Domů Akční nabídka Úspěšný lov kaprů: Špičkový návazec na kapry na začátek sezóny! Jak účinně...

Úspěšný lov kaprů: Špičkový návazec na kapry na začátek sezóny! Jak účinně nastražit červy na kapry?

- Reklama -

Živočišná nástraha a návnada patří k tomu nejlepšímu pro úspěšný lov ryb. A ono se není čemu divit! Právě na živočišnou potravu jsou kapři zvyklí a s velkou chutí ji sbírají. Však také proto tyto ryby tak „hltavě“ filtrují nánosy bahna na dnech našich revírů, ve kterých hledají drobné bezobratlé živočichy. Proto se vyplatí chytat například na červy! Ano! Na tyto drobounké mršky můžete nachytat opravdu nádherné kapry, protože ti na ně spolehlivě reagují. Jak ale napíchnout drobné červíky na větší kaprový háček? Tady máme zaručený tip!

Kapři na červy velice dobře reagují. Ryby totiž moc dobře „vědí“, že jim tato potrava dodá tolik potřebnou energii. Je až s podivem, jak kapři na tuto potravu spolehlivě reagují. Proč tedy rybáři při lovu kaprů červy více nepoužívají? Je to tím, že jdou špatně napíchnout na větší kaprový háček? Ale to má přece naprosto jednoduché řešení. Stačí použít osvědčenou pomůcku, díky které vytvoříme lákavá sousto pod kaprovým háčkem. Tohle při lovu kaprů perfektně funguje! A to i na začátku sezóny!

 

Klip na červy GARDNER Covert Maggot Clips

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Tohle je ono! Naprosto geniální pomůcka, která dovoluje vytvářet lákavá sousta z červů pod kaprovým háčkem. Stačí prostě červy napíchnout na klip a vytvořit tak hemžící se klubíčko červů. Může být něco více atraktivního? Tento klip na červy stačí jen navázat pod háček, princip je úplně stejný jako při lovu na vlas (na boilies, na kukuřici pod háčkem).

Obrovskou výhodou této pomůcky je její snadné použití. Klip stačí přivázat pod háček, a pak už jen napichovat červy. Tento klip je mnohem lepší než samotné chytání na větší kaprový háček – a to proto, že klip je zhotovený z tenkého drátu. Díky tomu nedojde k poškození (k roztrhnutí) drobného tělíčka červa. Ne! Prostě bude pevně držet! To umožňuje vytvořit lákavé klubíčko, na které budou všechny ostatní nástrahy „krátké“. Maso je prostě maso!

Gigantickou výhodou klipu na červy je to, že červi na něm velmi dobře drží. Znova: Drátek, ze kterého je klip zhotovený, je tenký. Takže nedochází k natrhnutí červa, který je potom náchylnější na strhnutí. Navíc, v momentě, kdy vytvoříte klubíčko z červů, tak se rybám hodně špatně odtrhují jednotliví červi. Super!

Klip na červy můžete používat jak při klasické kaprařině, tak při lovu na krmítko nebo na feeder. Klipy se vyrábí v několika velikostech, takže je množné je vázat jak pod větší, tak i menší háčky. My osobně nejvíce doporučujeme velikost 8 mm, která je vhodná jak na feeder, tak ale i pro chytání na „klasickou“ kaprařinu – je to taková univerzální velikost.

Pokud chytáte na krmítko, pak doporučujeme návazec s háčkem a s klipem s červy vázat na kratší návazec. Díky tomu budou červi blíže krmení, kapr je tak rychleji najde. Při lovu na „klasickou“ kaprařinu doporučujeme přikromovat PVA punčochou. Do PVA dejte trochu červů, vytvořte kouli/kuličku a tu připevněte k háčku s klipem, na kterém jsou napíchnutí červi. Díky tomu na dně vytvoříte luxusní krmné místečko z červů, kterého si všimne každý kapr.

A ještě jeden tip: Kolikrát je dobré mít naši nástrahu kousek nade dnem. A tady to platí také! Jak nadzvednout klip s červy? Jednoduše! Než klip navážete, dejte před něho (blíže k háčku) kus korku. Tím zajistíte to, že se klip bude vznášet nade dnem. A vy tak vytvoříte naprosto luxusní plovoucí klubíčko z červů, na které nachytáte hromadu ryb.

Tento návazec je naprosto dokonalý při krátkodobém chytání. S krabičkou červů můžete nachytat fakt hromadu ryb za krátkou chvíli. Tohle je prostě aktivní rybařina. A kromě kaprů můžete nachytat i líny, cejny, velké plotice a perlíny, a pokud jezdíte na řeku, pak to skvěle funguje i na parmy!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -