DomůNovinkyDalší cyklostezka u Labe? Většina povede po pozemcích Povodí Labe! Kde se...

Další cyklostezka u Labe? Většina povede po pozemcích Povodí Labe! Kde se bude stavět?

- Reklama -

Cyklostezky jsou fenoménem posledních let! Právě tyhle trasy nejen pro cyklisty, ale mnohdy například i bruslaře a další fanoušky pohybu, protkávají nemalou část české krajiny. A mnohdy tyto trasy vedou i okolo našich řek, což se zase tak nelíbí například rybářům. Další cyklostezka se plánuje v blízkosti Labe! Ano, právě v úseku od Kolína z Týce nad Labem se chystá další stavba nové cyklotrasy…

Ilustrační foto: InRybar.cz 

V souvislosti s Kolínem se mluví hned o několika cyklotrasách. První cyklostezka povede například z Kolína do Kutné Hory. Tady se stavba zmíněné cyklotrasy v posledních měsících výrazně posunula, protože se povedlo domluvit o dvou soukromých pozemcích. Starosta Kolína tak pro Kolínský deník řekl, že stavba by mohla začít v roce 2023.

Podle Kolínského deníku pak z Kolína povede i další chystaná cyklotrasa. Ta se potáhne až do Týnce nad Labem. A některé rybáře asi nepotěší, že drtivá část cyklostezky povede podél Labe. Jak je to možné? Počítá se totiž s tím, že stavba vznikne především na pozemcích Povodí Labe.

 

Výkup pozemků bude snazší

Kolínský deník uvedl, že se počítá s tím, že výkup pozemků bude mnohem snazší, a to právě díky tomu, že pozemky v drtivé většině patří vodohospodářskému podniku. Přesto! I tady bude nutné se pravděpodobně dohodnout s několika soukromými vlastníky.

Teď se počítá s tím, že se vypracují dvě až tři varianty, jak by mohla cyklotrasa z Kolína do Týnce nad Labem vypadat, a kudy by měla vlastně procházet. Úkolem návrhů bude najít nejjednodušší trasu. Podle starosty přípravy zaberou delší dobu, ale ujišťuje, že se na zmíněné cyklotrase začíná pracovat

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -