skingbranding-banner

Úspěšný lov kaprů na podzim: Špičková nástraha do studené vody! Tohle funguje i na pasivní kapry


Ochlazení je tady! Teplota vody na našich revírech pomalu ale jistě klesá. A to je jasný signál pro ryby, aby se začaly připravovat na nehostinné chvíle. Jenže! Studená voda často způsobuje to, že ryby přestanou sbírat potravu ve větším množství. Proto je nutné kapry zaujmout okamžitě! Jak? Výraznou vůní a chutí, anebo třeba výrazným zbarvením. To všechno hraje zásadní roli! Co na podzim při lovu kaprů použít? Podívejte se na tuhle zajímavou nástrahu…

Při lovu na podzim je dobré používat nástrahy (i krmení) s výraznou vůní a chutí. Proč? Protože výrazná vůně a chuť dokáže i za nízké teploty vytvořit koncentrovanou pachovou stopu, na kterou kapři spolehlivě reagují. Tohle má prostě obrovský význam! Jaké příchutě do studené vody používat?

Velmi osvědčené jsou například masové příchutě, které věrně „kopírují“ přirozenou potravu kaprů – například patentky. Kapři totiž „vědí“, že tato potrava jim dodá tolik potřebnou energii, kterou budou potřebovat. Dále jsou velice úspěšné i „kořeněné“ příchutě typu česneku, které také skvěle pracují i za nízkých teplot…

Nezapomínejte ani na reflexní zbarvení. Proč? Jen si to představte: Na podzim bývají dna na našich revírech šedivá a temná. V momentě, kdy na takový terén „položíme“ výraznou nástrahu, tak ta bude prostě nádherně „svítit“. Tohle je taky hodně důležité! Nezapomínejte na to, že kapři velice dobře vidí kontrastní věci (zejména v čisté, podzimní vodě). Takže když na tmavé dno „položíte“ výraznou nástrahu, je zaděláno na velký úspěch.

 

LK Baits CUC

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Novinka od české firmy LK Baits! Tohle je prostě boží nástraha do studené vody! Co je to vlastně CUC? Jedná se o revoluční nástrahu z lehce stravitelné bílkoviny a speciální směsi esenciálních aminokyselin. Právě tahle kombinace vyvolává u ryb silnou chuť k žravosti. Jak se tato nástraha vyrábí? Pomocí precizního lisování, pomalého procesu zrání a zapékání. Výsledkem je dokonalá nástraha, která jezdí i v tu chvíli, kdy jsou ryby pasivní.

U nástrahy na kapry CUC je velice důležité také to, že podle výrobce nástraha po vhození do vody nabývá na objemu. To znamená, že po chvíli ve vodě se z ní vytvoří zajímavé sousto, které kapr v žádném případě nepřehlédne. Velkou zbraní je samotná směs nástrahy CUC, kdy dané příchutě (záleží na druhu) obsahují plankton, kvalitní rybí moučky, bentos, mixované ovoce, mořské produkty, hmyz nebo přírodní sinice. Prostě samé rybí dobroty!

Mezi extrémně silné zbraně patří koncentrovaná vůně CUC. Tato nástraha je k dostání hned v několika příchutích. Jaké jsou z našeho pohledu nejlepší? Jednoznačně masová patentka, která ve vodním prostředí vytváří silnou pachovou stopu. Navíc, patentky se běžně vyskytují v našich vodách, proto jsou nástrahy s touto esencí tolik úspěšné. Další hodně zajímavou příchutí je medvědí česnek, který rovněž ve vodě vytváří silnou pachovou stopu, na kterou kapři spolehlivě reagují.

Další obrovskou předností této nástrahy je její výrazné zbarvení (u některých příchutí). Díky tomu jde tak CUC vidět i na zaneseném, bahnitém nebo zarostlém dně. Nezapomínejte na to, že kapři v čisté vodě velice dobře vidí kontrastní věci, a proto barva nástrahy může hrát výraznou roli. Myslete na to!

Pokud si chcete v aktuálním období parádně zachytat kapry, pak vsaďte na CUC. Jedná se o vynikající nástrahy i do těch dnů, kdy je hnusné počasí, a kdy ryby nejsou příliš aktivní. S touhle nástrahou si ale perfektně zachytáte i za hodně špatných podmínek. Určitě vyzkoušejte!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: PARYS

Nové články v rubrice

Rybářské firmy zešílely? TOP navijáky na kapry, které by mohly stát půl výplaty, ale nestojí

admin | přečteno: 1158x | 14.01.2021 | Žádné komentáře

Některé navijáky na kapry budí zvláštní emoce! Co tím myslíme? …

Lov kaprů v zimě: Nadupané krmení do mrazivé vody, které zaujme i pasivní kapry!

admin | přečteno: 1445x | 12.01.2021 | Žádné komentáře

Leden nepatří k těm nejvíce populárním rybářským měsícům v sezóně. Přesto, i …

CENOVÉ ŠÍLENSTVÍ: Brutální sleva 3000 korun na nadupaný bivak pro rybáře! Poslední kusy!

admin | přečteno: 1974x | 11.01.2021 | Žádné komentáře

Rybáři pozor! Na rybářském e-shopu PARYS momentálně probíhá výprodej campingu! …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.