DomůNovinkyŠok pro rybáře! Kvůli pohledávkám zatím nedostanou povolenky! Co se stalo?

Šok pro rybáře! Kvůli pohledávkám zatím nedostanou povolenky! Co se stalo?

- Reklama -

Hodně velkou nepříjemnost musí na začátku nové rybářské sezóny řešit dvě středočeské místní organizace. O co jde? Rybáři z MO Rudná a MO Smečno mají vůči Středočeskému územnímu svazu nevyřešené finanční závazky. A to se vedení územního svazu nelíbí! Proto na mimořádném zasedání výboru rozhodlo, že zmíněným organizacím nevydá členské známky a povolenky pro rok 2022.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O nekompromisním rozhodnutí informoval Středočeský územní svaz na svém webu. Tam se píše: „Pro přetrvávající dlouhodobé finanční pohledávky MO Smečno a MO Rudná vůči Středočeskému územnímu svazu bylo na mimořádném zasedání výboru SÚS potvrzeno původní rozhodnutí výboru, že oběma místním organizacím nebudou vydány členské známky a povolenky na rok 2022, dokud své pohledávky nevyřeší. Obě MO přislíbily v brzké době své finanční závazky řešit.“

 

Rybáři si nemohou u své MO koupit povolenky

Rybáři z MO Rudná a MO Smečno si zatím nemohou koupit povolenky u své místní organizace, protože je dané organizace nemají. „Rozhodnutí výboru SÚS je poměrně jasné, dokud obě místní organizace nezačnou své závazky vůči Středočeskému územnímu svazu uspokojivě řešit, neobdrží povolenky a ani členské známky, a to se děje. Znamená to, že členové těchto MO si v tuto chvíli u své MO povolenku a známku na letošní rok koupit nemohou, protože je dotčené MO nemají,“ řekl magazínu InRybar.cz tiskový mluvčí SÚS Václav Šámal.

Středočeský územní svaz vzniklá situace nijak netěší, a obě strany se snaží problém co nejrychleji vyřešit. „Pro výbor SÚS to nebylo jednoduché rozhodnutí, trápí nás to všechny a věříme, že v co nejkratší době obě MO svoji situaci vyřeší a nastaví vůči nám tak, že jim obratem povolenky a známky v určitém režimu vydáme,“ doplnil Václav Šámal.

 

Proč k situaci došlo?

Redakce InRybar.cz se tiskového mluvčího Středočeského ÚS Václava Šámala ptala i na to, proč k dané situaci došlo. „Naše místní organizace ve Středočeském územním svazu jsou samostatnými právními subjekty a jen ony mohou sdělovat informace o své ekonomické situaci,“ řekl.

Je důležité znát jednu zásadní věc: Každý rybář má právo vědět, jak je nakládáno s finančními prostředky v „jeho“ místní organizaci. A každý rybář by si to měl i z těchto důvodů hlídat.

NEPŘEHLÉDNĚTE: 11 prohřešků, za které hrozí vyloučení z ČRS! Tohle nedělejte!

„Apelujeme na všechny členy našeho územního svazu, aby chodili na členské schůze, zajímali se, ptali se, kontrolovali hospodaření i stav majetku svých místních organizací. A to mohou dělat i v období mezi členskými schůzemi, je to výsostné právo každého člena ČRS,“ zdůraznil tiskový mluvčí Václav Šámal.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -