DomůAkční nabídkaTIPY A TRIKY: Jak rychle vyrobit špičkové masové těsto (obalovačku) na kapry?...

TIPY A TRIKY: Jak rychle vyrobit špičkové masové těsto (obalovačku) na kapry? Geniální nástraha na trofejní kapry!

- Reklama -

Masové nástrahy patří k TOP nástrahám na velké kapry. A není se čemu divit. Kapři ve vodním prostředí velmi citlivě vnímají masovou potravu, kterou s velkou chutí přijímají. Důvod je jasný: Masová potrava je nutričně a energeticky velice bohatá. A kapři moc dobře vědí, že právě masová potrava slibuje nejvíce živin. Proto s takovou chutí hledají škeble, raky nebo další různé bezobratlé živočichy. Zejména pak na začátku sezóny, kdy je zapotřebí okamžitý přísun velkého množství živin.

Po zimní pauze není čas „na odpočinek“. Kapři se musejí okamžitě shánět po něčem výživném. Je totiž zapotřebí doplnit chybějící zásoby živin, které kapři „poztráceli“ právě v zimě. Navíc, kapry tlačí čas. Za nedlouho je čeká jedno z nejnáročnějších období jejich života – tření. A v tu chvíli už musí být kapři v plné síle. Proto se nyní shánějí po pořádně výživné potravě. Kapři teď budou sbírat cokoliv, a především pak to, co „smrdí po mase“. Na to by měli brát rybáři zřetel…

Není nic jednoduššího, než pod/na háček napíchnout masovou nástrahu. Jednu naprosto geniální nástrahu z masa si teď vyrobíme – masové těsto. Jde o výtečnou věc, která zaručuje hromadu záběrů od mlsných kaprů. Výroba je bleskurychlá a naprosto jednoduchá. Výhodou tohoto těsta je to, že s ním můžete obalit cokoliv. Navíc, těsto kromě lákavé pachové stopy vytvoří na nástraze krásně měkký povrch, který je „k nakousnutí“. Nezdržujme se, pojďme na to!

 

Co budeme potřebovat?

Belachan CC Moore

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Ve světě rybařiny asi lepší suroviny není. Belachan je prostě TOP! V čem tkví jeho unikátnost? Belachan jsou fermentované krevety. Jde tedy o abnormálně výživnou surovinu, kterou milují především velcí kapři. Nutriční hodnota belachanu je obrovská! I proto tuto surovinu používají ti nejlepší výrobci nástrah a návnad na světě. Další obrovskou předností je velmi silný odér belachanu. Ten smrad je úděsný, ovšem kapry láká jako magnet. A v neposlední řadě, belachan má silně slanou chuť. A právě slanost je dost selektivní – slanou chuť mají velice rádi především velcí kapři. Tohle jednoznačně vyzkoušejte!

Právě belachan budeme potřebovat po výrobu našeho těsta. Nejlepší je si jej pořídit ve formě tuhé kostky. Z takto zpracovaného belachanu můžete vyrobit již zmíněné těsto, ale můžete jej přidávat i do krmítka, krmení, PVA atd. Těch možností využití je opravdu hodně! Bacha na dávkování! Belachan je opravdu koncentrovaný, proto stačí přidávat jen trošku. Kostka belachanu vám i při intenzivním používání vydrží opravdu dlouho. Navíc, v porovnání s jinými atraktory (tekuté potravy, esence, boostery) jde o cenově dostupnou surovinu, přičemž její kvalita je prostě mnohonásobně vyšší (belachan je „čisté maso“)…

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!   

 

Postup výroby masového těsta

K výrobě geniálního masového těsta (obalovačky) budeme potřebovat kostku belachanu a trochu vody. Nic víc, nic míň. Při výrobě doporučujeme používat chirurgické rukavice, které seženete buďto v lékárně, anebo třeba v prodejně s barvy a laky. Belachan opravdu páchne a ten smrad se na rukou drží docela dlouho. Těsto nevyrábějte doma (manželka/přítelkyně by vás „zabila)!!!

Krok 1: Do misky si jednoduše nalámeme několik kousků belachanu. Stačí málo! Jde o abnormálně páchnoucí věc, s dávkováním to proto nepřehánějte!

Krok 2: Nalámané kousky jednoduše zalijeme vodou a rozmačkáme je. Doporučujeme použít pěchovadlo.

Krok 3: Vše pořádně prohněteme. Těsto nesmí být příliš mokré, a ani suché. Pokud bude při výrobě těsto mokré, přidejte belachan. Pokud suché, pak přidejte trochu vody. Vše krásně prohněteme a máme hotovo. Dobré je nechat těsto z belachanu 10 až 15 minut odležet (ztuhne). Geniální nástraha je na světě!

Doporučení: Do belachanu otírejte i návazcovou šňůrku, samotný háček nebo třeba zátěž. Pach z belachanu se těchto věcí bude držet a samotná montáž bude lákat kapry. Jde opravdu o naprosto unikátní surovinu, kterou milují ty největší ryby!

Ilustrační foto: CC Moore a PARYS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -