Domů Akční nabídka Zimní kaprařina: Příprava krmení do ledově studené vody! TOP zimní suroviny do...

Zimní kaprařina: Příprava krmení do ledově studené vody! TOP zimní suroviny do krmení na kapry!

- Reklama -

U vody je už pořádná zima! Přesto! Ani teploty okolo nuly, studený vítr, anebo občasné sněžení by neměly rybáře odradit od návštěvy vody. Proč? Protože i teď kapři stále berou. Ano, ryby musí neustále sbírat potravu, která jim pomůže vytvořit životně důležité zásoby na nadcházející zimu. Takže kapři tak stále sbírají potravu, jen ne v takovém množství. A tomu je zapotřebí uzpůsobit i naši taktiku lovu. Jak úspěšně chytat kapry ve studené vodě?

Kde vlastně chytat kapry v tomto chladném počasí? Absolutně nejlepší je kapry hledat za ostrými hranami starých řečišť, hlubokých výmolů, anebo za strmými srázy. Proč právě tady? Protože zde se kapři schovávají před vodními proudy, zde mají největší klid na odpočinek. A to například i v tu chvíli, kdy se po hladině prohání velké vlny, které rozhání nepříjemné proudy pod hladinou.

Ideální místo vypadá tak, že najdeme ostrou hranu, u které jsou i nějaké potopené pařezy, u kterých se zastavují nánosy s drobnou potravou. Tady kapři určitě budou šmejdit. A právě tady je nutné vytvářet i naše krmná místečka. Pamatujte na jednu věc: Jelikož je voda už pořádně studená, kapři nesbírají potravu v takovém množství. Proto je nutné rybám nabídnout krmení, které je jemné, a ze kterého se rychle nenasytí. Hladová ryba bude na našem místě prostě déle šmejdit, až nakonec najde nástrahu.

Navíc, je nutné rybu co nejrychleji zaujmout. Je nutné, aby si našeho krmného místa kapr okamžitě všimnul. A toho dosáhneme tak, že budeme rybám předkládat buďto reflexně zbarvené krmení, anebo krmení se silnou vůní. Právě tyto dvě vlastnosti krmení nám pomohou k tomu, abychom kapra co nejrychleji zaujali.

A ještě na jednu věc je dobré myslet: Kapři si v tomto období potřebují vytvořit zásoby na nehostinné chvíle, které už buší na dveře. A právě v tom jim pomůžou masové složky. Jakákoliv potrava, která obsahuje „maso“, je nyní u kaprů velice vítaná. Proto do krmení zkuste přidat masové esence. Masové složky vytváří ve vodě velmi silnou pachovou stopu, která láká kapry na lovné místo. Na tohle taky pamatujte! Co tedy do zimního krmení na kapry dát?

 

NASH Syrup Instant Action Spod Syrups

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Špičkový tekutý atraktor, který je výborný pro zesílení chuti krmení do studené vody. Tento tekutý atraktor od společnosti NASH skvěle pracuje i za velice nízkých teplot, kdy ve studené vodě vytváří silnou pachovou stopu. Stačí nalít trochu atraktoru do krmení, vše důkladně promíchat, a pak vše nechat na chvíli odstát (ideálně 10 – 15 minut). Díky tomu se atraktor krásně vsákne do krmení, takže se z něj bude uvolňovat podstatně delší dobu. Bomba!

Tento tekutý atraktor je k dostání hned v několika příchutích. Rybář si může vybrat jak ze sladkých, tak masových vůní. Jakou doporučujeme my? Do studené vody nám nejlépe funguje příchuť Strawberry Crush, která vytváří nádherně sladkou vůni, která dokáže přilákat i pasivnějšího kapra. Hodně zajímavou příchutí je i Coconut Creme, který skvěle funguje právě ve studené vodě. A pak samozřejmě i masové příchutě…

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

 

Pelety NASH Citruz Pellet

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

I když jsme výše napsali, že je dobré mít v zimním krmení především jemné složky, přesto se vyplatí mít v návnadě i trochu hrubších části. Proč? Především proto, že hrubší části působí v krmení jako tzv. stoper, který zastaví kapry na lovném místě. Navíc! Hrubší části se ve vodě pomaleji rozpouští, takže lákají kapry delší dobu. Navíc nehrozí, že by je odnesl proud.

Do zimního krmení je dobré použít například drobné pelety (2 nebo 6 mm) Citruz Pellet od anglické společnosti NASH. Tyto peletky jsou určeny především pro lákání kaprů v chladné vodě. Pelety totiž obsahují jen minimum olejů, které jsou vhodnější do teplejší vody. Tyto pelety NASH Citruz Pellet obsahují spíše práškové a tekuté atraktory, které dokážou skvěle pracovat i ve studené vodě.

Díky těmto peletám tak dáte zimnímu krmení hrubší složku, která zastaví kapry na lovném místě. Přitom, i když jde o pelety, tak tato návnada bude bez nejmenších problémů pracovat i v hodně chladné vodě. Super!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

 

NASH Instant Action Stick Mix

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Tohle je špičková krmná směs, která je vhodná jako základ krmení. Tato krmná směs na kapry má jemnou strukturu, proto je výborná pro vytvoření základu krmení do velmi studené vody, do kterého následně přidáme další atraktory. Směs obsahuje celou řadu práškových atraktorů, které skvěle pracují i za velmi nízkých teplot. Krmení na dně revíru vytvoří „sexy“ lovné místečko, které bude lákat kapry k nástraze.

Díky neutrálnímu charakteru této krmné směsi je možné vytvářet libovolnou návnadu. Jde o to, že tato směs tvoří sypký základ, který lze libovolně dochutit. A nyní už je jen na rybářovi, jestli chce ovocné krmení, anebo masové krmení do PVA. Směs výborně váže esence a další tekuté atraktory, ze které se následně mnohem déle uvolňují, takže krmení láká kapry k nástraze delší dobu. Luxus!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -