DomůAkční nabídkaTajný trumf na obrovské kapry: Vůně přezrálého ovoce! Proč všichni zapomněli na...

Tajný trumf na obrovské kapry: Vůně přezrálého ovoce! Proč všichni zapomněli na scopex?

- Reklama -

Scopex. Tato příchuť je mezi rybáři známá už celou řadu let. Když se začtete do rybářských knih, pak zjistíte, že kořeny scopexu jsou v Anglii. Právě tamní legenda Rod Hutchinson má na vzniku této magické příchutě nemalý vliv. Co je to vlastně scopex? Je to název esence, která voní po smetaně, perníku, možná přezrálém ovoci (záleží hodně na výrobci). Tak jako tak, jedná se o geniální příchuť, na kterou ale mnoho rybářů už zapomnělo. A to je obrovská škoda! Protože právě scopexové nástrahy jsou tajným trumfem na ty největší kapry…

O scopexu toho bylo v minulosti napsáno mnoho. Legenda praví, že obrovská osobnost moderní kaprařiny Rod Hutchinson si všiml, že hmyz velice rád požírá přezrálé ovoce. A tak ho napadlo: „Proč by tohle nemohlo fungovat u ryb?“ Navíc, když si uvědomíme, že ryby skutečně milují spadané plody ze stromů do vody (např. mirabelky), dává to smysl.

A tak vznikla legendární příchuť, kterou rybáři v obrovském množství používali především v minulých sezónách. A bohužel, aktuálně je scopex trochu v pozadí – zejména kvůli obrovské nabídce jiných příchutí. To je škoda! Jak už jsme řekli, scopex je velice specifickou příchutí, která připomíná skutečně přezrálé ovoce, možná smetanu, možná perník. Hodně závisí na tom, jak k tomu přistoupí výrobce.

Na každý pád – na scopex by rybáři v žádném případě neměli zapomínat. Je to geniální příchuť, která má na kontě celou řadu nádherných kaprů. A účinek této příchutě je ještě vyšší, pokud použijeme správné krmení. Nemyslíme drahé! Stačí použít klasickou krmnou směs, je dobré ale, aby měla sladkou příchuť. Nám nejvíce funguje, když ke scopexu dáme čokoládové nebo vanilkové krmení. To je potom jízda! Jaké nástrahy se scopexovou příchutí použít?

 

Boilies NIKL Scopex & Squid

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Podle našeho názoru jedny z nejlepších kuliček z dílny kolínského šéfkuchaře Karla Nikla. Ale znovu: Pod „tíhou“ široké nabídky se na tyhle koule zapomnělo. A to je škoda! Boilies NIKL Scopex & Squid totiž kombinuje luxusní vlastnosti scopexu, přitom ale obsahuje i TOP masové moučky. A tahle kombinace skvěle funguje při lovu velkých kaprů!

Právě i ty zmíněné masové moučky jsou velice důležité. A to proto, že věrně „napodobují“ přirozenou potravu velkých kaprů. Ano, kapři „maso“ zbožňují! Však taky proto tak horlivě filtrují nánosy na dně, ve kterých hledají nejrůznější bezobratlé živočichy. Proto je jenom dobře, že kuličky NIKL Scopex & Squid masové složky obsahují.

Jak s tímto boilies chytat? Znovu: Nejlepší je k těmto uličkám dávat nějaké sladké krmení, nějaký sladký PVA mix. My osobně to děláme tak, že si připravíme klasickou krmnou směs (nějakou levnou), která má sladkou vůni (fakt ideálně čokoláda). Do krmení potom nalijeme trochu levného tekutého atraktoru.

Není na škodu do krmení rozkrájet 4 nebo 5 kuliček NIKL Scopex & Squid, aby v krmení byly i hrubší částice. Vše je nutné potom pořádně promíchat, aby se složky krásně spojily! A pak nechte celé krmení odležet – díky tomu bude směs krásně tuhá/hutná, a bude se z ní vůně uvolňovat podstatně déle…

Boilies NIKL Scopex & Squid je skutečně geniální kombinací krásné vůně scopexu, přitom obsahuje velmi atraktivní masové složky. Skvlěou zprávou je, že i když se jedná o TOP boilies, jeho cena je velice rozumná. Tyto kuličky jsou vhodné pro lov po celou sezónu, kdy jen volíme vhodný průměr boilies (k dostání v průměrech 18, 21 a 24 mm). A pokud je třeba zrovna nevlídné počasí, anebo máte jen málo času, pak boilies okrajte, aby se z něj lépe uvolňovaly atraktivní látky…

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

 

NASH Scopex Squid

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Obrovskou účinnost scopexu si uvědomují samozřejmě i zahraniční firmy. A po čem jiném sáhnout než po výrobcích, které pochází z Mekky moderní kaprařiny – z Anglie? Ano! Firma NASH, která patří k nejvíce renomovaným firmám v kaprařském odvětví, má celou řadu nástrah a návnad s příchutí scopexu. Proč? Protože scopex má skutečně magické účinky při lovu kaprů!

Rybáři si tak mohou od firmy NASH vybrat geniální boilies s příchutí scopex, které je v dostání v několika provedeních. Velmi oblíbené je například boilies Scopex Squid Cultured, které je dvouvrstvé, a které při lovu kaprů odvádí neskutečnou práci. Samozřejmostí je, že firma NASH produkuje i plovoucí, ale i kriticky vyvážené kuličky s příchutí scopexu. Takže je z čeho vybírat!

Řada NASH  Scopex Squid ale obsahuje i celou řadu atraktivních návnad. Rybáři si mohou vybrat jak tvrdé návnady typu nadrceného boilies, peletek nebo mixu. K dostání jsou ale i tekuté atraktory typu NASH Syrup, který si velice oblíbili i čeští a slovenští rybáři.

Takto široká řada nástrah a návnad dovoluje vytvořit ideální lovné místo, které bude lákat i ty největší ryby. Je jen na vás, co si zvolíte a jak to budete prezentovat. Ale ať už se rozhodnete jakkoliv, tak s TOP produkty od anglické společnosti NASH určitě neuděláte chybu!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -