DomůAkční nabídkaÚspěšný lov štik na rybičku: Jak chytit velkou štiku? 3 věci, které...

Úspěšný lov štik na rybičku: Jak chytit velkou štiku? 3 věci, které rozhodují o úspěchu!

- Reklama -

Lov štik na rybičku patří k nejúspěšnějším metodám lovu těchto nádherných dravců. A není se čemu divit. Při lovu na nástražní rybičku štikám předkládáme jejich přirozenou potravu. Ovšem, abychom štiky opravdu úspěšně lovili, je zapotřebí dbát na několik zásadních detailů. Právě tyto „drobnosti“ mohou zmnohonásobit počet záběrů. Navíc, tipy a triky, které si tady dneska představíme, kolikrát fungují i na ty největší a nejzkušenější štiky. Jak tedy chytit velkou štiku?

Hned ze začátku: Můžete mít nastraženou tu „nejlepší“ nástražní rybičku a mít to nejlepší vybavení, jenže pokud nebudete chytat štiky tam, kde se vyskytují, bude vám to všechno k ničemu! Na tohle rozhodně nezapomínejte! Štiky jsou silně teritoriální dravci – obývají svoje nedobytné „pevnosti“ a loví v jejich blízkosti. Proto je extrémně důležité lovit štiky tam, kde jsou!

Jak vypadá typické místo, na kterém se zdržují štiky? Jsou dvě zásadní kritéria! Zaprvé: Na typickém „štičím místě“ musí být překážky – padlý strom, zatopený pařez, hustá vodní vegetace, betonový pilíř, obrovský kámen atd. Nezapomínejte na to, že štiky útočí „ze zálohy“, z úkrytu. Pro štiky je toto extrémně důležité! A druhá věc: V blízkosti těchto překážek musejí být drobné rybičky. Tam, kde je potrava, bude i predátor.

Jak tedy štiky chytat? Použijte jednoduchou montáž se splávkem (kačenou) a nástražní rybičku prezentujte ve vodním sloupci v blízkosti zmíněných překážek. A pokud štika bude mít hlad, pak zabere. Ale pozor! Aby byl lov štik opravdu účinný, je dobré použít několik tipů a triků, které mohou počet záběrů zmnohonásobit. O jaké fígly jde?

 

„Neviditelné lanko“

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Chytat štiky bez lanka, je prostě šílenost! Zaprvé: Je to nezodpovědné vůči štice, protože riziko toho, že jí po záběru zůstane háček v jícnu, je opravdu vysoké. Ne! Není to „sportovní“, je to nezodpovědné! A zadruhé: Rybář se při nepoužití materiálu, který štika nepřekousne, naprosto zbytečně vystavuje riziku, že přijde o životní štiku! Ano, existují případy, kdy rybáři dokázali zdolat velké štiky bez lanka, ale proč tak riskovat? Až to štika překousne, pak už je pozdě zpytovat svědomí.

Pokud vám na montáži vadí klasické ocelové lanko, pak existuje jiná varianta – silný fluorocarbon. Silný fluorocarbon úspěšně snižuje riziko překousnutí, a to i od opravdu velkých štik. A hlavně! Fluorocarbon nejde ve vodním prostředí vidět, čemuž můžeme vděčit díky jeho vlastnostem. Takže, štika neuvidí návazcový materiál, přitom nástražní rybička je navázána na velmi odolném materiálu, který štika nepřekousne. Tohle je geniální lest!

Pro navázání jednoduchého návazce na štiky použijte třeba fluorocarbon FOX Rage Leader, který je dostupný v opravdu vysokých průměrech, které zaručují bezproblémové zdolání i velké štiky. Tento fluorocarbon navíc nejde ve vodním prostředí vidět, takže štika nerozpozná zradu. Chytejte chytře, přitom ale zodpovědně! Neriskujte ztrátu životní štiky!!!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

 

Jednoduché a rychlé zatraktivnění nástražní rybičky

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Milovníci lovu dravých ryb často spolu diskutují o tom, jak ještě více zatraktivnit nástražní rybičku. A jde to vůbec? Vždyť je to přeci přirozená potrava, která je sama o sobě dokonalá. Ale ano, jde to! A velice jednoduše – stačí použít speciální, rudě červené, umělé ploutvičky od FOX Rage.

Tyhle umělé ploutvičky z měkkého plastu mají hned několik suprových vlastností. Zaprvé: Díky těmto ploutvičkám skutečně důkladně zafixujete rybičku na háčku – díky tomu tak rybička nebude padat z háčku ani při prudším nahození.

A druhá zásadní výhoda: Sami vidíte, že tyto umělé ploutvičky mají rudé zbarvení! A přesně to je dokonalé! Dravci se totiž při lovu dost spoléhají na zrak. Takže rudé zbarvení – které jde vidět i za horší viditelnosti (šero, zkalená voda) – může výrazně napomoci k tomu, aby dravec rybičku našel. Může se to zdát jako naprostá „prkotina“, ale tohle vylepšení nástražní rybičky skutečně funguje! Dravci na červenou barvu spolehlivě reagují, což znamená více záběrů pro rybáře…

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

 

Bez kvalitního háčku na štiky nechodit!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Montáž, ale i samotný návazec na štiky, není nikterak složitý. Skládá se jen z několika drobností. Ovšem! Je velice důležité použít takové komponenty, které jsou opravdu kvalitní. Pokud totiž použijeme nekvalitní bižuterii a háčky, pak nám zbudou jen oči pro pláč! Tohle „pravidlo“ platí snad dvojnásobně u háčků!

Pokud při lovu štik nepoužijeme kvalitní háček, pak si pište, že jej tvrdá tlama štiky bez lítosti „sešrotuje“. Háček na štiky musí být pevný a ostrý. Proč? Je nutné, aby při záseku háček prošel i tvrdou tlamou velké štiky. Nezapomínejte, že štika má tlamu velice tvrdou, silnou a osázenou mnoha ostrými zuby. Háček tak po záseku zažívá obrovský tlak – háček musí být pevný! Pokud použijeme nekvalitní háček, tak ten tohle „peklo“ rozhodně nevydrží.

Pro lov štik na rybičku doporučujeme používat kvalitní háčky od firmy FOX Rage. Tahle renomovaná společnost na rybářský trh dodává hned několik druhů TOP háčků na dravce, které jsou neuvěřitelné ostré a krásně pevné. Stačí si jen vybrat. Na výběr jsou klasické háčky, ale pochopitelně i trojháčky.

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -