DomůAkční nabídkaÚčinný lov amura z hladiny: s touhle pomůckou hodíte i daleko od břehu

Účinný lov amura z hladiny: s touhle pomůckou hodíte i daleko od břehu

- Reklama -

Poslední slunečné dny pomalu startují aktivitu amurů. Ti se čím dál častěji vyhřívají na sluníčku těsně pod hladinou. Jak chytat amury z hladiny? Výrazným pomocníkem může být tato vychytávka.

Lov amurů je v posledních sezónách „velkým trendem“. Ale ono se není čemu divit! Právě tyto ryby dokážou rybářovi nabídnout neopakovatelný rybářský adrenalin při souboji. Takovou sílu vyvine jen málokterá ryba. Amury pak lze úspěšně chytat z hladiny. Jak to ale udělat, když postávají dále od břehu? Vyzkoušejte osvědčenou pomůcku od věhlasné anglické značky NASH

 

Splávek NASH Bolt Machines

Tahle vychytávka od inovativní anglické společnosti NASH, která je „autorem“ mnoha rybářských pomůcek, je nedílnou součástí každého milovníka amurů. Právě s tímto splávkem je rybář schopný se dostat i dále od břehu tam, kam se ostatní rybáři bez podobné pomůcky nedostanou. Splávek NASH najdete na e-shopu Chyť a pusť za super cenu.

První velkou výhodou tohoto splávku od anglické značky je jednoduché použití. Rybář při jeho vázání nemusí vymýšlet žádné „převratné vychytávky“. Ne, splávek prostě stačí navléct na kmenový vlasec, a pod něj pak připevnit návazec o požadované délce. Jednoduché, ale zatraceně geniální!

Samozřejmě zcela zásadní předností tohoto splávku je to, že má vynikající aerodynamický tvar. Ten tak zásadním způsobem přispívá k tomu, že rybář je schopný s ním nahodit do skutečně velké vzdálenosti. Takže rybář může amury chytat i na těch místech, kam se ostatní s „klasickou mlaskačkou“ prostě nedostanou, protože nemají zátěž.

VIDEO: Jak vypadá splávek NASH Bolt Machines? Mrkněte na video

Velkou předností je pak i to, že splávek je vyrobený z „nerušivého“ materiálu. Díky nenápadnému zbarvení tak není na hladině tolik nápadný, takže u velkých, zkušených a opatrných amurů nevzbuzuje takové podezření. Rybář se tak může „dostat na kobylku“ i těm největším amurům na jeho oblíbeném revíru.

 

S těžším splávkem hodíte daleko

Rybáři si aktuálně mohou vybrat ze dvou gramáží splávků Bolt Machines. První splávek váží 30 gramů, takže je vhodný pro lov amurů z hladiny v blízkosti břehu. Pokud například navštěvujete lokality, na kterých jsou padlé stromy nebo rákosová pole poblíž břehu, pak je přesně tento typ splávku vhodný pro vás.

Druhý splávek pak váží 55 gramů. S tímto modelem se rybář už může dostat podstatně dále. Zejména pak pokud použije vhodnou sestavu pro delší hody, tak i s tímto „na první pohled lehkým“ splávkem může dosahovat opravdu velkých vzdáleností. A zase: právě to je tou největší výhodou, protože rybář může chytat z hladiny i v těch místech, pak se rybář s „běžnou mlaskačkou“ prostě nedostane.

Někteří rybáři, kteří třeba ještě Bolt Machines nevyzkoušeli, se ptají, jak poznají záběr od ryby: netřeba se obávat! Ve chvíli, kdy amur zabere, tak se na hladině objeví obrovské kolo, natáhne se vlasec a brzda navijáku začne zběsile „ječet“. Tohle fakt nejde přehlédnout!

Jestli se chcete připravit na tu pravou sezónu amurů, pak se určitě podívejte na tuto skvělou pomůckou pro lov „stříbrných torpéd“ z hladiny. Jedná se o velmi šikovného pomocníka, který vám pomůže dostat na háček vysněnou rybu. Hladinové splávky NASH Bolt Machines najdete na e-shopu Chyť a pusť za super cenu.

Zdroj a ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

  1. Jestli se nepletu tak tohle je jen obyčejný Sbirulinový,,plovák,,ale za cenu kterou nebudu raději komentovat… Navíc Amur se zdržuje spíše kolem břehú , kde jsou travní a rákosové porosty….Házím cca 3 až 10 metrů max,bohatě stačí…Pokud se pletu opravíte,děkuji

  2. Přesně jak píše DN.Drtivou většinu amurů jsem chytil kousek od kraje 90cm dokonce úplně u břehu.Když je amur na hladině uprostřed rybníka tak stejně většinou nemá zájem.A když chci hodit dál tak nejleší je kulové plovátko.
    Je ve více velikostech navíc množstvím vody si měníte zátěž plovátka.A co je nejvíc zajímavé že ryby víc „tlučou“ do toho plovátka než do pečiva.

  3. Tento splávek používám třetím rokem a nejen amur, ale i kapr se splete když se dá kousek chleba. Je to potom adrenalinový boj, kapr je dřív u břehu, ale amur v teplé vodě je bojovník, nyní jsou ještě lenoši.

  4. Obyčejné sbirulino, které je známé roky. Jen Nash ho najednou vydává za převratnou novinku a taky si za to nechá patřičně zaplatit, byť reálná hodnota je několikanásobně nižší…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -