DomůNovinkyČeští rybáři vyhráli přes 750 000 korun. Ovládli prestižní rybářský závod

Čeští rybáři vyhráli přes 750 000 korun. Ovládli prestižní rybářský závod

- Reklama -

Český tým Carpsonbaits 2 vyhrál jubilejní desátý ročník prestižního závodu IBCC 2024 na Balatonu. Největší rybu soutěže, která vytvořila nový rekord jezera, pak ulovil maďarský tým Akvarius.

Již před zahájením této prestižní mezinárodní kaprařské akce oplývali rybáři optimismem, že by oficiální rekord Balatonu mohl být překonán, a to díky příznivé předpovědi počasí. To se nakonec také potvrdilo, takže Balaton vydal nového „krále kaprů“.

 

Na závodě znovu překonán rekord Balatonu

Jubilejního ročníku IBCC se zúčastnili rybáři z 25 zemí, kdy na Balaton celkově přijelo 300 týmů! Soutěž trvala více než týden, kdy soutěžící celkově ulovili přes 15 tun kaprů. Bodovaní kapři pak museli mít přes 10 kilogramů, přičemž průměrná hmotnost chyceného kapra činila téměř 14 kilogramů.

Největšího kapra ulovil týmu Akvarius ve složení Csaba Takács, Zoltán Kecskeméti a Ferenc Hundzsa. Tým chytal v zátoce v Siófoku. Obrovský šupináč, kterého Maďaři ulovili, byl tím nejtěžším, který kdy byl na Balatonu uloven – vážil přes 35 kilo! Právě poslední jmenovaný rybář bude uveden jako šťastný držitel nového rekordu

Gábor Nagy, vedoucí rybářského svazu BHNp uvedl, že nový rekordní balatonský kapr je starou známou rybou, která byla již několikrát ulovena. Tento mohutný šupináč byl uloven již potřetí v historii soutěže.

Poprvé jej rybáři dostali z vody v roce 2019 s hmotností 24 kilogramů, podruhé v roce 2022 s hmotností 32 kilogramů, a nyní, kdy váha ukázala těžce uvěřitelných 35,6 kilogramů.

Giga kapr tak překonal dosavadní rekord Mihályho Töröka, který v březnu ulovil rybu, která jen těšně nedosáhla na 35 kilogramů. Podle hlavního organizátora Tamáse Csörgőa jsou však v Balatonu ještě větší kapři.

 

Na stupních vítězů hned 2 české týmy

Všechny české fanoušky pak potěšily výkony několika českých týmů, které tradičně na Balatonu předvádí skvělé výkony. Vítězný český tým Carpsonbaits 2 ve složení Jan Růžička, Rostislav Růžička a Lukáš Hotový si zajistil první místo s 31 úlovky a s celkovým skóre 427 kilogramů.

Rybáři si tak mohli vychutnat závěrečný ceremoniál, na kterém stáli na nejvyšší příčce. Kromě prestižního ocenění pak získali i tučný šek v hodnotě 30 000 euro, což je v přepočtu přes 750 000 korun.

Druhé místo obsadil rovněž český tým Nikl & Carp’R’us 2 s 386 kilogramy. I druhá česká skvadra tak dosáhla vynikajícího výsledku, který byl po zásluze odměněn hodnotným šekem v hodnotě 15 000 euro.

Konečné třetí místo pak obsadil maďarský tým Carpsoul Hungary s celkovou hmotností úlovků 263 kilogramů. Tato prestižní akce se v Maďarsku těšila obrovskému zájmu jak v televizi, tak na internetu, kde si ji každý večer naladily statisíce diváků prostřednictvím přímého televizního přenosu z místa konání.

Na závěr připomeneme, že i loňský ročník prestižního závodu IBCC ovládl český tým. Je tedy vidět, že česká kaprařina má na prestižních rybářských závodech skvělé renomé.  

Zdroj: Pecaverzum.hu a IBCC, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -