DomůNovinkyČeši vyhráli rybářský závod IBCC v Maďarsku. Odvezli si přes 700 000...

Češi vyhráli rybářský závod IBCC v Maďarsku. Odvezli si přes 700 000 korun

- Reklama -

Obrovský úspěch! Českému týmu rybářů se povedlo ovládnout prestižní rybářský závod na maďarském Balatonu. Kromě cenné trofeje si český mančaft z Maďarska odvezl i tučný šek.

Letošní ročník rybářského závodu IBCC na maďarském Balatonu nabídl neuvěřitelnou podívanou. Hned 7 týmům se povedlo překonat 1000kilogramovou hranici nachytaných bodovaných kaprů. A zcela nejlepšího výsledku pak dosáhl český tým Nikl & Carp´R´Us 3.

 

Češi si z Maďarska odvezli tučný šek

Českému týmu ve složení Rudolf Soukup, Robert Broda, Martin Witschel a Patrik Bednář se jako jedinému podařilo nachytat naprosto fascinující množství bodovaných kaprů. Konečné skóre bylo 1337,24 kilogramů.

Čeští rybáři tak zcela zaslouženě ovládli konečné pořadí. Ti si tak z Maďarska odvezou nejen prestižní titul pro vítěze závodu IBCC, ale také tučný šek. Právě ten má pro vítěze závodu hodnotu 30 000 EUR, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu 705 000 korun.

Na druhém místě pak skončili slovenští rybáři z týmu Andrafish & Pirkobaits SK. Tento tým dokázal nachytat 1148,49 kilogramů bodovaných kaprů. Slovenští závodníci si z břehů Balatonu odvezli 15 000 EUR, což je v aktuálně v přepočtu něco málo přes 350 000 korun.

A bronzové medaile pak dokázali získat maďarští závodníci z týmu Bait Baits Kaiser CT, kteří měli na kontě 1102,97 kilogramů bodovaných kaprů. Ti si mimo jiné odvezli šek na 7000 EUR, což je více jak 164 000 korun.

 

I v letošním roce padla magická hranice

Také letošní ročník rybářského závodu IBCC nabídl opravdu dechberoucí úlovky. Jak jsme výše zmínili, tak tento ročník byl extrémně štědrý v množství ulovených kaprů. Hned 7 prvních mančaftů v konečném pořadí překonalo 1000kilogramovou hranici bodovaných ryb.

Vítězný český tým Nikl & Carp´R´Us 3 pak překonal rekord v celkovém množství nachytaných bodovaných ryb. Ten dosavadní odolával od roku 2018, kdy v tomto roce tým Starbaits Slovakia měl na kontě 1316,43 kilogramů bodovaných ryb. 

Kromě toho se ale závodníkům povedlo ulovit i trofejní ryby. Tou největší byl 30kilogramový šupináč od rumunského týmu Cereal Boilies. Rumunským závodníkům se povedlo dostat na břeh kapra o váze 30,70 kilogramů, takže i v letošním ročníku se ulovila ryba, která překonala tuto magickou hranici.

Rumunský tým Cereal Boilies se do historie závodu IBCC zapsal tím, že se jedná o jejich druhého 30kilogramového kapra v historii této akce. První „třicítku“ se jim povedlo dostat na břeh už v roce 2021, kdy tehdy chytili lysce o váze 30,15 kilo!

Zdroj: IBCC, ilustrační foto: InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -