Domů Akční nabídka Úspěšné chytání na krmítko v letních vedrech: TOP 3 nástrahy na kapry do...

Úspěšné chytání na krmítko v letních vedrech: TOP 3 nástrahy na kapry do horkého léta!

- Reklama -

Lov kaprů v letních vedrech není žádný med. Kvůli vysokým teplotám jsou ryby dost pasivní, takže nepřijímají tolik potravy jako za příznivějšího počasí. To ale neznamená, že nemáme chodit k vodě. To ani náhodou! Tak jak to udělat, abychom udělali nějaké záběry i v těch nejvíce horkých letních dnech? Důležité je myslet na několik věcí! Pokud tyhle faktory „splníme“, pak máme velkou šanci na krásný úlovek kapra nebo amura i v letním vedru. O jaké faktory se jedná?

Nezapomínejte na to, že kapři a amuři v letním vedru nepřijímají tolik potravy jako na jaře nebo na podzim. Proto je tyhle ryby nutné okamžitě zaujmout! Jak? Silnou vůní nebo barvou! Z toho plyne, že je zapotřebí používat takové nástrahy a krmení, které budou vysílat koncentrovanou pachovou stopu. Bacha! Nemyslíme, že musí nástraha nebo krmení smrdět jako mrtvola. Ani náhodou! Do léta jsou skvělé i ovocné nebo sladké příchutě, ale musí být koncentrované.

A nezapomínejte ani na to, že v létě není zapotřebí chytat s velkým množstvím krmení. Ne! Někdy je méně skutečně více. Je ale důležité, aby krmení dokázalo vydávat silnou pachovou stopu. V horkém letním vedru není nutné používat ani přehršel hrubých částic (kukuřice, pelety atd.) Ideální jsou jemné krmné směsi, které dokážou vysílat silnou vůni a ve vodě vytváří velký „mrak“ z drobných částic. Takové krmení je pro ryby lákavé, ale ty se z něj nenasytí, takže u nástrahy vydrží podstatně delší dobu. Ale aby přišel záběr, musíme chytat i na zajímavou nástrahu. Jaké v letním období nejlépe fungují?

 

Dipovaná kukuřice

Výrobek je dostupný na tomto e-shopu za nejnižší cenu na trhu!

Při lovu kaprů a amurů na krmítko nejlepší volba! Pokud si chce člověk zachytat co nejvíce ryb, pak je dipovaná kukuřice absolutně nejlepší variantou. Tahle výrazně zbarvená zrníčka jdou skvěle vidět i na zarostlém dně, anebo ve špinavé vodě. Takže ryba si nástrahy okamžitě všimne. Pokud je dno zarostlé vodními rostlinami, pak je nejjednoduší k několika zrníčkům přidat buďto umělou kukuřici (bývají plovoucí), anebo kousek polystyrenu či pěnu. Rázem máme perfektní nástrahu, která jde vidět i na koberci rostlin.

Co se týče příchutí, pro letní rybaření je opravdu nejlepší vsázet na sladké nebo ovocné příchutě. Ideální je například med, vanilka nebo jahoda. Tyhle všechny příchutě patří k nejvíce úspěšným při chytání kaprů a amurů v létě. K sladké nástraze je pak dobré přidávat sladké krmné směsi. Na krmítku stačí udělat klasickou kouli, do které natlačíme kukuřici na háčku nebo pod háčkem. Po vhození do vody se koule rozpadne a nástraha bude schovaná v hromádce krmení. Jednoduché, ale geniální!

 

CUC!

Výrobek je dostupný na tomto e-shopu za nejnižší cenu na trhu!

O této nástraze toho bylo napsáno již mnoho. Ale ono se není čemu divit, protože je opravdu výborná! CUC! je velmi atraktivní kostička, která na první pohled vypadá jako pařená houska, ovšem tato nástraha není z pečiva. Jedná se o mnohem tužší nástrahu, která vydrží na háčku nebo pod háčkem podstatně delší dobu. Je taky mnohem odolnější proti nájezdům bílé ryby, takže vydrží až na kapry nebo amury. Perfeknít!

CUC! je vznášivá nebo plovoucí nástraha, která vydává velmi koncentrovanou vůni. Ihned po vhození do vodního prostředí začne CUC! vysílat silnou pachovou stopu, takže okamžitě láká ryby k záběru. Velkou předností je reflexní barva u mnoha příchutí. Pro letní chytání jsou absolutní bombou například příchutě compot NHDC, jogurt nebo ananas (všechny mají reflexní zbarvení). Jen dávejte bacha při skladování!!! CUC! nemá rád ostré sluneční paprsky, proto je zapotřebí mít krabičku vždy ve stínu…

 

Puffi

Výrobek je dostupný na tomto e-shopu za nejnižší cenu na trhu!

Legendární nástraha od věhlasné maďarské firmy CUKK, která patří k nesmrtelným kapřím pochutinám. V rybářském světě byste nenašli moc nástrah, které mají na kontě tolik ulovených kaprů a amurů. A přitom jde opravdu o naprosto jednoduchou nástrahu na kapry, která ale vydává krásnou vůni a má zajímavou barvu. Navíc, puffi ve vodním prostředí plavou, anebo se vznáší, takže jsou pro kapry naprosto neodolatelné.

Co se týče letních příchutí, tady je volba jasná. Za letních dní nejvíce fungují medové puffi, anebo příchuť tutti frutti. Právě tyto sladké příchutě se staly již legendárními, tudíž patří k těm nejvíce populárním mezi rybáři. Velkou předností těchto příchutí je i zajímavé zbarvení, které jde perfektně vidět i na zarostlém dně, anebo v zařasené či podkalené vodě. Prostě klasika!

Ilustrační foto: archiv

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -