Domů Návnady a nástrahy Krmné směsi Lov kaprů: Tajný fígl! Jak vyrobit extrémně páchnoucí krmnou směs, která chutná...

Lov kaprů: Tajný fígl! Jak vyrobit extrémně páchnoucí krmnou směs, která chutná trofejním kaprům?

- Reklama -

Věděli jste, že kapři skutečně milují masovou potravu? Skutečně! Kapři totiž moc dobře vědí, že taková potrava jim nabízí hromadu živin, které jim dodají tolik potřebnou energii. Však taky proto kapři s takovou chutí vyhledávají nejrůznější bezobratlé živočichy. Jak to udělat, aby naše krmení „vysílalo stejné signály“? Jednoduše! Stačí použít koncentrovanou masovou surovinu, které kapři neodolají. A to ani ti největší!

Belachan. Jedna z nejsmrdutějších surovin ve světě rybařiny. Jedná se o fermentované krevety. A už z tohoto spojení se muselo některým udělat zle. Ano! Belachan opravdu páchne. Jako fakt hodně! Ale to je právě ten „poklad“. Belachan navíc nabízí i obrovskou nutriční hodnotu – vždyť to jsou krevety! Díky této surovině můžete mnohonásobně více zatraktivnit jak nástrahu, tak i krmení.

Jak belachan používat do krmení? Jednoduše! Nevymýšlejte nic složitého! Belachan stačí nastrouhat (nalámat) do krmení, díky čemuž vaši návnadu výrazně vylepšíte. Takto připravené krmení je prostě TOP na velké kapry, kteří okamžitě rozeznají, že v tomto krmení je něco opravdu chutného. Belachan doporučujeme používat zejména na jaře a na podzim, kdy kapři urychleně shánějí něco k snědku, aby se pořádně nasytili.

Ale pozor! Nepřehánějte to s dávkováním! Belachanu stačí přidávat opravdu trochu – více belachanu v krmení rozhodně neznamená, že je to lépe. Belachan povětšinou přidáváme do masového krmení nebo PVA mixů z rybích mouček. Postup přípravy PVA mixu uvidíte i v přiloženém videu.

My osobně používáme jiné suroviny – nejčastěji klasickou rybí moučku (levná, ale kvalitní), kterou nasypeme do klasické „základové“ krmné směsi (stačí levná). Ještě přidáme obyčejné pstruhové mikropelety, které dodávají PVA mixu strukturu. A vše ještě zalijeme třeba tekutými játry. Záleží na vaší fantazii! Belachan ale rozhodně vyzkoušejte!

Poznámka: Video je ilustrační! Pro výrobu masové směsi s belachanem lze použít libovolné masové suroviny!

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -