Domů Akční nabídka Úspěšný lov kaprů: Jaké nástrahy použít na začátku sezóny? Máme zaručené tipy!

Úspěšný lov kaprů: Jaké nástrahy použít na začátku sezóny? Máme zaručené tipy!

- Reklama -

Lov kaprů na začátku sezóny může přinést některá úskalí. Mezi ta největší patří ještě docela velká pasivita ryb, která je zapříčiněná menší teplotou vody. V takových podmínkách je nutné použít takovou nástrahu, která okamžitě zaujme, a kterou bude mít chuť slupnout právě i pasivnější ryba. Rybář má několik možností – buďto sáhne po osvědčené klasice nebo vsadí na moderní nástrahu. Připravili jsme pro vás výběr zaručených nástrah na kapry, které vás na začátku sezóny určitě nezklamou…

Jen si to představte: Na začátku sezóny, kdy je v našich revírech studená voda, bývá pod hladinou pořádně šedivo. Na dně leží zbytky uhynulých trav, nánosy spadaného listí a jiné nečistoty. Všude je „tma“! A právě na takovém podkladu je důležité použít nástrahu, která jde vidět i z velké vzdálenosti, a právě i na tmavém povrchu. Kapři totiž velice dobře vidí kontrastní věci (světlé předměty na tmavém povrchu), takže reflexní zbarvení je velice důležité!

Samozřejmě nástraha musí i za nízkých teplot „pracovat“. Je nutné, aby nástraha i ve studené vodě vytvářela intenzivní pachovou stopu, která přiláká i pasivnější rybu. To je hodně důležité! Zároveň je důležité, aby nástraha „za studena“ vypouštěla třeba drobné částečky, které v okolí nástrahy vytvoří zajímavý „mrak“. I tohle může rovněž vést k záběru od kapra. Po jakých nástrahách na začátku sezóny tedy sáhnout?

 

Měkčený rohlíkáč

Výrobek je dostupný na e-shopu KAPRPRO za nejnižší cenu na trhu!

Pečivo je klasika, která nikdy nezklame! Právě pečivo totiž spolehlivě pracuje i za velice nízkých teplot – po vhození do vody krásně nabývá na objemu, takže po chvíli na háčku utvoří velmi atraktivní „blemcák“. A pokud je pečivo například i zajímavě zbarvené – žlutě nebo červeně – je výsledný efekt ještě lepší! Protože tyto kontrastní barvy jdou totiž velice dobře vidět i na tmavém a zaneseném dně.

Navíc, pečivo dobře vypouští napuštěné esence. Takže po vhození do vody se okolo rohlíkové kuličky vytvoří velmi silná pachová stopa, která přiláká kapry až k háčku. Jaké příchutě na začátku sezóny použít? Nejlépe jednoznačně funguje vanilka a med! Ale v oblibě máme i česnek – to je náš tajný trumf! Právě česnek má silnou vůni, která se dobře šíří i za nízkých teplot. Paráda!

A proč použít měkčený rohlíkáč? Jedná se o perfektní rohlíkové boilies, které je MĚKKÉ! Ano, na povrchu je nádherně měkká vrstva, která po vhození do vody ještě více nabude na objemu. Ve vodě se tak utvoří velká kulička, která je nepřehlédnutelná. Ale nebojte! Uprostřed je rohlíkáč krásně tuhý, takže nespadne z háčku ani po několika hodinách. Tahle kapří dobrota je mnohem lepší než klasické rohlíkové boilies, které bývá tvrdé a vysušené, a které „nepracuje“ tak, jak by mělo.

Měkčený rohlíkáč je „dílem“ české firmy KAPRPRO. Tenhle výrobce dbá na kvalitu – nástraha má opravdu krásnou konzistenci, která zaručuje skvělé vlastnosti ve vodě. Navíc, výrobce používá i kvalitní esence, jež vytváří silnou pachovou stopu. Tuto kvalitní nástrahu na kapry z pečiva seženete za super peníze!

Výrobek je dostupný na e-shopu KAPRPRO za nejnižší cenu na trhu!

 

Boilies LK Baits FISH Activ

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Tohle je jedno z nejpopulárnějších boilies na začátek sezóny! Proč? Největší oblibu si toto boilies mezi rybáři získalo díky jeho vlastnostem. Boilies LK Baits FISH Activ je „poskládáno“ tak, že po vhození do vody začne okamžitě pracovat – okolo kuličky se velice rychle vytvoří silná pachová stopa a „mrak“ z drobných částic. Tohle na kapry funguje! Toto boilies je díky okamžitému účinku určeno pro rychlé chytání a pro lov ve studených vodách.

Kuličky LK Baits FISH Activ se vyrábí v těch nejlepších příchutích. My osobně nejvíce doporučujeme příchutě Wild Strawberry a Compot NHDC. Právě tyto nástrahy mají opravdu velice zajímavou vůni, která se dobře šíří i studenou vodou. Silná pachová stopa tak dokáže přinutit k záběru i pasivního kapra. Navíc, kuličky mají krásné zbarvení, které jde vidět také na tmavém povrchu.

Jak s touto nástrahou chytat? Nepřehánějte to s krmením! Do PVA sáčku nebo punčochy, které připevněte k háčku, doporučujeme dát 1 nebo 2 hrsti drobných peletek s method mixem. Po vhození do vody tak vznikne nádherné místečko, kterého si všimne každý kapr. S krmením to opravdu není třeba na začátku sezóny přehánět, je třeba jen zaujmout rybu!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

Plovoucí nástraha Sportcarp Feeder Candies

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Extrémně populární nástraha mezi milovníky lovu kaprů jak na klasickou položenou, tak i na feeder. Tato nástraha je úžasná hned z několika pohledů. Zaprvé: Její složení je dokonalé! Jedná se o měkkou nástrahu, která připomíná plovoucí boilies, ovšem nástraha je dostatečně měkká na to, aby ji rybář mohl napíchnout přímo na háček. Výsledek je opravdu bravurní! Zadruhé: Tato nástraha se povětšinou dodává v křiklavých barvách, které jdou vidět i na hodně tmavém nebo zaneseném terénu.

A rozhodně nesmíme zapomenout ani na esence! Těmi jsou tyto nástrahy doslova nasáklé, takže ve vodním prostředí vytváří luxusní pachovou stopu. Plovoucí nástraha Sportcarp Feeder Candies je k dostání v několika TOP příchutích, které se báječně hodí na začátek sezóny. Jaké třeba? Tak například hodně zajímavá je příchuť sladká kukuřice. Právě ta patří k těm nejlepším na začátek sezóny. A nesmíme zapomenout ani na sladkou malinu, která nám rovněž na začátku sezóny perfektně „jezdí“.

Jak s touto nástrahou chytat? I když ji můžete napíchnout přímo na háček, doporučujeme tuto plovoucí nástrahu od firmy Sportcarp nastražit „na vlas“ pod háček. Proč? Protože tak se nástraha krásně nadzvedne nad dno a jde ještě lépe vidět. Ideální je pod háček nastražit hned několik těchto nástrah a vytvořit tak krásný „řetízek“.

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: KAPRPRO a PARYS

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -