DomůNovinkyČRS má o 4000 rybářů více! Celkově je v organizaci skoro 263 000 lidí

ČRS má o 4000 rybářů více! Celkově je v organizaci skoro 263 000 lidí

- Reklama -

Český rybářský svaz v minulé sezóně „zažil“ několik významných momentů, které shrnul do svého ohlédnutí předseda rybářů Karel Mach. Ten nezapomněl poděkovat rybářským organizacím za to, že zvládly „běžet“ i v hodně těžkém, koronavirovém období. Předseda se ohlédnul také za úspěchy ČRS, kdy dokázal odvrátit některé hrozby, anebo přilákat tisíce nových členů. Jaký byl rok 2021 pro ČRS?  

Ilustrační foto: InRybar.cz

Předseda Českého rybářského svazu Karel Mach na oficiálním webu vydal ohlédnutí za sezónou 2021, která byla v mnoha ohledech opravdu velmi náročná! Rybářské organizace musely pracovat ve ztíženém režimu kvůli pandemii. A navíc rybáři museli projít tvrdými vyjednáváními, kdy museli „hasit“ celou řadu hrozeb. Jak to všechno dopadlo?

 

Rybářů přibylo! Je nás skoro 263 000

Koronavirová pandemie zasáhla životy všech lidí v České republice. I proto je ale potěšující zprávou, že v tomto nelehkém období si cestu k vodě našlo o tisíce nových rybářů více. Předseda ČRS Karel Mach sdělil, že rybářské řady Českého rybářského svazu se rozšířily o 4000 nových členů.

„Za poslední rok si našlo cestu k rybařině více než 4000 nových rybářů, takže celkový počet členů spolku atakuje hranici 263 000. Z toho je více než 35 000 ve věkové kategorii do 18 let. To je statistika, kterou nám mohou ostatní zájmové spolky bez nadsázky závidět,“ těší předsedu ČRS Karla Macha.

 

Boj proti „zvláštním“ pravidlům

Aby těch starostí nebylo málo, tak Český rybářský svaz musel v minulém roce projít tvrdými vyjednáváními ohledně několika věcí. Zaprvé: V diskusi se zase objevilo téma zákazu olověných zátěží. Dalším tématem pak bylo možné omezení „využívání v krajině“ některých druhů ryb – třeba pstruhů duhových nebo sivenů amerických.

„V uplynulém roce se nám povedlo zamezit některým snahám o legislativní návrhy, které by měly výrazný negativní dopad na podobu sportovního rybolovu v ČR. Opakované snahy orgánů Evropské unie o zákaz využití olova, a to včetně rybářských zátěží, nebyly za Českou republiku v orgánech EU podpořeny,“ připomněl předseda Mach. Ten ale zároveň zdůraznil, že toto téma se v budoucnu opět objeví „na stole“.

NEPŘEHLÉDNĚTE: 136 miliónů korun na nové ryby z povolenek! Jak se rozdělí? 

Další důležitou „bitvu“ rybáři vyhráli při projednávání „invazní novely“, která mohla výrazně zasáhnout do života rybářů. „Lobby některých ekoteroristických organizací se snažila v rámci ČR zavést národní seznam invazních nepůvodních druhů, přezdívaný „seznam smrti“, který by zahrnoval velmi cenné a dlouhodobě hospodářsky využívané a prověřené druhy živočichů a rostlin, přičemž by bylo významně omezeno jejich využívání v krajině,“ uvedl Karel Mach.

Co by to v praxi znamenalo? „Invazní novela“ by mohla výrazně ztížit práci třeba s pstruhy duhovými nebo siveny americkými. Ovšem hrozba byla zažehnána! „Díky dobré vyjednávací pozici se povedlo zastavit zavedení tohoto dokumentu, který by výrazně omezil naše možnosti využívání významných druhů ryb,“ doplnil předseda ČRS.

 

Nezapomeňte na členské schůze!

Předseda Českého rybářského svazu Karel Mach pak rybářům připomněl i další důležité téma, které se týká už nové sezóny. O co jde? V roce 2022 rybáře čekají členské schůze, které jsou zásadní z toho pohledu, že tato sezóna je sezónou volební!

„V tomto roce nás čekají výroční členské schůze, konference územních svazů i Republikový sněm – všechny tyto události budou velmi důležité, protože rok 2022 je rokem volebním. Zejména účast na členské schůzi by tak měla být pro rybáře samozřejmostí, protože je to hlavní způsob, jak člen může přímo ovlivnit dění v ČRS. A ideálně se do jeho řízení rovnou i zapojit – pro aktivní členy jsou dveře jistě otevřené,“ apeluje předseda Karel Mach.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Ohlédnutí předsedy ČRS Karla Macha za sezónou 2021!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -