DomůNovinkyRybář přišel o více jak 2 milióny korun. Na závodech neměl platnou...

Rybář přišel o více jak 2 milióny korun. Na závodech neměl platnou licenci

- Reklama -

Pořádně hořký zážitek prožil 41letý americký rybář Barron Adams. Ten se v Texasu zúčastnil rybářského závodu, na kterém vyhrál 100 000 dolarů. Ovšem pak se přišlo, že závodil bez licence.

Rybářské závody jsou ve Spojených státech nejen extra populárním zpestřením rybářského koníčku, jedná se také o zajímavou možnost sáhnout si na pořádný balík peněz. Velkou částku mohli rybáři vyhrát i na texaském závodu na jezeře Wright Patman Lake, který pořádala organizace National Professional Fishing League. Vítěze čekalo 100 000 dolarů, což je podle aktuálního kurzu asi 2 139 000 korun.

 

Vítězného rybáře museli diskvalifikovat

Rybářovi Barronovi Adamsovi se povedlo po usilovném snažení texaský závod zcela ovládnout. V tu chvíli musel být štěstím bez sebe, protože kromě rybářského ocenění se mu mělo dostat i významné finanční odměny. Jenže pak organizátoři přišli na jednu zásadní věc!

Zmíněný vítěz letošního ročníku závodu, který pořádala National Professional Fishing League v Texasu, neměl vyřízenou platnou texaskou licenci. „Během procesu ověřování po skončení turnaje bylo zjištěno, že Barron Adams se zúčastnil soutěže bez platné rybářské licence,“ vyjádřil se k incidentu Brad Fuller z NPFL. 

A to byl problém! Na základě tohoto zjištění tak museli organizátoři rybářské akce vítěze diskvalifikovat. Přitom před začátkem závodu všichni závodníci procházeli testem na detektoru lži. A právě tímto zkoušením rybář Barron Adams bez problému prošel. Možná proto, že si skutečně myslel, že si texaskou licenci vyřídil

Samotný organizátor závodu uvedl, že si nemyslí, že rybář chtěl nějak cíleně podvádět. „Jsme přesvědčeni, že ze strany Barrona šlo o neúmyslné a nechtěné porušení pravidel,“ dodala rybářská organizace. I tak ale rybář o tučnou odměnu přišel. Závod nakonec vyhrál rybář Ryan Satterfield

 

Detektor lži na amerických závodech

Některé čtenáře mohlo překvapit, že na rybářských závodech organizátoři zvou odborníky s detektorem lži. Ovšem ten důvod je naprosto jednoduchý: na některých rybářských závodech v Americe se „točí“ obrovské peníze. A právě proto se organizátoři snaží všemožnými způsoby zajistit, aby se výhra nedostala do špatných rukou.

Jedním z odborníků, který na amerických rybářských akcích působí, je i Derik Zimmel. Právě jeho si někteří rybářští organizátoři zvou už od roku 2015. Jen pro představu: Derik Zimmel například působil na takových rybářských závodech, na kterých si vítěz odnesl 1 000 000 dolarů, což je v přepočtu výrazně přes 20 miliónů korun.

Polygrafické zkoušky (detektor lži) mohou být použity během rybářských turnajů nebo po nich, aby bylo zjištěno, že soutěžící neporušují pravidla, aby získali konkurenční výhodu. Spolupracujeme s turnajovými funkcionáři, abychom vyhověli potřebám konkrétní turnajové struktury,“ vysvětluje princip testů odborník.

Zdroj: NPFL, ilustrační foto: InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -