skingbranding-banner

Lov velkých kaprů ve tření? Jde to! Musíte najít místo, kde se ryby zdržují


Poprvé v tomto roce se mi podařilo po dlouhodobém plánování podívat se k vodě na delší dobu. Jelikož jsem na revíru několikrát lovil, o vodě nějaké informace již mám, tak je to vždy velkou výhodou. Předpokládal jsem, že voda bude dostatečně prohřátá, což by se mělo projevit na aktivitě ryb. Po příjezdu jsem se dozvěděl, že jsou kapři už nějaký ten den ve tření…

Rozhodl jsem se, že budu chytat na protější straně, kde je klid a ryba by se tam měla zdržovat, jelikož před mým lovným místem přibližně 100 metrů na protějším břehu se nacházely lekníny. V těchto místech je hloubka vody maximálně do 1 metru, a poté to klesá do hloubky 140 centimetrů – zde budu pokládat svoji montáž.

Dále jsem se rozhodl, že další prut budu nahazovat do prostoru v blízkosti křovin nad vodou, které se nacházelo přibližně 20 metrů od prvního vybraného místa. Místa jsem zakrmil jen několika hrstmi boilies a pelet, a teď už zbývalo jen čekat. Jak je už mým zvykem, bez mého oblíbeného boilies Wizard bych k vodě nejel, a tak jsem si k němu pro tentokrát přibalil i boilies Carp Magnet.

Jelikož mým cílem bylo rybu od začátku selektovat, chytal jsem dvě kuličky boilies pod sebou o průměru 20 mm. Už před první nocí se mi v podběrákové sítí nacházel krásný šupináč, přičemž mi bylo jasné, že jeho váha se bude pohybovat nad hranicí 16 kilo. Toto se mi potvrdilo, kdy váha ukázala čistou hmotnost ryby 17,45 kilogramů.

Po setmění začala být ryba aktivní, kdy jsem úspěšně zdolal několik kaprů okolo 10 kilo. Místa po každém záběru jsem pravidelně dokrmoval, vždy ale jen několika kuličkami boilies. Záběry přicházely pouze v ranních hodinách nebo v průběhu noci.

V průběhu čtyř dnů se mi dařilo dělat záběry pouze z místa v okolí leknínů. Lovné místo v blízkosti křovin, které jsem již zmínil, již několikátou noc i den bylo bez kontaktu s rybou, i když se v okolí místa ryba ukazovala. Tomuto místu jsem ale nepřestal věřit.

Před nacházející čtvrtou nocí začala být bouřka a silně pršet, kdy signalizátor, který několik dní mlčel, se následně rozezněl. Poté, co jsem úspěšně zdolal sumce, mi bylo jasné, proč se tak dělo. V průběhu toho deště jsem zdolal ještě několik kaprů, už i z místa v blízkosti křovin. Následující ráno okolo páté hodiny po úspěšném souboji nacházel kapr o hmotnosti 17,50 kilogramů, který byl největší na této výpravě.

Na této výpravě se mi podařilo ulovit 36 kaprů, přičemž čtyři přesahovali hranici +16 kilogramů, dále kapři v rozmezí 8 – 14 kilo a jednoho sumce.

Hobby-G

Nové články v rubrice

Kaprařina na jaře: Jak připravit krmení na velké jarní kapry? Tady je jednoduchý návod!

admin | přečteno: 3673x | 12.05.2020 | Žádné komentáře

Lov kaprů nejenom na jaře je úzce spjatý s taktikou krmení. …

Jarní lov velkých kaprů: Největší chyba, kterou rybáři při krmení dělají! Proto vám to nebere

admin | přečteno: 19907x | 6.05.2020 | Žádné komentáře

Lov kaprů na jaře patří k nejkrásnějším okamžikům v rybářském koloběhu života. …

Úspěšný lov velkých amurů na mlaskačku na jaře: Zaručené tipy a triky jak na to!

admin | přečteno: 9526x | 22.04.2020 | 2 komentáře

Lov amurů na mlaskačku bývá častokrát spojován především s letním obdobím. …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.