DomůAkční nabídkaÚspěšné návazce na candáty: Jak účinně a jednoduše nastražit mrtvou rybičku?

Úspěšné návazce na candáty: Jak účinně a jednoduše nastražit mrtvou rybičku?

- Reklama -

Lov candátů na mrtvou rybičku patří k těm nejúčinnějším rybolovným metodám při chytání těchto krásných ryb. Rybičky jsou přirozenou kořistí candátů, a proto se není čemu divit, že na ně tak spolehlivě berou. Dneska se ale nebudeme bavit o tom, která rybička na candáty je tou nejlepší. Ne. Dneska si představíme jednoduchý fígl, jak mrtvou rybičku na candáty nastražit. Není to žádná věda!

Možností, jak nastražit mrtvou rybičku, je nespočet. Existují nejrůznější montáže, které se vážou velmi „zvláštním“ způsobem. Je třeba si ale uvědomit jednu věc: Po návazci potřebujeme to, aby byl naprosto jednoduchý, a aby dokázal dobře „prezentovat“ mrtvou rybičku na dně. Nic víc. Je proto zbytečné komplikovat to, co by mělo být jednoduché…

candat

Ta jednoduchost je už v samotné montáži na mrtvou rybičku. Stačí olůvko, obratlík, gumový kroužek, návazcová šňůrka a háček. To je všechno! Není zapotřebí používat žádné zbytečné „serepetičky“. Ne. Všechno pěkně jednoduše. Je to úplně stejné, jako když vážete tu nejjednodušší montáž na krmítko nebo na úhoře. A ono to stejně funguje!

 

candat-hacekNejjednodušší návazec na candáty

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu! 

Nejjednodušší návazec na candáty vypadá tak, že na návazcovou šňůrku navážete speciální dvojháček na candáty. To je vše. V čem je tento háček tak speciální? Když se na něj podíváte zblízka, jistě si všimnete, že jeden oblouček je menší než ten druhý. To je schválně! Na menší oblouček se napichuje mrtvá rybička. Ten větší pak slouží jako samotný háček pro chycení candáta.

candatTohle je naprosto jednoduché, přitom geniální. Rybář jen naváže tento speciální dvojháček na candáty na šňůrku, a pak už jenom napichuje nástražní rybičky. Nemusíte mít nejmenší obavy z toho, že rybičky z těchto háčku padají – protože nepadají. Ale přesto, pokud patříte k nedůvěřivcům, můžete nástražní rybičku připevnit k většímu obloučku kouskem šňůrky. Je to zbytečné, ale pro váš „klid“ to může hrát zásadní roli.

Proč je tento návazec tak super? Je skutečně jednoduchý! Navíc, rybář nepotřebuje prošívací jehlu na rybičky, kterou stejně během večera s velkou pravděpodobností ztratí. A ještě něco: Tento návazec je k candátům šetrný. Proč? Protože do candátí tlamy se zapíchne pouze jeden oblouček. Takže pokud chytnete nemírovou rybu, šetrně ji vrátíte do vody. To se o „brutálních“ trojháčcích říct rozhodně nedá!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

 

Několik tipů jak chytat candáty na rybičku

Nedávejte zarážku: Je zapotřebí si uvědomit jednu věc: Candát po útoku na mrtvou rybičku s ní „jede pryč“. Proto se při lovu candátů na položenou překlápí cívka navijáku. Navíc, aby candátovi při jeho pohybu s rybičkou v tlamě nic nebránilo, je zapotřebí nedávat nad zátěž žádnou zarážku (používáme klasickou průběžnou montáž). Jen tak dosáhnete toho, že candát nástrahu s háčkem nevyplivne. A vy tak po několika vteřinách můžete úspěšně seknout a candáta chytit. Myslete na to!

candat

snurka-kapr-navazecPoužívejte dobrou šňůrku: Ano, při vázání návazců na candáty se nejčastěji používají návazcové šňůrky. Někteří rybáři se „nebojí“ za tenhle produkt zaplatit i stovky korun. Je to jedna z možností, ovšem není to nutností. Dobrou šňůrku na candáty seženete i za pár korun. Výbornou šňůrku za nízkou cenu si prohlédněte například ZDE. Je lepší používat hrubší průměry šňůrek, protože nástrahu často prezentujete v blízkosti překážek (potopené pařezy, stromy, balvany). A to by s tenkou šňůrkou nemuselo dobře skončit. Naopak hrubší šňůrka kromě vyšší nosnosti slibuje i lepší odolnost při používání v těžkých podmínkách, například na kamenitých terénech.

dip-na-candaty-sprejZatraktivněte nástrahu: Mrtvá rybička je sama o sobě dost atraktivní – to by se mohlo alespoň na první pohled zdát. Ale! I tato dokonalá nástraha jde ještě více zatraktivnit! Jak? U mrtvé rybičky můžeme velmi výrazně posílit její pachovou stopu. K čemu je to dobré? Candáti aktivně hledají kořist. A při pátraní používají samozřejmě i čich. Proč tedy candátům nevyslat intenzivní pachový signál, který je dovede až k nástraze? Je to jednoduché! Rybičku stačí nastříkat speciálním sprejem, který je pro tyto účely vyrobený. Na sprej na candáty mrkněte ZDE.

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -