DomůNovinkyRybář si nechal 3 podměrečné kapry, vnitřnosti hodil do vody. Chytil ho...

Rybář si nechal 3 podměrečné kapry, vnitřnosti hodil do vody. Chytil ho porybný

- Reklama -

Případ hrubého porušení rybářských pravidel řešila rybářská stráž na jednom moravskoslezském revíru. Porybný narazil na rybáře, který si ponechal 3 podměrečné kapry. Na místě přišel o povolenku.

Ilustrační foto: InRybar.cz

V sobotu 26. března 2022 rybářská stráž prováděla kontrolu na moravskoslezském revíru Majetín 1A (471 173) na Přerovsku. Jedná se o stojatou vodu o rozloze 3 hektary, na které hospodaří ČRS MO Brodek u Přerova. Tento revír leží nedaleko jiné populární vody Krčmáň, kterou nedávno Moravskoslezský územní svaz koupil.

 

Rybář si nechal 3 podměrečné kapry

Při sobotní kontrole na tomto svazovém revíru rybářská stráž narazila na rybáře, který si ponechal 3 podměrečné kapry. Porybný v povolence uvedl, že ponechané ryby měřily od 30 do 35 centimetrů. Takže rybář se dopustil prohřešků, kdy si ponechal více jak 2 ušlechtilé ryby, navíc tyto ryby nepřesáhly nejmenší lovnou míru.

Ale to nebylo všechno! Rybář, který už tak hrubě porušil platná pravidla, to ještě „vyšperkoval“. Ryby totiž na místě vykuchal, a jejich vnitřnosti pohodil do vody. A to je další hrubé porušení platných rybářských pravidel. Čtvrtým prohřeškem pak bylo, že rybář ryby nezapsal do povolenky, což je ale „pochopitelné“ z jeho pohledu.

 

Jaký trest rybářovi hrozí?

Podle jednotného sazebníku trestů pro rybáře, kterým se bude řídit kárná komise územního svazu, daný rybář porušil hned několik rybářský pravidel. Například za ponechání podměrečných ryb hrozí zákaz lovu ryb na 6 měsíců, pokud jde o opakovaný případ, pak na 18 měsíců.

Dále zmíněný rybář porušil pravidla tím, že nezapsal ponechaný úlovek. A za nezapsání ponechaných ryb hrozí zákaz lovu ryb na 3 měsíce, pokud jde o opakovaný případ až na 12 měsíců ryb. Otázkou je, jak celý případ posoudí kárná komise na územním svazu, protože jde o porušení hned několika pravidel najednou.

Důležitý je potom bod v sazebníku trestů, který říká: Osoba provádějící lov ryb si v mimopstruhovém rybářském revíru přisvojí v jednom dnu, i když loví na více rybářských revírech, více jak 7 kg všech druhů ryb a neukončí denní lov přisvojením si ryby, kterou celková hmotnost úlovku přesáhla 7 kg. V tomto úlovku smí být nejvýše dva kusy kapra, štiky, candáta, bolena, sumce nebo jejich kombinace – za toto porušení hrozí až vyloučení z Českého rybářského svazu

INFO: Kompletní přehled trestů pro rybáře, kteří poruší platná rybářská pravidla

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

12 KOMENTÁŘE

 1. Bohužel, v Plzeňském kraji tohle vidím skoro já každé vycházce u vody. A ještě se to ani nebojí přiznat, čistí a kuchaji rybu přímo před očima

 2. Tomu šmejdovi bych nejraději dal doživotní zákaz lovu ryb. A tučnou pokutu. Takhle se chovat může jen ubožák. Marek.Blažej

 3. Je to čím dál horší i přes kontrolu RS si lidi u vody dělají co chtěj, záměrně píšu lidi, protože skutečně rybář se takhle nechová. Opravdu vyloučit a už na dobro zákaz lovu kdekoli v ČR, snad by to mohl být odstrašující případ pro všechny ty lidi co si koupí povolenku ikdyz tomu nevěřím. Podle mě ten chlap ani nevěděl jakou rybu chytil. Takže by se měli velmi zprisnit pravidla pro získání povolenky.

 4. Tohle se děje v podstatě všude, je to smutný, ale je to tak, chce to víc kontrolovat revíry a hlídat to, bohužel tohle dělají hlavně Ukrajinci, Poláci, ale i starší lidi.

  • To dělají všichni rybaři ryba se ma vyvrhnout hned po zabití a vnitřnosti vzít sebou a to ale i není spravně!

 5. Prasárna! Nevidím sebemenší důvod takovým lidem ZNOVU vydat povolenku! Tolik prohřešků najednou se nesmí tolerovat. Zpřísnila bych tresty a hlavně zveřejnila jejich fotky. Škoda,že to nejde

 6. Říká se jim „masaři.“ Povolenka se musí vyplatit. Já bych jim zabavil náčiní a vydražil to při příští schůzi. Samozřejmě se jménem „dárce“.
  jkb

 7. Tenhle rybář je černou skvrnou nás rybářů, jako ryb., stráž bych mu nakopal něco, prasarny se u vody nedělají, dobře mu tak, ať si už nezachyta

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -