DomůAkční nabídkaLov kaprů na podzim: 3 rady, které vám pomůžou chytit kapitálního kapra!

Lov kaprů na podzim: 3 rady, které vám pomůžou chytit kapitálního kapra!

- Reklama -

Konečně je to tady! Teploty pomalu ale jistě padají dolů, voda se začíná ochlazovat a listí na stromech pozvolna mění barvu. Ještě chvíli a je tady ten pravý podzim! Nejlepší období pro lov trofejních kaprů! Proč? Kapři teď začínají dostávat jasné signály k tomu, aby se začali připravovat na nehostinné chvíle. Teď začne pořádná „sháňka“ po potravě. Jenže aby byla podzimní výprava za kapry úspěšná, je zapotřebí pamatovat na několik věcí…

Především je důležité si uvědomit jednu věc: Kapři teď budou hledat nutričně bohatou potravu, která jim slibuje rychlé doplnění tukových zásob na zimu. Proto nyní budou sbírat nejrůznější bezobratlé živočichy, kteří mají vysokou nutriční hodnotu. V našich nástrahách by tak neměly chybět masové složky! Ale to není všechno. Těch detailů, které je zapotřebí vyladit, je mnohem více…

 

Najděte ideální místo

Správné lovné místo je klíčovým faktorem při podzimním lovu kaprů. Je to jednoduché: Kapry chytíte tam, kde se vyskytují. Jak vlastně vypadá ideální místo? Pro podzimní lov kaprů je ideální takové dno, na kterém najdeme nejrůznější terénní nerovnosti – tedy výmoly, hrany nebo klidně i stará řečiště. Velkým plusem jsou ale například i zatopené pařezy nebo stromy. Tato místa mají při podzimním lovu kaprů obrovské výhody. Jaké?

Zaprvé. Kapři tady najdou klid před nejrůznějšími podvodními proudy, které například zesilují i díky běsnění větru na hladině (což se na podzim pravidelně děje). Jedná se tedy o takové „klidové zóny“, které kapři s velkou oblibou vyhledávají. Na těchto místech se vám nestane, že vítr „odtlačí“ ryby pryč – což by se například na rozlehlých mělčinách stát mohlo.

Jelikož se v těchto místech proudy různě „točí“, dochází zde i k naplavení nejrůznějšího sedimentu. Ano! A právě v něm kapři hledají potravu. Ryby moc dobře ví, že se v blízkosti zmíněných překážek usazuje chutná potrava, například škeble nebo drobní bezobratlí. Proto hejna kaprů s velkým zájmem prozkoumávají zatopené nerovnosti a překážky, u kterých sedá „kal“ sedimentů. Tohle mějte na paměti!

 

Krmit tak, aby to mělo smysl

Jak na podzim krmit tak, abychom přilákali velké kapry k nástraze? Je zapotřebí použít kvalitní krmení. Ale! Není nutné ho použít mnoho. Ne. Možná to znáte z praxe: Když vytvoříte obrovské krmné pole například z partiklu, tak se na něm krmí především menší kapři, popřípadě bílá ryba. A záběry od těch největších kaprů přichází z krajních stran krmného místa. To je dáno tím, že velké ryby jsou prostě opatrnější.

Proto je kolikrát lepší vytvořit nenápadné, ale velmi atraktivní krmné místo. Ano, kolikrát vystačí PVA punčocha a trocha krmení – s tímhle málem jdou dělat divy. Zase se ale vracíme na začátek: Je zapotřebí, aby krmení velkého kapra zaujalo. Jak to udělat?

Jednoduše! Do základního krmení přidejte takovou surovinu, které neodolá žádný kapr. Třeba předtrávený krill. Jedná se o skutečně unikátní surovinu do krmení, která udělá z každého lovného místa TOP „flek“ na velké kapry! Předtrávený krill od CC Moore má zcela jedinečné vlastnosti, nenapodobitelnou vůni, vynikající strukturu a vysokou nutriční hodnotu. Navíc, anglická společnost CC Moore je dostatečnou zárukou toho, že tento produkt má špičkovou kvalitu! Tohle je exceletní surovina do krmení pro podzimní lov kaprů!

Předtráveny krill CC Moore je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!  

 

Zaujměte nástrahou

Nástraha musí kapry zaujmout, jinak se jí ani netknou. Důležitou zásadou je, aby naše nástraha byla zajímavá po nutriční „stránce“. Kapr musí cítit, že v nástraze jsou zajímavé živiny, které mu pomohou vytvořit tukové zásoby na zimu. Ano, například při sbírání škeblí kapři velmi dobře vědí, že tato potrava je výživná. Však taky, kapři v potravě velmi dobře cítí masové složky. Co z toho plyne?

V nástraze nesmí chybět živočišné suroviny. Například nejrůznější moučky, anebo živočišné dipy. Právě tyto suroviny ve vodním prostředí vytváří silnou pachovou stopu, která kapry zaručeně zaujme i na velkou vzdálenost. A tohle rybář potřebuje!

Po čem sáhnout? Vynikající pro podzimní lov kaprů je například boilies Gangster od firmy MIKBAITS. Tyto kuličky obsahují celou řadu atraktivních živočišných látek, jež velmi spolehlivě „napodobují“ přirozenou potravu kaprů. Kuličky MIKBAITS Gangster například obsahují i krillové extrakty, které patří k těm nejintenzivnějším na rybářském trhu! Proto tohle boilies má za sebou tak fantastické výsledky!

Boilies MIKBAITS Gangster je dostupné na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -