DomůAkční nabídkaČeská firma vymyslela unikátní signalizátor na sumce. Připevňuje se na prut

Česká firma vymyslela unikátní signalizátor na sumce. Připevňuje se na prut

- Reklama -

Česká společnost Flajzar s.r.o. patří k předním výrobcům rybářské elektroniky. Hodně rybářů tuto firmu z Moravy zná díky signalizátorům. Věděli jste, že Flajzar s.r.o. vyrábí signalizátory na sumce?

Sumcaři při lovu sumců používají pro rozeznání záběrů klasické rolničky. Ovšem existuje i modernější způsob, jak rozeznat záběr od sumce. Ano! Česká společnost Flajzar s.r.o. totiž na rybářský trh dodává signalizátory Fishtron Catfish TX3, které jsou určené právě pro sumcaře. Co tyto signalizátory pro lov sumců umí?

 

Signalizátor na sumce Fishtron Catfish TX3

Tohle je dokonalá věcička pro všechny rybáře, kteří se zaměřují na vousaté sladkovodní giganty. Výhodou těchto signalizátorů je obrovská spolehlivost, takže rybář má jistotu, že i na těch nejtěžších výpravách bude schopný rozpoznat záběr od sumce. Signalizátory na sumce najdete na e-shopu FLAJZAR .

Jak tento přístroj funguje? Signalizátor na sumce reaguje na dva „pohyby“ při záběru od velkého dravce. Zaprvé: signalizátor Fishtron Catfish TX3 reaguje jak na prohnutí udice při záběru, tak také na otřesy. Takže ve chvíli, kdy velký dravec „praští“ do prutu, začne signalizátor vydávat jak akustický (záleží na nastavení), tak světelný signál.

Rybáři, kteří jezdí třeba na velké řeky, ve kterých plave znatelné množství nepořádku, který „třepe“ se sumcovou udicí, určitě ocení nastavení citlivosti. Ano, právě na tomto signalizátoru na sumce Fishtron Catfish TX3 lze nastavit citlivost. Díky tomu je tak rybář schopný úplně eliminovat „falešné záběry“, které můžou způsobovat splavený nepořádek nebo samotný proud v řece. Za tohle palec nahoru!

VIDEO: Jak funguje signalizátor na sumce Catfish TX3? Více uvidíte ve videu

Nastavení zmíněné citlivosti je naprosto jednoduché, zabere jen pár vteřin – stačí použít páčku na signalizátoru. Konkrétní ukázku nastavení citlivosti na sumcovém signalizátoru Fishtron Catfish TX3 si můžete prohlédnout v přiloženém videu. Celkem je na výběr z 5 stupňů citlivosti.

 

Připevnění trvá jen několik okamžiků

Signalizátor Fishtron Catfish TX3 se připevňuje přímo na sumcový prut. Jakým způsobem? Rybář v balení najde dva typy uchycení. První typ slouží k uchycení signalizátoru na spodní části sumcové udice. Proto je toto uchycení širší, aby obejmulo hrubší část blanku sumcového prutu. Druhé uchycené je tenčí, to slouží pro připevnění signalizátoru na špičku prutu.  

Jak správně připevnit signalizátor na sumcový prut? Názornou ukázku opět uvidíte v přiloženém videu od Flajzar s.r.ro. Ale znova: uchycení signalizátoru Fishtron Catfish TX3 je naprosto jednoduché. Čeští vývojáři ho vymysleli tak, aby to zvládl každý sumcař i za horšího počasí – třeba za deště, kdy je všechno extra kluzké.

Co se stane vlastně při záběru od sumce? V tu chvíli začne signalizátor vydávat jasně slyšitelný tón, který rybáře upozorní, že se „něco děje“. Ovšem rybář si může na těchto signalizátorech zvolit také tu možnost, že signalizátory „budou potichu“. Někteří milovníci sumců nemají zvukovou signalizaci v oblibě, a proto ji lze vypnout. I na to vývojáři z Flajzar s.r.o. mysleli!

Dalším typem signalizace je potom světelná signalizace s pomocí červené LED diody. Právě červené světlo je velmi pronikavé, takže není šance, že by si rybář tohoto světelného signálu nevšiml. Červená barva není skvěle viditelná jen za černočerné tmy, ale také například v mlze. Rybář tak nepotřebuje už žádná chemická světla, která vydrží sotva jednu vycházku. Signalizátory Fishtron Catfish TX3 najdete na e-shopu FLAJZAR .

 

Na výběr jsou také sady s příposlechy

Sumcaři, kteří pak jezdí za „vousatými dravci“ na déletrvající výpravy, pak jistě ocení možnost obstarání si sady hlásičů Fishtron Catfish TX3 s připoslechem RX Multi. Právě tyto sady ještě více zvyšují komfort při lovu sumců, protože rybář má „v kapse“ zařízení, které ho okamžitě upozorní na záběr od dravce přímo „pod nohama“.

Rybáři si tyto sady mohou obstarat v několika provedeních. Na tuzemské svazové vody je asi nejzajímavější sada 2+1, protože na více prutů se v Česku stejně nemůže chytat. Rybáři, kteří pak jezdí na zahraniční vody, jistojistě ocení početnější sady 3+1 nebo 4+1. Stačí si jen vybrat! Sady signalizátroů na sumce Fishtron CatFish s příposlechem RX Multi najdete na e-shopu FLAJZAR .

Zdroj a ilustrační foto: Flajzar s.r.o.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -