DomůNovinkyHromadný úhyn ryb: Do potoku unikla neznámá látka! Případem se zabývá policie

Hromadný úhyn ryb: Do potoku unikla neznámá látka! Případem se zabývá policie

- Reklama -

Hasiči na Plzeňsku zasahovali na potoce Merklínka, do kterého se dostala neznámá látka. Na hladině potoka se utvořila pěna, takže hasiči okamžitě po příjezdu instalovali do potoka norné stěny. Z rozborů vody se následně ukázalo, že v potoce se objevila zřejmě močůvka. Podezřelým subjektem je nedaleká zemědělská společnost. Případem se už zabývá policie.

O úniku neznámé látky do potoka informoval zpravodajský web Novinky.cz. Právě tento portál zveřejnil informaci, že hasiči na 5kilometrovém úseku potoka objevili i desítky uhynulých ryb. O jaké rybí druhy šlo, server neupřesnil.

Znečištění jde od Zemětic až k Stodu. Instalovali jsme norné stěny, abychom látku zastavili. Na hladině se tvoří pěna. Našli jsme desítky uhynulých ryb. Nebezpečí hrozí sádkám ve Stodu, kudy potok protéká. Rybáři tam mají připravené kapry na svátky,“ řekl Novinkám velitel dobrovolných hasičů z Nýřan Robert Kučera.

 

Neznámá látka ohrozila tisíce ryb!

„Na sádkách máme 500 kaprů, 250 štik, amurů i línů. Ještě větší strach ale máme o násadu v nedalekém chovném rybníce, kde je zhruba 8000 ryb,“ upřesnil pro Novinky předseda stodských rybářů Roman Tiller.

NOVINKA: Chytré hlásiče na ryby NASH! Rozpoznají falešný záběr od větru!

Na místě úniku neznámé látky hasiči pochopitelně odebrali i vzorky vody. A vypadá to, že do vody se dostala močůvka. „Původ znečištění je pravděpodobně v zemědělské společnosti v Zeměticích,“ upřesnil mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Případ už vyšetřuje policie.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Tak to už je úmyslně.
    To je furt. Chtějí rybářství totálně vypnout.. Jsem vytočená. Chudinky rybičky😭 lidi jsoz vážně, ODPAD!!!!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -