů ve tření? Jde to! Musíte najít místo, kde se...

Lov velkých kaprů ve tření? Jde to! Musíte najít místo, kde se ryby zdržují

- Reklama -

Poprvé v tomto roce se mi podařilo po dlouhodobém plánování podívat se k vodě na delší dobu. Jelikož jsem na revíru několikrát lovil, o vodě nějaké informace již mám, tak je to vždy velkou výhodou. Předpokládal jsem, že voda bude dostatečně prohřátá, což by se mělo projevit na aktivitě ryb. Po příjezdu jsem se dozvěděl, že jsou kapři už nějaký ten den ve tření…

Rozhodl jsem se, že budu chytat na protější straně, kde je klid a ryba by se tam měla zdržovat, jelikož před mým lovným místem přibližně 100 metrů na protějším břehu se nacházely lekníny. V těchto místech je hloubka vody maximálně do 1 metru, a poté to klesá do hloubky 140 centimetrů – zde budu pokládat svoji montáž.

Dále jsem se rozhodl, že další prut budu nahazovat do prostoru v blízkosti křovin nad vodou, které se nacházelo přibližně 20 metrů od prvního vybraného místa. Místa jsem zakrmil jen několika hrstmi boilies a pelet, a teď už zbývalo jen čekat. Jak je už mým zvykem, bez mého oblíbeného boilies Wizard bych k vodě nejel, a tak jsem si k němu pro tentokrát přibalil i boilies Carp Magnet.

Jelikož mým cílem bylo rybu od začátku selektovat, chytal jsem dvě kuličky boilies pod sebou o průměru 20 mm. Už před první nocí se mi v podběrákové sítí nacházel krásný šupináč, přičemž mi bylo jasné, že jeho váha se bude pohybovat nad hranicí 16 kilo. Toto se mi potvrdilo, kdy váha ukázala čistou hmotnost ryby 17,45 kilogramů.

Po setmění začala být ryba aktivní, kdy jsem úspěšně zdolal několik kaprů okolo 10 kilo. Místa po každém záběru jsem pravidelně dokrmoval, vždy ale jen několika kuličkami boilies. Záběry přicházely pouze v ranních hodinách nebo v průběhu noci.

V průběhu čtyř dnů se mi dařilo dělat záběry pouze z místa v okolí leknínů. Lovné místo v blízkosti křovin, které jsem již zmínil, již několikátou noc i den bylo bez kontaktu s rybou, i když se v okolí místa ryba ukazovala. Tomuto místu jsem ale nepřestal věřit.

Před nacházející čtvrtou nocí začala být bouřka a silně pršet, kdy signalizátor, který několik dní mlčel, se následně rozezněl. Poté, co jsem úspěšně zdolal sumce, mi bylo jasné, proč se tak dělo. V průběhu toho deště jsem zdolal ještě několik kaprů, už i z místa v blízkosti křovin. Následující ráno okolo páté hodiny po úspěšném souboji nacházel kapr o hmotnosti 17,50 kilogramů, který byl největší na této výpravě.

Na této výpravě se mi podařilo ulovit 36 kaprů, přičemž čtyři přesahovali hranici +16 kilogramů, dále kapři v rozmezí 8 – 14 kilo a jednoho sumce.

Hobby-G

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -