DomůNovinkyČeské řeky bez ryb? Rybáři vylovili 400 ryb jen z jednoho úseku!...

České řeky bez ryb? Rybáři vylovili 400 ryb jen z jednoho úseku! Proč to udělali?

- Reklama -

Středočeský předseda Dušan Hýbner byl přítomen u záchranného odlovu na úseku řeky Jizery, ze kterého rybáři vytáhli velké množství rybích druhů. A předseda Středočeského územního svazu si na sociálních sítích rýpnul do některých kritiků, kteří ČRS neustále kritizují za zarybňování „pouze kaprem“. Tenhle záchranný odlov ukázal něco jiného…

FOTO: Středočeský ÚS

Středočeští rybáři ryby lovili na vybraném místě na Jizeře. Šlo o záchranný odlov ryb asi na 200metrovém úseku Jizery, který byl nutný kvůli opravě mostku na náhodu malé vodní elektrárny. Z důvodu opravy totiž došlo k manipulaci s vodou ve zmíněném náhonu. A rybáři odvedli opravdu skvělou práci! Díky nim bylo zachráněno nemalé množství ryb. O záchranném odlovu informoval Středočeský územní svaz na webu

„MO Mnichovo Hradiště, ve spolupráci s pracovníky Povodí Labe – středisko Mladá Boleslav, od ranních hodin zahájila odlov ryb za pomoci bateriového agregátu. Ten proběhl v souladu s platnou legislativou, kdy obsluha agregátu má potřebné osvědčení a kvalifikaci a odlov byl prováděn na základě výjimky pro náš revír od orgánu státní správy pro lov ryb elektřinou,“ uvedl předseda středočeských rybářů Dušan Hýbner.

 

Jizera bez ryb? Ani náhodou!

Rybáři z koryta náhonu nakonec vylovili přibližně 400 kusů ryb. „Odlov trval několik hodin a jeho výsledky mě, jako dlouholetého hospodáře MO, velice mile překvapily. Prokázalo se, jak je Jizera pestrá ve skladbě rybí obsádky, která byla zastoupena ve čtyřech věkových kategoriích. Zvláště pak hojný výskyt pstruha obecného (divoká forma), parmy obecné, podoustve říční, či ostroretky stěhovavé dokazuje naše efektivní hospodaření na Jizeře a zejména naši úspěšnou, mnohaletou snahu o podporu reofilních druhů ryb. Je vidět, že tato práce má smysl a přináší výsledky,“ napsal středočeský předseda.

Dušan Hýbner k textu přiložil i několik fotografií, které musí chytit za srdce každého milovníka rybaření. Na fotografiích jdou vidět zmíněné krásné parmy, pstruzi potoční, a mnoho dalších. Tyhle ryby do našich řek jednoznačně patří!

Pro zajímavost uvádím všechny druhy ryb, které byly uloveny: candát v ročku a dvouročku, pstruh obecný v ročku, dvouročku a v tříleté rybě, parma obecná v ročku, dvouročku, tří a čtyřleté rybě, to samé platí i v případě podoustve, ostroretky, tlouště a jesena. Dále byly odloveny tyto druhy ryb: hrouzek, okoun, mihule, mřenka, cejn, plotice, perlín, ježdík, jelec proudník… Většina těchto ryb byla převezena do hlavního toku Jizery na tzv. Kamínka,“ vyjmenoval Dušan Hýbner.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -