DomůNovinkyBrutální souboj: rybáři chytili giga žraloka bílého. Zabral na hlavu tuňáka

Brutální souboj: rybáři chytili giga žraloka bílého. Zabral na hlavu tuňáka

- Reklama -

Rybaření dokáže rybářům nabídnout takové okamžiky, na které do smrti nezapomenou. Přesně takový zážitek prožil rybář John McLean, který s dalšími 4 rybáři ulovili obrovského žraloka bílého.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Kdekoho by mohlo napadnout, že skupina rybářů ulovila velkého žraloka bílého z rybářské lodě. Ale v tomto případě to bylo jinak. Skupině rybářů se totiž povedlo obrovského žraloka dostat ze břehu. O fascinujícím úlovku informoval web OutdoorLife.

 

Žralok zabral na hlavu tuňáka

Rybářský průvodce John McLean s dalšími 4 lovci rybařili na pláži Pensacola na Floridě. To, že rybáři měli spadeno na opravdové „monstrum“, prozrazovala už nástraha. Rybáři totiž nastražili velkou hlavu tuňáka, kterou kapitán lodi Pensacola David Miller na kajaku zavezl přes 800 metrů od břehu.

VIDEO: Neuvěřitelný souboj se žralokem bílým ze břehu. Mrkněte na video

„Nezaměřoval jsem se na velké bílé žraloky, snažil jsem se svým klientům ulovit co největšího žraloka,“ citoval úspěšného lovce web OutdoorLife. Pravděpodobnost, že by se jim povedlo ulovit zrovna velkého bílého žraloka, nebyla velká, protože podle zkušeného lovce jich v této oblasti moc není.

Jenže pak přišel osudový záběr! Na obrovskou hlavu tuňáka cosi zaútočilo, takže začal tuhý souboj s protivníkem. Při zdolávání se střídali všichni rybáři. Ti měli prut připevněný ve speciálním držáku, který se při tomhle náročném mořském rybolovu používá. Stojan je připevněný s pomocí trubek, které jsou zaražené hluboko v písku, aby vydržel úporný tah při zdolávání.

 

Rybáři žraloka pustili na svobodu

Rybáři měli při zdolávání pochopitelně odpovídající vybavení, které dovolovalo rychlejší vytažení žraloka na břeh. „Moji klienti tohoto žraloka bílého ulovili za něco málo přes hodinu, ale kdyby se pokoušeli žraloka této velikosti a váhy přitáhnout z lodi, byl by to 5hodinový boj,“ komentoval souboj rybářský průvodce McLean.

Proč je souboj se žralokem ze břehu rychlejší než z rybářské lodě? Rybářský průvodce to vysvětluje tím, že při zdolávání z lodě má žralok možnost „uniknout“ do větší hlubiny. Kdežto při rybaření ze břehu se pohybuje na mělčině.

Žraloci bílí jsou na Floridě přísně chránění. Proto když rybáři zjistili, že se jedná zrovna o tento druh, tak ho co nejrychleji pustili zpátky na svobodu. Při pouštění se dokonce zkušený rybář podíval do tlamy žraloka, jestli mu nezůstal háček v tlamě. Web OutdoorLife uvedl, že žralok měřil skoro 4 metry (13 stop)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -