Domů Novinky Zákaz bivaků na Labi? Nová vyhláška! Rybáři nově nesmí nocovat na oblíbeném...

Zákaz bivaků na Labi? Nová vyhláška! Rybáři nově nesmí nocovat na oblíbeném úseku Labe!

- Reklama -

Město Lysá nad Labem zveřejnilo novou obecní vyhlášku, ve které se píše, že 23. srpna začne platit zákaz táboření na úseku revíru Labe 20. Jedná se o velice populární část svazového revíru, na který přes rybářskou sezónu jezdí velká spousta rybářů. Ti z velké vzdálenosti ale mají smůlu! Nově nebudou moci na březích úseku revíru Labe 20 tábořit. Ale bacha! Je zapotřebí si uvědomit, že za postavený bivak nebo stan nemůže být rybářovi odebrána povolenka! Porušení obecní vyhlášky řeší policie nebo strážníci. Ne porybní!

V Obecně závazné vyhlášce Města Lysá nad Labem se píše (redakčně zkráceno):

Zastupitelstvo města Lysá nad Labem se na svém zasedání dne 31. 7. 2019 usneslo vydat obecně závaznou vyhlášku.

Cílem této obecně závazné vyhlášky je v souladu se všeobecným zájmem na udržení a ochranu veřejného pořádku na území města Lysá nad Labem stanovit opatření směřující k zajištění místních záležitostí veřejného pořádku, k ochraně zdraví, bezpečnosti osob a majetku, veřejné zeleně, ke zlepšení estetického vzhledu města a k vytváření příznivých podmínek pro život ve městě.

Předmětem této obecně závazné vyhlášky je vymezení činností, které by mohly narušit veřejný pořádek v Lysé nad Labem nebo být v rozporu s dobrými mravy, ochranou bezpečnosti, zdraví a majetku.

Koule na velké kapry: To je SMRAD! Boilies KAPRPRO hnijící červ za pár korun!

Každý je oprávněn užívat veřejné prostranství obvyklým způsobem podle jeho povahy a k účelu ke kterému je určeno.

Na plochách veřejné zeleně na území města je zakázáno:

 • jakýmkoliv způsobem poškozovat, ničit nebo znečišťovat veřejnou zeleň
 • stát, zastavit nebo jezdit motorovými vozidly (s výjimkou vozidel údržby a mechanismů údržby)
 • rozdělávat otevřený oheň či grilovat na přenosných zařízeních

Na veřejných prostranstvích v lokalitách:

Na levé straně Labe – levý břeh Labe v k. ú. Litol, ulice U Labe, Tři chaloupky

Na pravé straně Labe – pod litolským mostem, Náplavka, Ve Zbudově, Řehačka Kozí chlup, je v souvislosti s vymezeným cílem dále zakázáno:

 • tábořit, stanovat nebo nocovat (ve stanech, motorových vozidlech obytných vozech a karavanech)
 • stát motorovými vozidly na místech mimo komunikace

Porušení povinností stanovených touto vyhláškou se posuzuje podle zvláštních právních předpisů.

Upozorňujeme, že stejná vyhláška platí i ve vedlejším městě – v Přerově nad Labem! Tato vyhláška platí od května loňského roku, proto si dávejte pozor! 

Na veřejných prostranstvích v lokalitách U Bezednice, U Babinec a Tři Chaloupky je zakázáno:

 • tábořit, stanovat nebo nocovat (ve stanu, motorových vozidlech, obytných vozech a karavanech) s výjimkou prostor a míst, která jsou k tomu určena
 • stát motorovými vozidly na místech mimo komunikace s výjimkou prostor a místo, která jsou k tomu určena

 

Co je to táboření? 

Táboření je souhrn činností, které umožňují pobyt ve volné přírodě spojený s možností přenocování. S tábořením je spojováno stavění přístřešků, příprava stravy, hygiena nebo likvidace odpadků.

Rybáři také provozují souhrn činností, které umožňují pobyt ve volné přírodě s možností přenocování, které je spojené se stavěním přístřešků, přípravy stravy, hygienou nebo likvidací odpadků.

 

Odebraná povolenka za bivak? Neexistuje!!!

Příklad z praxe: Na břehu revíru, který je vyhlášenou lokalitou v daném kraji, se každou sezónu sjíždí stovky, spíše tisíce rybářů. A mnoho z nich tráví noci na březích vod v bivacích. A právě jednomu rybářovi se stalo, že přišla rybářská stráž na kontrolu. Porybní rybáře upozornili, že na daném revíru se nesmí bivakovat. Situace pak nějakým způsobem dospěla do té fáze, že rybářská stráž chtěla rybářovi odebrat povolenku.

Koule na velké kapry: To je SMRAD! Boilies KAPRPRO hnijící červ za pár korun!

Ta hlavní pointa: Tady je nutné říci, že k tomu nemá rybářská stráž žádné právo. Porybný nesmí rybářovi odebrat povolenku za postavený bivak. To nejde! Bivakování (táboření) se vůbec nevztahuje k platným rybářským pravidlům. Nemá s nimi nic společného. Pokud rybář postaví bivak, pak neporušuje rybářský řád. Tohle je velice důležité si uvědomit. Ten případ lze ilustrovat i takto: Porybnému byste asi neodevzdali povolenku za zaparkované auto u vody. Ano, u vody parkovat nesmíte, ale to přece řeší policie…

Zdroj: Lysá nad Labem

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

26 KOMENTÁŘE

 1. Jasně, zakažte to všude. Však až si koupí povolenku jen polovina lidí co letos, tak to zase budete povolovat. ČRS = co nejvíce znepříjemnit rybolov a minimalizovat šance na ulovení ryby vlastním členům! S tím běžte do zádele!

 2. Stejně je to jeden z nejhorších revíru co se týče Labe. Rybářů denně stovky a zarybnění tomu neodpovídá. Každý rok horší a horší

 3. jasně že to zakážou pomalu všude.vžyt taky kde se kempuje tak zustava samej bordel.u nás zakázaly vjezd automobilúm k řece,a to je jenom začátek.spoustakrát jsem vyděl jak po 14dnech odjíždí karavan a zustava po nem jen černá skládka v kopřivách,a je jedno jestli tam stál karavan nebo bivak.tyto zákazy jsou potřeba,aby nám sem cizáčci nejezdily dělat bordel

 4. neporadek a nedovolene veci bych samozrejme trestal ,ale proc brat rybarovi to nejdulezitejsi na rybach…POHODU A KLID

  • Milý Adame, předem Tě zdravím. Souhlasím s Tebou-postihnout za nepořádek a přestupky. Pohoda a klid na vykonávání našeho koníčku je třeba. Když zakázali bivaky s podlazkou-uz tohle vymyslel blb. Na zahradě postavený bez podlazky-znamena vyslapanou trávu – s podlazkou- tráva je žlutá, ale za týden se probere a roste dal. Kamarád byl chytat někde v Čechách – byla velká bouřka a krupobití a déšť byl skoro vodorovný. Přišla RS a chtěli aby si z deštníku sundali bočnici – že už to je kempování a stanování. Tady je někdo asi na hlavu. Za chvíli budem sedět pod malým deštníkem nebo v pláštěnce. S pozdravem Bobika

 5. Je nejvyšší čas zakázat vjezd autem do Prahy všem odborníkům na prostředí a zeleň v parcích(Lysá má krásný park u Labe!!!) neboť denně zhoršují ovzduší zeleň a kvalitu parků v“Praze.Tyka se také Borku, Vliněvsi,Křesla,a dalších úseků Labe,kde je povolen rybolov non stop,a místní odborníci sem nainstalovali zákazy vjezdu, nyní i nocování (bivak, obytné auto nebo auto samotné). Vliněvsi pojistili rybolov zákazem zastavení.Myslete proto, jaké by bylo zakazat vjezd a parkování v Praze zvláště

  • Je nejvyšší čas zakázat vjezd autem do Prahy všem odborníkům na prostředí a zeleň v parcích(Lysá má krásný park u Labe!!!) neboť denně zhoršují ovzduší zeleň a kvalitu parků v“Praze.Tyka se také Borku, Vliněvsi,Křesla,a dalších úseků Labe,kde je povolen rybolov non stop,a místní odborníci sem nainstalovali zákazy vjezdu, nyní i nocování (bivak, obytné auto nebo auto samotné). Vliněvsi pojistili rybolov zákazem zastavení.Myslete proto, jaké by bylo zakazat vjezd a parkování v Praze zvláště pak na místech která nejsou.zpoplatnena

 6. tohle za komunistu nebylo,tolik buzerace,zakazte vsechno zkurveni demokrate,vse jste roztunelovali,rozkradli a ted nemate kde brat penize na vase premrstene platy,tahnete do prdele,zakazte vsechno,priste nekoupime predrazenou povolenku,ryby se nevysazuji,no jo kapitalismus s diktatem eu a usa

 7. Je krásné, že se skoro všude prodlužuje dobu lovu na „24“ ,ale chytat bude čím dál tím obtížnější a nedej bože si na rybách otevřít třeba velký deštník + paštiku s rohlikem “ už kempuješ, holomku“ A to že ti vykradl někdo auto , protože si musel parkovat daleko od vody to je jen tvůj problém , nemáš jezdit na ryby .
  Nemusím mít auto zrovna za pr….lí, ale jsem raději když na něj aspoň vidím.

  Spousta lidí začne opět využívat služeb souk. rybníků

 8. Už konečně v tomhle státě by ste se měli zamyslet. Jen samé zákazy. Lidem už i koníčka chcete otrávit a pomalu zakázat chodit i do přírody. Za starého režimu vše fungovalo. Co ste dokázali po převratu? Jen rozebrat stát, namastit si kapsy a zničit obyčejné lidi. Už by se měli lidi spojit a vypraskat vás odsud. Protože tenhle stát za chvíli úplně zanikne. Chce se mi zvracet stéhle republiky.

 9. To je prostě a jednoduše ČESKO….Zakažte všechno všem a je to.To co udělala Lisá nad Labem je jen další rouhodnutí ignorantu kteří nejsou schopni zvladnout vymahání zodpovědnosti pár rybářu kteří dělají bordel.Tak že rada zní větší pokuty a vubec tresty ale NE ZÁKAZY.

 10. Teď jeden komentář do pranice. Kolika z Vás by se líbilo kdyby někdo přijel na Váš pozemek rozdělal tam bivak , udělá ohniště, a když by odjel tak by jste tam měli nasráno a všude odpadky. Líbilo by se Vám to? Mě ne.
  Na druhou stranu mně osobně se taky nelíbí když zakazují bivakování přeci jenom to patří k rybařině. Ale pokud budou mezi rybáři prasata a hovada tak bude všude samej zákaz. Když už každý dělá toho mudrce tak proč, když vidíte že někdo dělá bordel nezavoláte PČR, nebo starostovi. To je jedno. Nikomu se nechce do něčeho namáčet svoje ruce aby náhodou nebyl před ostatními jako bonzák. Tohle celé nejde uhlídat jen těmi co jsou ve funkcích ČRS a nebo RS. A pokud alespoň v těchto případech nepotáhneme za jeden provaz tak těch fujtabl rybářů se nikdy neuvádíme. Za další a to je velký problém rybářský lístek a povolenka se dnes v podstatě vydá komukoliv a je jedno jestli je znalej nebo neznalej RŘ.

 11. Jedině dobře zavedl bych to všude celý prázdniny mám problém když du na tři hoďky na ryby páč tam pořád dřepí kapraři nebo sumcaři ve stanech a jen se hnou už se tam válí další . A zkoušeli jste někdy bivakovat v zahraničí mimo vyhrazené tábořiště vás polis okamžiťe vykáže s tučnou pokutou tak neřvěte protože skoro všude je to daleko přísnější.

 12. Autoři si pletou pojmy s dojmy. Bivakovat se může v ČR kdekoli, na to je zákon. Bivakování lze omezit jen zákonem, třeba v NP nebo rezervacích, i když i tam, když si lehnete na kraj cesty, nic neporušujete. To, na co se vztahuje vyhláška, je táboření – mají tam stan nebo přístřešek, ohniště apod…

 13. No já žádný bivak nenosím autem nejezdím jedu na ryby vlakem nebo autobusem a zbytek dojdu pěšky a u vody jsem přez noc pod širákem a každý mě může skočit na cara. Je to zdravé člověk není schnily aby si vozil pořád prdel v autě . Dostanu se k vodě tam kde to autem není možné. Zároveň to posiluje tělo když veškerý rybářské krámy nosím na zádech a k tomu řískovnici s rybičkami v ruce. 🙂

 14. Tak je Vám 70 ? Špatně se vám chodí. Poraďte jak a kam na ryby. Hlavně že cyklisti maj kolem řek cyklostezky. My kteří rybaříme od dětství to máme zabalit?

 15. Všecko si to lidi sami a nejvíc ty karavanisti – klidně si přitáhnou karavan jako kráva k vodě a řvou tam až do rána – ještě tam po sobě nechají bordel a já to po nich ještě uklidím. Mělo by se to řešit jinak a ne všecko zakázat, co ty starší lidi – jak to budou dělat ??? a co slušní rybáři ?? Jezdí na svůj flek léta a ted jim to všem zakážou – ad s tim jdou do .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -