DomůNovinkyBývalý soukromý revír se stane svazovou vodou, chytat se začne na začátku...

Bývalý soukromý revír se stane svazovou vodou, chytat se začne na začátku dubna

- Reklama -

Severočeský územní svaz informoval o novém svazovém revíru, na kterém si rybáři budou moci zachytat na začátku dubna. Tato lokalita byla v minulosti soukromým revírem. Voda se otevře 2. dubna 2022. 

Foto: Severočeský územní svaz, Středočeský územní svaz

Nový svazový revír leží v obci Grabštejn v česko-německém pohraničí. Nový revír má rozlohu 1,4 hektaru, a je zasazen do unikátního prostředí. „Informujeme všechny rybáře, že od 2. dubna 2022 bude zahájen lov ryb na novém mimopstruhovém rybářském revíru Velká (číslo revíru 441 161),“ informoval Severočeský územní svaz.

 

Voda bývala soukromým revírem

Nový nádherný svazový revír má bohatou rybářskou historii, protože v minulosti šlo třeba o soukromý revír. „Dříve byla nádrž soukromou vodou, kde byl provozován sportovní rybolov. Nyní se znovu stává součástí celosvazového rybolovu,“ řekl pro magazín InRybar.cz mluvčí severočeských rybářů Jan Skalský.

Mluvčí Severočeského územního svazu řekl, že v nádrži jsou ryby. „V nádrži ryby jsou, ostatně i včera, když jsem byl nádrž nafotit, jsem i některé u břehů vyrušil,“ řekl Jan Skalský. Přesto, podle severočeských rybářů k masivnějšímu zarybnění teprve dojde.

„Jarní vysazování ryb na tomto novém revíru teprve proběhne. Ohledně obsádky lze předpokládat, že rybáři budou nasazovat kapra, lína, štiku a další druhy,“ láká rybáře mluvčí severočeských rybářů Jan Skalský.

 

Rybáři si budou vodu hlídat

Na novém revíru v Grabštejnu budou hospodařit rybáři z místní organizace v Hrádku nad Nisou. Ostatně, právě ti už na revíru odvedli pořádný kus práce, když se postarali o úpravu břehu na nádrži. Hlavní pracovní náplní byl prořez dřevin.

Samozřejmě, rybáři si budou nový revír a ryby v něm důkladně hlídat. To připustil i mluvčí Jan Skalský: „Kontroly budou samozřejmě probíhat.“

 

Nový svazový revír u Kolína

Svazové rybaření i v letošním roce zažívá rozkvět. Kromě Severočeského územního svazu otevření nové lokality oznámil i Středočeský územní svaz. Ten od 1. dubna zpřístupní nádrž Trnovatka. Tato malební vodní plocha leží v Pískové Lhotě jen kousek od Kolína.

INFO: Středočeský územní svaz otevírá revír Trnovatka. Zjistěte více informací

Rybářský revír Trnovatka

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. U nás v okolí Hradce Králové to je spíš naopak svazove vody jdou do soukroma opravdu nevím kde budeme jednou chytat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -