DomůNovinky„Chov kaprů škodí planetě!“ říká influencerka. Video je ale zavádějící! Proč?

„Chov kaprů škodí planetě!“ říká influencerka. Video je ale zavádějící! Proč?

- Reklama -

Po českém internetu koluje reklamní video mladé influencerky Lucie Zelinkové, která upozorňuje na to, že chov kaprů produkuje výrazné množství CO2. Toto video si zaplatila Komerční banka, která je většinově vlastněná francouzskou společností Société Générale. A veřejnost právě toto video nepřijalo úplně nadšeně, třeba už jen proto, že mladá influencerka v něm není přesná, a uvedenými daty klame veřejnost…

Ilustrační foto: InRybar.cz 

„V Česku se na Vánoce spotřebuje asi 18 000 tun kaprů, což odpovídá 32 000 tunám CO2. A to je obrovské číslo,“ říká ve videu Lucie Zelinková. Jenže! V těchto údajích je chyba, na kterou upozornil magazín Finmag.cz na Twitteru.

NOVINKA: Chytré hlásiče na ryby NASH! Rozeznají falešný záběr od větru

Magazín na sociální síť napsal: „Začněme tím, že 18 000 tun kapra se u nás na Vánoce fakt nesní, ale vyloví se za rok. Z toho něco přes půlku jde na vývoz, zejména do Německa,“ napsal magazín, který dodal: „Pokud by 18 000 tun kapra mělo uhlíkovou stopu 32 000 tun, je to zdaleka nejmíň ze všeho masa. Tak jestli vám jde o tohle, hlavně kapra nenahrazujte vepřovým řízkem. Nebo smažákem.“

 

Komerční banka: Uhlíková stopa v Česku zůstane!

Mluvčí Komerční banky Pavel Zúbek pro zpravodajský portál Novinky.cz řekl, že společnost chtěla upozornit na plýtvání jídlem, což je podle ní jeden z největších problémů současné doby. Ovšem! Komerční banka přiznala, že v kampani neuvedla, že velké množství kaprů míří za hranice, a za nepřesnost se omluvila. Jenže!

ČTETE TAKÉ: Těžké časy pro nepoctivé rybáře jsou tady! Co ČRS připravuje? 

Mluvčí druhým dechem dodal, že uhlíková stopa a další negativní vlivy, které chov ryb v Česku přináší, v naší zemi zůstanou. To, o jaké problémy jde, Komerční banka už pro Novinky nerozvedla.

To, že se komunikace Komerční bance nepovedla, prozrazuje třeba velká spousta negativních komentářů na její stránce na sociální síti Facebook. „Kaprovina mě přivedla na myšlenku převést si peníze z komerčky do úplně jiné banky. Jestli se o moje peníze starají lidé s takovými nápady, tak mým úsporám není dobře,“ napsal jeden z diskutérů.  

 

Kritika okolo vánočních kaprů každoročně sílí

Prodej živých vánočních kaprů kritizuje každoročně několik organizací. Jednou z nich je například Compassion in wolrd farming, která poukazuje na to, že živí kapři trpí. A proto se rozhodla zaslat otevřený dopis ministrovi zemědělství, pod který se podepsaly tisíce lidí.

Jde bezesporu o porušování zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání. Vážený pane ministře, doufáme, že naší žádosti vyhovíte a zamezíte zbytečnému utrpení kaprů,“ uvedla organizace v otevřeném dopise.

INFO: Prodej živých kaprů je týrání! Proč organizace poslala dopis ministrovi?

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

  1. Můj názor je, že mnohem víc škodí chov těchto aktivistů,pseudoochranářů a rádoby odborníků na úplně všechno.

  2. No tak za to dostala nějakou tu kačku a stejně ví hovno o čem to vlastně mluvila.Horší je,že KB má mezi sebou lidi,kteří vůbec něco takového vypotí a pustí to do světa.Myslím že covid není to nejhorší co postihuje lidí.

  3. To už je opravdu ubohost k čemu se propůjčí Komerční banka. Pak by mě zajímalo , čím se cpou ty tisíce lidí, které podepsaly ten otevřený dopis? Že by sojovým masem? Myslím že by se tato oganizace měla starat sama o sebe a né strkat zobák do toho po čem jí nic není. Normální lidé také stále neprotestují proti vegetariánům, veganům a jim podobným trávožroutům.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -