Domů Novinky REKORDNÍ KAPR: Rybář chytil kapra o váze 35,5 kilo a délce 119...

REKORDNÍ KAPR: Rybář chytil kapra o váze 35,5 kilo a délce 119 centimetrů! Rybu zabil

- Reklama -

Gigantický kapr! Zpráva o obrovském kaprovi momentálně koluje po celém rybářském internetu. Ten rybář, který by myslel, že tento kapitální kousek byl uloven v nějaké TOP kaprařské zemi, tak by se zmýlil. Kapr nebyl uloven ani ve Francii, ani v Maďarsku, ale ve Švýcarsku. V zemi obrovských velehor, ze kterých „crčí“ ledově průzračné řeky, dokázal jeden rybář ulovit skutečné monstrum! Tenhle kapr vážil neuvěřitelných 35,5 kilo! A je tak novým švýcarským rekordem…

Tohle je prostě obrovský kapr! Gigantický šupináč měřil 119 čísel a vážil 35,5 kilo! Při pohledu na přiložené fotografie není o délce ani váze nejmenších pochyb. Ta ryba je prostě obrovská! Zejména ten obrázek, kdy kapra drží hned 3 lidé, jasně naznačuje mohutné rozměry kapra.

VÝPRODEJ: Ušetřete tisíce! Špičkové echoloty s obrovskými slevami! Poslední kusy!

Úspěšný rybář uloveného kapra nepustil zpátky do vody. A to například na českém internetu vzbudilo vášnivou diskuzi. Podle některých českých rybářů taková ryba patří zpátky do vody. Přesto! Někteří rybáři oponují tím, že ve Švýcarsku platí pravidlo, které zakazuje pouštění ryb zpátky do vody. Jak byste se zachovali vy? Pustili byste tuhle rybu i přes případný zákaz, i kdybyste porušovali pravidla?

Podle švýcarského webu petri-heil.ch byl tento obrovský kapr uloven v jezeře Murten, které leží na břehu města Murtenlier. Jezero Murten je podle některých zdrojů jedno z nejteplejších jezer ve Švýcarsku. Tato vodní plocha je propojena kanály s nedalekým Neuchatelským a Bielským jezerem. Proto se této oblasti někdy přezdívá „kraj 3 jezer“. Maximální hloubka jezera činí 45 metrů.

VÝPRODEJ: Ušetřete tisíce! Špičkové echoloty s obrovskými slevami! Poslední kusy!

Město Murtenlier, u kterého se „rekordní“ jezero rozprostírá, leží na severozápadě Švýcarska nedaleko Bernu a francouzských hranic. Město Murten je mezi turisty oblíbené zejména proto, že se jedná o jedno z nejlépe dochovaných středověkých měst ve Švýcarsku.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: petri-heil.ch

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

17 KOMENTÁŘE

 1. Tak čeští kapraři už řeší i to, co by měli dělat švýcarští rybáři se svými úlovky. Je velká šance, že podobný zákon proti zbytečnému týrání ryb bude platit i u nás a můžeme jen doufat, že olizovači a pouštěči si najdou jinou, méně zvrhlou zábavu.

  • Pane vy jste .., ještě to podporujte.. Vy chcete, aby jsme dopadli jako Ukrajina? .. kde se bere každá ryba, dokonce i karasi, protože žádná ryba tam prostě není?

   • Napsal jsem to dost jasně, Švýcarsko není rozvojová země jako UK, můžeme jim závidět životní úroveň, rozumné zákony, a nejen my ale celá zvyjebená EU, kde je problém? Že tamní rybář zmasil kapra uzenáče dle platných zákonů? No tak se z toho a vyhlašte jim válku, .

 2. Je to velice smutné, pro milovníky sportovního rybaření a vyznavače K70. Určitě nám to nemůže být jedno nikomu, protože taková ryba roste desítky let a je úžasné, že takových rozměrů doroste. Bohužel jsou pravidla v této zemi daná a ať už se nám zdají být jakkoli nesmyslná, nastavili si je tam z nějakého určitého, důvodu. Asi tam třeba nemusí na soukromé vody, aby si chytili podobnou rybu, jako my tady. Jednal tak jak je zvyklý, podle pravidel své rodné země. Taky mám podobný problém to skousnout, ale něco s tím udělat mohu jen tady. A sekat držky těm co kradou a pytlačej a likvidují trofejní ryby tady u nás. Kdykoliv mám příležitost, tak takovým hochům milerád šlapu po prutech . Tady s tím můžeme každý po svém něco udělat.

  • Nerozdávej čeho máš sám nejvíc zapotřebí virtuální hrdino. Budu doufat, že se po tlamě někdo projde tobě a podobným úchylům.

   • Tak nadávat umíš hezky, ale to je tak všechno… Že ty budeš je d en z těch zabržděných veganů, co si hrají na polobohy a jediný správný názor je ten jejich?

    • Zkus si zjistit, co anebo kdo je vegan, a vůbec raději nepoužívej slova, jejichž význam je ti utajen, děláš tím ze sebe hlupáka. Člověk který s oblibou udí a pojídá kapry 70+ rozhodně veganem není. Co se týká mých názorů, ano, stojím si za nimi, jinak bych je nemusel mít, neměním je dle přání okolí a kdykoliv je dokážu podpořit argumenty.

 3. Co kdyby ho pustil zpět na svobodu a někdo ho viděl,,vy by jste za něj zaplatili tučnou pokutu ??? Myslím že asi né !!!!!

 4. Je hrozně pěkné jak tady řvou lidi že ho měl pustit bez ohledu na Švícarský rybářskí řád a ještě by mu rozbila huba a zničil majetek . A přitom nemusíme chodit moc daleko rybářský řád čr říká že na udolní nadržy jordán nesmí byt vracena vodě štika větší 80cm a nástražní rybka 20 cm . Taky mě dáš pres hubu hodim tě do vody srabe .

 5. Bohuzel je zde ve Svycarsku,chyt a pust zcela zakazano,jako protihroty. Vyjimku cini chranene a ryby pod mirou,takze kdyby jej pustil bez chlubeni,jak se dela kdyz to nikdo nevidi,nemohl by se fotit a mit nejvetsiho kapra. Jina zeme ,jine predpisy ….ale kormorani smeji vse …..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -