skingbranding-banner

Zátah porybných na Orlíku: S rybářskou stráží chodil i předseda ČRS! Diskutoval s rybáři o problémech


Orlická přehrada patří k nejnavštěvovanějším rybářským revírům v České republice, kde ročně přijede obrovská spousta rybářů. Proto není divu, že právě tato lokalita je v hledáčku rybářské stráže. Na Orlíku momentálně probíhají kontroly dodržování rybářských pravidel denně, a to i díky profesionální rybářské stráže, která zde působí. Jedné kontroly s rybářskou stráží se zúčastnil i předseda Českého rybářského svazu Karel Mach. A pro rybáře to bylo velice přínosné, protože mohli přímo předsedovi říct, co je na současném stavu nejvíce trápí…

Na webu Rady Českého rybářského svazu se píše:

Kontroly rybářské stráže na Orlické nádrži probíhají (i díky profesionální rybářské stráži, která na Orlíku působí) na denní bázi. Jedna z kontrol v uplynulém týdnu se ale v něčem odlišovala – jedním z účastníků kontroly se stal předseda ČRS Dr. Karel Mach. Jak to dopadlo?

Na pravidelné kontroly jsou rybáři na Orlíku už zvyklí. Jen v uplynulém roce bylo na této nádrži provedeno více než 9000 kontrol od sedmdesáti aktivních členů rybářské stráže. Tentokrát ale probíhaly kontroly trochu jinak – přítomnost předsedy Svazu vedla k řadě zajímavých diskuzí o problémech, které naše rybáře nejvíce trápí.

Zkontrolováno bylo několik desítek lovících rybářů a většina z nich si za důsledné dodržování rybářského řádu zaslouží pochvalu. Ačkoli jsou na Orlické nádrži některá specifika oproti “obecným” pravidlům (například minimální délka nástražní rybičky), je informovanost rybářů na velmi dobré úrovni.

Na velké kapry: To je SMRAD! Boilies KAPRPRO hnijící červ za pár korun

Veškeré řešené přestupky byly spíše z kategorie méně závažných a ve většině případů bylo možné je řešit domluvou a napravením stavu – nejtypičtějšími prohřešky bylo nedodržení volné vnitřní třetiny nádrže pro plavbu při lovu sumců na bójky, nezapsaná (nebo špatně zapsaná) docházka a krátkodobá nepřítomnost u prutů.

Poslední zmíněný prohřešek byl nicméně zjištěn pouze u větších skupin lovících, kdy některý z kamarádů opravdu pouze “odběhl” a v řádu minut se opět k prutům vrátil – žádné “opuštěné” pruty s rybáři spícími v karavanech daleko od lovného místa zjištěny nebyly.

“Jsem mile překvapen. V poslední době se sociální sítě hemží příspěvky s fotkami z kontrol plné odpadků, podměrečných ryb, opilých rybářů a porušování řádu. Realita je samozřejmě úplně jinde, naprostá většina rybářů je slušná a nemají problém pravidla dodržovat. Jasně že se najdou výjimky – jako všude, je to o lidech. Ale rozhodně se nejedná o standard,“ řekl k proběhnuté kontrole předseda ČRS Mach.

ČTĚTE TAKÉ: Rozhovor s předsedou Karlem Machem nejen o proběhnuté kontrole

Velkou pochvalu rybáři zaslouží i za dodržování pořádku na lovném místě. Nejméně polovina kontrolovaných poctivě uklidila místo lovu i v širším okruhu, než by bylo nutné, za což si zaslouží poděkování.

Mnoho rybářů bylo při svém snažení úspěšných, nechyběly úlovky kaprů přes deset kilogramů, sumců nebo amurů.

Zdroj: Rada ČRS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Rada ČRS

Nové články v rubrice

VIDEO: Brutální útok metrové štiky! Rybář všechno vidí na sonaru! Bavilo by vás to?

admin | přečteno: 131x | 5.03.2021 | Žádné komentáře

Dnešní rybařina je plná technologií, které tento koníček posunuly o …

Ministerstvo zemědělství: Rybaření pouze v katastru obce! A jen do 20:59 hodin!

admin | přečteno: 27936x | 5.03.2021 | 54 komentářů

AKTUALIZOVÁNO (5. března 2021, 15:50): Od pondělí 1. března 2021 …

„Proč by rybáři měli mít výjimky?“ ptají se naštvaní lidé! Média píšou o „noční výjimce“ pro rybáře

admin | přečteno: 3087x | 5.03.2021 | 6 komentářů

Velké mediální domy si všimly výjimky, která povoluje rybářům výkon …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.