DomůNovinkyAgresivní bobr: Bobr kousl muže do ruky a vážně ho poškrábal na...

Agresivní bobr: Bobr kousl muže do ruky a vážně ho poškrábal na noze! Případem se zabývá policie

- Reklama -

Hodně kuriózní napadení člověka divokým zvířetem se odehrálo na Plzeňsku. Muž se šel projít se svými psy okolo Drahotínského rybníka, když v tom na něj zaútočil agresivní bobr. Může se to zdát neuvěřitelné, ale toto zvíře muži způsobilo velmi závažná poranění. Napadený muž musel být převezen do nemocnice k ošetření. Upozorňujeme všechny rybáře, aby nepodceňovali „setkání“ s bobry, kteří se na některých revírech hojně vyskytují!   

Bobr na muže zaútočil u Drahotínského rybníka nedaleko Plzně. Zvíře na něj zaútočilo zpoza křoví. Bobr muže kousl do ruky, zároveň mu drápy způsobil i velmi vážné a hluboké rány na stehně. Tato zranění velmi silně krvácela, muž se doplazil k blízké chatě, kde mu poskytli první pomoc a přivolali záchrannou službu.

Celý incident se ale nepozdával Karlu Makoňovi ze Záchranné stanice živočichů v Plzni. „Na základě získaných informací jsem hledal nutrii, která je bobru podobná a na lidi poměrně často útočí,“ řekl Plzeňskému deníku. Makoň tak na místě útoku nalíčil odchytovou past. „Druhý den ráno jsem se k rybníku vrátil a past našel prázdnou. Rozhodl jsem se tedy pečlivě zkoumat břehy rybníka. Žádné stopy po nutrii jsem ale neobjevil,“ dodal.

Nakonec Karel Makoň přeci jenom našel tolik důležité stopy, ovšem ne po nutrii, ale právě po bobrech. Fotopasti ukázaly, že na tomto rybníku žijí hned 2 bobři, kteří jsou ve výborné kondici. „K pokousání muže pravděpodobně došlo v momentě, kdy se před bobrem snažil své psy uchránit, a dostal se do prostoru mezi zvířata anebo bobra a jeho únikovou cestu do vody. V takovém případě je pak velice pravděpodobné, že bobr v krajní nouzi na muže zaútočil a pokousal ho,“ vysvětluje Makoň.

Případem se zabývá i policie. „Kolemjdoucí policii oznámil, že došlo k pokousání čtyřiapadesátiletého muže agresivním bobrem,“ řekla iDNES.cz mluvčí policie Plzeň-venkov Iveta Kořínková.

Pokud je bobr pod velkým stresem, pak může skutečně zaútočit. To jde například vidět na přiloženém videu, kdy muž naprosto nepochopitelně stresuje prchajícího bobra, který na něj nakonec zaútočí. Nepodceňujte tato divoká zvířata, která mají velmi ostré a silné zuby, a také drápy!

Upozornění: Video obsahuje vulgarismy!!! 

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -