DomůNovinkyVelký sumec sežral obrovskou nutrii: rybáři museli kořist z dravce vytáhnout

Velký sumec sežral obrovskou nutrii: rybáři museli kořist z dravce vytáhnout

- Reklama -

To, že sumci nežerou jenom ryby, dokazuje toto video od českého týmu Big One Cat. Právě tuzemští rybáři zažili něco neuvěřitelného. Při jejich výpravě narazili na sumce, který sežral velkou nutrii.

Ilustrační foto: InRybar.cz 

O sumcích se moc dobře ví, že kromě ryb nepohrdnou ani jinou kořistí. Legendy o tom, jak velcí sumci žerou kachny nebo vodní savce, jsou už nesmrtelnou součástí rybářského folklóru. Teď je tady ale jasný důkaz! Českému týmu Big One Cat se povedlo natočit sumce, který sežral obrovskou nutrii.

 

Sumec plaval nafouklý na hladině

Český rybářský tým Big One Cat se vydal na sumce do Francie, kde se chtěl setkat s nějakým tamním velikánem. A to se českým rybářům povedlo, jen asi trochu jinak, než původně čekali. O co jde? Rybáři si všimli sněhově bílého „předmětu“ na hladině.

VIDEO: Rybáři vytáhli ze sumce velkou nutrii. Podívejte se, jak to probíhalo!

Když připluli blíže, tak zjistili, že nejde o „kus polystyrenu“, ale o sumce. Kdekoho by ihned napadlo, že jde o mrtvého dravce. Jenže! Ve chvíli, kdy jeden z rybářů sumce chytil, tak zjistil, že dravec je pořád živý. Ihned tak bylo jasné, že tenhle sumec něco velkého sežral. Ale co?

 

Uvnitř sumce byla mrtvá nutrie

Když se rybář podíval dovnitř, tak uviděl hlavu nějakého vodního savce. Původně si myslel, že jde o bobra. Až později se ukázalo, že velký sumec ulovil nutrii. A pořádnou! Rybáři tak museli konat, protože hrozilo, že tohle sumec nepřežije. Nutrii tak uvázali za lano a vytáhli ji ze sumce.

Díky tomu tak dravcovi zachránili jeho život. Než čeští rybáři sumce pustili zpátky do vody, tak velkého sumce přeměřili. Kolik ryba měřila? Neuvěřitelných 215 centimetrů. Pak sumce pustili zpátky na svobodu. Tohle je důkaz, že velcí sumci nepohrdnou ani jinou kořistí, než jsou ryby…

 

Video obletělo rybářský svět

Českým rybářům se povedlo natočit opravdu něco hodně nezvyklého. Není proto divu, že tento materiál vzbudil pořádnou pozornost. Videa si například všiml i italský odborník na sumce Yuri Grisendi, který patří k nejsledovanějším lovcům sumců na YouTube. Video a fotografie se objevily i na jeho stránce na Facebooku.

Tento slavný rybář na YouTube nasbíral přes 350 000 odběratelů. A jeho videa na této platformě mají přes 253 000 000 zhlédnutí. Na Facebooku pak má přes 1 000 000 sledujících. I tohle je pro české rybáře určitě velká pocta.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -