DomůAkční nabídkaLov kaprů ve studené vodě: Zaručený návod! Jak namíchat účinné krmení?

Lov kaprů ve studené vodě: Zaručený návod! Jak namíchat účinné krmení?

- Reklama -

Někomu by se mohlo zdát, že kapry nelze ve studené vodě úspěšně chytat. To je ale omyl! Je třeba akorát namíchat takové krmení, které „pracuje“ i za nízkých teplot. Jak na to? Návod je naprosto jednoduchý: Je zapotřebí krmení „poskládat“ z takových surovin, které mají intenzivní pach, který se šíří i ve studené vodě. Pojďme si společně namíchat geniální krmení do studené vody!

Ať už chytáte kapry na boilies, feeder nebo položenou, je to jedno. Tyhle „zákonitosti“ se vztahují na lov kaprů jako celek. Na co je třeba myslet? Za nízkých teplot se krmení chová trochu jinak než v létě. Je zapotřebí do krmných směsí přidávat takové suroviny, jež vytváří silnou pachovou stopu i ve studené vodě. Z toho plyne, že do krmení nyní nedáváme například olejnaté složky (řepka, olejnaté atraktory), protože tyto suroviny spolehlivě pracují jen asi do 10˚C. Je třeba sáhnout po něčem jiném!

Kromě intenzivního pachu je třeba myslet i na další věc. V současném období jsou dna našich revírů šedivá a tmavá. Proto je dobré používat takové krmení, které má výrazné zbarvení. Je dobře známo, že kapři dobře vidí kontrastní věci, tedy například fluo krmení na tmavém dně. Na tohle myslete!

A ještě něco: Kapři mají ve studené vodě zpomalený metabolismus. To neznamená, že musíme automaticky lovit na nejmenší nástrahy. Ne. Je ale zapotřebí být opatrný s krmnou dávku. Je důležité, abychom lovné místo nepřekrmili. A také je důležité používat takové krmení, které kapři okamžitě stráví, anebo ještě lépe – vůbec se z něj nenasytí. Ale pach krmení je donutí hledat něco k snědku, až nakonec narazí na naši nástrahu. A přijde záběr! Hlavně: Choďte na ryby! Teď je nejlepší období pro lov kapitálních ryb!

 

Co použít do krmení do studené vody?

Základní krmení: Do studené vody je dobré použít takové základní krmení, které je namleté najemno. Nejsou v něm zbytečně hrubé a těžko stravitelné suroviny, které ryby okamžitě nasytí. Asi nejlepším krmením do chladného počasí je směs LK Baits Method Mix IQ Fish. Jedná se o špičkové krmení, jež má velmi intenzivní pach a spolehlivě „pracuje“ i za nízkých teplot. Silná vůně rybiny dokáže přilákat kapry i z velké vzdálenosti. Navíc, díky jemnému namletí toto krmení neustále nutí kapry hledat potravu na lovném místě. Ovšem z jemně namletých surovin se ryby nenasytí. Tohle je pecka!

Toto krmení po navlhčení výrazně nabývá na objemu! Přiklad z praxe: Z 5 kilogramů method mixu připravíte až 10 kilogramů krmení! Chytejte kapry chytře!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Atraktivní surovina do krmení: Do základního krmení je potom velmi vhodné přidat další atraktivní suroviny. Asi nejlepším řešením jsou mikropelety. Konkrétně mikropelety FLUORO PELLETS od LK Baits. Proč? Těch důvodů je několik! Zaprvé: Mikropelety mají velmi intenzivní vůni, která se dobře šíří i za nízké teploty. Takže i ve studeně vodě vzniká intenzivní pachová stopa, která dokáže přilákat kapry k nástraze i z větších vzdáleností.

Další předností těchto mikropelet je jejich zbarvení. Například ananasové mikropelety (pineapple) jsou zářivě žluté, takže jdou vidět i na velmi tmavém dně z velké vzdálenosti! A tohle přesně teď potřebujeme! Našeho krmného místa si všimne každý kapr! Takže šance na záběr je rázem mnohonásobně vyšší. Tohle je prostě velká paráda! Mikropelety FLUORO PELLETS od LK Baits jsou k dostání v průměrech 2 a 4 mm. Doporučujeme ananasovou příchuť, která má velmi silnou vůni, jež se velmi dobře šíří i studenou vodou!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: PARYS a LK Baits

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -