DomůNovinkyDalší brutální útok sumce na vodního hlodavce? Z toho běhá mráz po zádech

Další brutální útok sumce na vodního hlodavce? Z toho běhá mráz po zádech

- Reklama -

To, že sumci neútočí pouze na ryby, jsme si nedávno ukázali na českém videu z Francie. Teď na rybářském internetu kolují další fotografie sumce, ze kterého rybáři vytáhli vodního savce.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Sumci jsou silní predátoři, před kterými se musí mít na pozoru nejen ryby, ale i další vodní živočichové. Legendy o tom, jak velcí sumci žerou dospělé kachny, jsou nedílnou součástí rybářských vyprávění. Jenže ono na tom něco možná bude!

 

Sumec sežral vodního savce

Italský odborník na lov obrovských sumců Yuri Grisendi na rybářském internetu sdílel fotografie uloveného sumce, ze kterého rybáři vytáhli vodního savce. Musíme se přiznat, že my v redakci jednoduše nepoznáme, o jakého tvora se jedná. Pomůžete nám v komentářích?

Tak jako tak, tohle je další důkaz toho, že sumec dokáže zaútočit i na jiného tvora, než je „jen“ ryba. Ve vodním prostředí tak nemusí před sumci uniknout ani dospělí vodní savci, anebo ptáci. I tahle zvířata mohou totiž skončit ve chřtánu velkého „vousáče“.

 

Češi natočili ve Francii exkluzivní video

Tyhle fotografie nejsou jediným důkazem toho, že sumec může zaútočit i na velkého vodního savce. Fascinující video se povedlo natočit také českým rybářům z týmu Big One Cat, kteří rybařili ve Francii. Právě ti si na hladině všimli „bílého předmětu“, a až po chvíli zjistili, že je to nafouknutý sumec.

Původně to vypadalo, jako by dravec byl uhynulý. Ovšem když jej rybář chytil za tlamu, tak sumec „oživl“. Ukázalo se, že dravec spolkl velkou nutrii. Rybáři tak museli zasáhnout a ze sumce obrovské „sousto“ vytáhli. Nakonec krásného predátora přes 2 metry délky pustili na svobodu.

 

Sumec sežere i dospělého ptáka

Obrovští sumci dokážou spřádat opravdu ledacos. Před těmito obrovskými predátory nemohou být v klidu ani dospělí ptáci. Chcete důkaz? Jeden takový natočil věhlasný německý sumcař Stefan Seuß. Tomu se povedlo ulovit obrovského sumce, který podle odborníka vážil 100 kilo.

Když se obrovského sumce po dlouhém zdolávání podařilo dostat na palubu rybářské lodě, tak si rybáři všimli něčeho podivného. V tlamě velkého „vousáče“ byly opeřené zbytky „neobvyklé“ kořisti. Když se rybáři podívali pozorněji, tak pochopili, že jde o natráveného kormorána. Ano, ani takovému „soustu“ sumec nemusí odolat!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

8 KOMENTÁŘE

  1. Hrozně brutální, že sumec sežral svou kořist.
    Já dokonce viděl jak kapr brutálním způsobem sežral půl rohlíku.

  2. Já viděl před mnoha lety na vranovské přehradě sumce jak natáhl do sebe několik zasebou plujících kachniček. I jorkšíráka co plaval zblajznul jsem se doslechl.

  3. PiratCZE
    Vydra to není, vydra je dravec a tohle hlodavec, je to vidět na zubech. Jedná se skutečně o nutrii říční. Ondatra to také není, ondatra je malé zvíře.

  4. Kolem roku 1980 jsem byl na Slovensku u Malacek a tam chytali rybáři sumce na malou kachnu. Přivázali ji ke stromu na ocelové lanko na mělčinu a jak po ní v noci sumec vyjel, zasekl se a zůstal na mělčině. Bylo zajímavé, že sumec šel po kachně, i když tam bylo cca 10 cm vody.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -