DomůNovinkyHororový zážitek: tuleň prchal před žralokem. Chtěl skočit do kajaku rybáře

Hororový zážitek: tuleň prchal před žralokem. Chtěl skočit do kajaku rybáře

- Reklama -

Dechberoucí video natočil jeden rybář na Novém Zélandu. Ten se totiž při rybaření na moři z kajaku stal svědkem útoku žraloka na tuleně. Pak se ale rybář stal součástí této dramatické scény.

Rybářské weby ze zahraničí sdílejí video od kanálu GP Fishing Adventures, na kterém je zachycen fascinující „tanec smrti“ mezi žralokem a tuleněm. Celé záběry jsou o to více adrenalinové, když si člověk uvědomí, že rybář sedí jen na „vratkém“ kajaku.

 

Rybář natočil útok žraloka z kajaku

Rybář se vydal na mořský rybolov z kajaku do oblasti East Cape na Novém Zélandu. Když tu si při plavbě na oceánské hladině všiml dramatické scény. V jeho blízkosti se totiž objevil prchající tuleň, který se snažil vyhnout smrtícím čelistem žraloka.

„Při lovu u východního mysu Nového Zélandu jsem se setkal s tímto žralokem – buď to byl žralok bílý, anebo žralok mako. Ještě si nejsem stoprocentně jistý,“ uvedl pod videem autor, který nebyl jen pozorovatelem.

Na videu lze vidět hbité výskoky tuleně, který uhýbá lovícímu žralokovi. Celé přírodní drama se nejprve odehrávalo v uctivé vzdálenosti od rybáře na kajaku. Když tu najednou si pozorný divák všimne, že se tuleň začne pozvolna přibližovat. Až se najednou objeví až v těsné blízkosti kajaku!

„Vzdálenost, který byla mezi mnou a žralokem, se velmi rychle zmenšila, když se tuleň rozhodl, že můj kajak bude dobrým úkrytem,“ okomentoval autor videa. Na záběrech pak je vidět, jak se tuleň dostane do těsné blízkosti kajaku. Naštěstí se ale rybář nepřevrátil do vody, takže mohl bezpečně odplout.

 

Po útoku žraloka zavřeli pláže

O krvavějším útoku žraloka na tuleně jsme psali letos v červenci. Nick Gault tehdy totiž natočil brutální útok žraloka na tuleně u ostrova Nantucket na severovýchodě USA, kdy se rozvířila celá hladina. A právě v onom víření vody se objevila také rudě zbarvená krev!

Celá situace dopadla hlubokými ranami na těle tuleně. Poraněné zvíře se sice nakonec dostalo na břeh, ovšem do vyčerpaného savce se pustili ptáci. Po zveřejnění záběrů, na kterých byl zachycen útok žraloka, úřady zareagovaly zavřením některých pláží na ostrově Nantucket.

Zdroj: GP Fishing Adventures, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -