DomůNovinkyRazie na Labi: Porybní sbírali povolenky! Policisté rozdávali pokuty!

Razie na Labi: Porybní sbírali povolenky! Policisté rozdávali pokuty!

- Reklama -

Kdekdo by si řekl, že aktivita porybných klesne spolu s koncem letní rybářské sezóny. Ale kdeže! Na Labi v minulých dnech proběhla kontrola porybných ve spolupráci s policisty. Porybní a policisté s pomocí plavidla zkontrolovali úsek Labe od elektrárny v Nymburce až po zdymadlo v Kostelci nad Labem. A bohužel, tato kontrola se neobešla bez odebrání povolenky nebo bez udělení pokuty…

„Hlavním cílem kontroly bylo zjištění fungování 24 hodinového rybolovu, který je na základě výjimky ministerstva zemědělství povolen na revírech Labe 18 a Labe 19, zejména pak pořádku na lovných místech. Dalším cílem kontroly byly zápisy úlovků do sumáře úlovků a docházek,“ řekl předseda Středočeského ÚS Dušan Hýbner.

Při kontrole porybní a policisté zkontrolovali 38 lovících rybářů. A právě pro 2 z nich skončila rybářská sezóna předčasně. Proč? Oba dva rybáři nezapsali ponechanou rybu. Další 4 rybáře pak porybní napomenuli za jejich drobné přestupky. Navíc, policisté dali pokuty i těm rybářům, kteří nerespektovali plavební řád, například tím, že zaváželi trhací bójky za třetinu toku. Celkově policisté rozdali 7 pokut.

Porybní a policisté apelují na rybáře, aby dodržovali platná pravidla. A navíc upozorňují, že tyto společné kontroly budou na Labi nadále pokračovat.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Středočeský ÚS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -