skingbranding-banner

Řepka na kapry: Dokonalá návnada a nástraha na kapry do teplé vody! Jak ji používat?


Lov kaprů v létě nemusí být zrovna lehkou záležitostí. Přece jen, vysoké teploty častokrát dost komplikují samotný lov kaprů. Ryby jsou pasivní a nepřijímají tolik potravy. Proto je nutné kapry okamžitě zaujmout. Je zapotřebí jim nabídnout takovou nástrahu a návnadu, kterou s chutí slupnou, i když zrovna nemají hlad. Velké úspěchy v tomto období můžete slavit s klasickým partiklem – s řepkou. Jedná se totiž o drobnou potravu, která kapry jen tak rychle nenasytí, ale kterou neuvěřitelně milují. A věděli jste, že na drobná semínka jde i úspěšně chytat? Pojďme si ukázat jak na to…

Při lovu kaprů v parném létě je problém ten, že ryby častokrát nechtějí přijímat větší kusy návnady. V momentě, kdy na lovné místo naházíte větší pelety nebo boilies, může se stát, že úspěch prostě nepřijde. Taková návnada je přes parný den na ryby prostě moc hrubá. Jak to vyřešit?

V rybářském světě neexistuje moc drobnější návnady, jakou je řepka. Řepka je obrovskou klasikou, kterou používali už naši dědové. Ti totiž moc dobře věděli, že kapři tuto „černou droboť“ milují. Právě titěrnost řepky je jednou z její největších zbraní. Z drobounkých semínek jste schopni vyvářet obrovské, ale přitom velmi husté krmné „koberce“. Nic atraktivnějšího není! Prostě, stačí vzít pár kilo řepky a vysypat ji na lovné místo – rázem máte zaděláno na úspěch…

Řepka je do teplé vody jako dělaná. Jedná se o olejnatou surovinu, která obsahuje vysoký podíl oleje. A ten se ze semínek řepky atraktivně vypouští právě za vyšších teplot. Na lovném místě je tak okamžitě koncentrovaná stopa atraktivního oleje, na který kapři spolehlivě reagují. Pro letní lov kaprů je řepka jako stvořená! My osobně řepku už nemícháme s kukuřicí nebo s pšenicí, nejraději ji máme samotnou.

Hodně dotazů směřuje na to, jak řepku připravit. To je také velká výhoda, protože řepku nemusíte nijak vařit, anebo jinak tepelně upravovat. Ne! Stačí ji dát do plátěného pytle a ten hodit na několik hodin „pod pruty“ do vody. Řepka se krásně namočí a vytvoří koncentrovanou hmotu. Tohle mají kapři moc rádi!

Řepka je opravdu dokonalá surovina. Škoda, že kvůli její titěrné velikosti s ní nejde chytat. Moment! Proč by nešlo? I na drobounká semínka řepky jde chytat! Stačí použít jednoduchý přípravek, který dovolí nastražit řepku pod háček. A teď si to představte: Na lovném místě leží hustý koberec z chutné řepky, ve kterém je nastražena vaše nástraha z těchto drobných semínek. Existuje něco lepšího? Jak tedy řepku nastražit?

 

Lepidlo na partikl KRYSTON Bogey

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Špičková vychytávka od anglické společnosti KRYSTON, která umožňuje lov kaprů i na drobná semínka typu řepky. Jedná se o speciální pastu, která silně lepí, takže dovoluje nastražit právě i drobná semínka. Vše rychle a jednoduše!

Použití je naprosto jednoduché. Nejprve si z pasty uděláte kuličku, kterou pak jen následně obalíte v řepce nebo jiném partiklu. Tak snadné to je! Pak už jenom stačí takto slepenou řepku nastražit pod háček a nahodit do krmného místa. Hotovo!

Na této pastě od anglické společnosti KRYSTON je nejlepší to, že dovoluje nastražit právě ta nejmenší zrníčka. Jen si to představte: Na lovném místě máte koberec z jemné řepky, ve kterém leží kulička z řepky. Ani ten nejzkušenější kapr nerozpozná zradu! Existuje něco dokonalejšího?

Chcete s touto vychytávkou chytat přímo na háčku? Na tak pak stačí jenom obalit ramínko háčku, a následně jej vyválet v drobných semínkách. Výsledek je dokonalý! Hrot háčku je krásně volný, přitom nástraha je připevněna k raménku háčku. Více v přiloženém videu!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Nové články v rubrice

Lov candátů na přívlač: Geniální napodobení přirozené kořisti! TOP nástrahy na candáty

admin | přečteno: 1562x | 23.09.2020 | Žádné komentáře

Lov candátů na přívlač je opravdu krásnou rybolovnou disciplínou. Rybář …

TOTÁLNÍ VÝPRODEJ: Nadupané kaprové děličky za méně jak 1000 korun! Kvalita za super cenu

admin | přečteno: 3836x | 21.09.2020 | Žádné komentáře

Už jsou zase skladem! Na rybářském e-shopu PARYS jsou zase …

Špičkový vlasec pro daleké nahazování: Tenhle vlasec vydrží i pořádný nápor při prudkém hodu!

admin | přečteno: 2471x | 18.09.2020 | Žádné komentáře

Podzimní lov kaprů patří k těm nejvíce úspěšným obdobím v rybářském roce. …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.