Domů Akční nabídka Starý fígl ostřílených kaprařů: Jak přilákat velké kapry na lovné místo?

Starý fígl ostřílených kaprařů: Jak přilákat velké kapry na lovné místo?

- Reklama -

Jak přilákat velké kapry na lovné místo? Tuto otázku si pokládá nejeden rybář! Možností, jakou krmnou taktiku zvolit, je nespočet. Ovšem jen některé se dají označit za „zaručené“. Jak to myslíme? Existují způsoby krmení, které spíše přilákají menší kapry. A pak existují způsoby krmení, kterými cílíme přímo na velké ryby. Ne, nebojte! Není to žádná věda! Ale když dodržíte několik základních pravidel, pak můžete mnohem úspěšněji přilákat (a lovit) velké ryby. Jak na to?

Pojďme si to ukázat na příkladu z praxe: Představte si, že máte lovné místo označené tyčovou bójkou, a nyní před bójku naházíte krmení. Třeba pelety nebo partikl. Ovšem! Právě tyto suroviny jsou určené především pro rychlé chytání. To znamená, že takové krmení se hodí například při víkendovém chytání. Pelety a partikl pak velice často sbírají i menší ryby. To víme například z podvodních záběrů, na kterých jde vidět, jak menší ryby „nabourají“ přímo do středu krmného místa a začnou se krmit.

Ale co velcí kapři? Třeba na zmíněných podvodních záběrech lze často vidět, jak se velké ryby drží na krajích takto velkých krmných míst. Jakoby velké (a zkušené) ryby věděly, že právě na takových místech jim hrozí nějaké nebezpečí. Skutečně!

Z toho plyne jedna zásadní věc: Pokud chcete chytat cíleně velké ryby, pak je velmi vhodné vytvářet pouze malá krmná místečka. Ideálně pak, když je krmná dávka klidně jenom 500 gramů návnady denně. A jakou návnadu použít? My osobně máme při tomto způsobu krmení nejraději boilies. Ano, máte pravdu! Takto malou dávku krmení mohou najít menší ryby, takže všechno boilies posbírají. Ale! Vyzkoušejte krmné boilies nechat ztvrdnout! Proč? Protože tvrdé kuličky jsou silně selektivní, a mají je v oblibě především velké ryby. Opravdu!

Jak nechat krmné boilies ztvrdnout? Ideálně kuličky nasypte do pytle na boilies (nebo pytle od cibule) a vše pověste na suché místo (třeba na půdu). Pro rychlejší vytvrdnutí kuliček můžete použít sůl. Stačí boilies posypat solí, která z boilies vytáhne přebytečnou vlhkost. Takto dostanete TOP návnadu na velké kapry. Super!

Naprosto ideální je, pokud několik týdnů chodíte na jedno lovné místo (ano, ne vždy je toto možné). Pak stačí na daném místě pravidelně krmit malou dávkou tvrdého boilies – fakt stačí třeba jenom 500 gramů kuliček. Ale ať jsou pořádně tvrdé! Velké ryby si pak mnohem snadněji zafixují to, že právě na daném místě najdou chutnou potravu. A budou se neustále vracet. Až jednou bude mezi boilies vaše nastražená kulička. Jaké krmné boilies použít?

 

Krmné boilies NASH Formula

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Cenově dostupné krmné boilies od anglické společnosti NASH, které mají čeští a slovenští rybáři velmi v oblibě. A to nejen díky jeho nízké ceně. Ale jak je u této firmy samozřejmostí, tak i díky vysoké kvalitě. Toto boilies je opravdu luxusní návnadou pro rozkrmení lovného místa. Kuličky ve vodě nádherně pracují – krásně jim po vhození do vody změkne povrch, takže parádně uvolňují atraktivní látky.

Velkou předností jsou samozřejmě esence boilies NASH Formula. Kuličky krásně voní, tudíž ve vodním prostředí vytváří velmi silnou pachovou stopu. Tohle je paráda! Boilies NASH Formula je k dostání v několika příchutích. Naší nejoblíbenější je Fruit Twist, která je skutečně povedená, a na kterou kapři spolehlivě reagují.

S tímto boilies se velice dobře pracuje – můžete ho nechat ztvrdnout s pomocí postupu, který jsme si výše představili. Díky tomu dostanete parádní tvrdé kuličky pro krmení a lákání velkých kaprů na lovné místo. Funguje to! Tohle boilies doporučujeme!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

Tekutý atraktor NASH Syrup Citruz Spod

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Výborný tekutý atraktor pro posílení pachové stopy návnady na kapry. Díky tomuto tekutému atraktoru návnada mnohem silněji voní a její pachová stopa je mnohem koncentrovanější. Tohohle si všimne každý kapr! Jak je u výrobků od anglické společnosti NASH zvykem, tak její tekuté atraktory mají opravdu luxusní vůni. A to platí dvojnásob u NASH Syrup Citruz Spod.

Tento tekutý atraktor nabízí opravdu nádhernou vůni, která ve vodě vytváří silnou pachovou stopu. Navíc, luxusní růžové zbarvení vytvoří okolo návnady nepřehlédnutelný „mrak“. Tohle je super! Návnada tak jde vidět jak na zarostlém, tak i zaneseném dně. Atraktor obsahuje i práškové složky, díky kterým je „mrak“ ve vodním prostředí mnohem hustší. Tohle je prostě krmná bomba!

Použití je jednoduché! Do kbelíku si odsypte krmné boilies, které následně zalijte tímto tekutým atraktorem, nezapomeňte vše pořádně promíchat. A pak je ideální nechat vše alespoň 15 minut odstát. Tekutý atraktor se mnohem lépe vsákne do krmných kuliček, takže se poté z nich déle uvolňuje. Krmný efekt je tak mnohem lepší.

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -