DomůNovinkyDetektor lži na rybářských závodech? Odborník odhaluje možné podvodníky

Detektor lži na rybářských závodech? Odborník odhaluje možné podvodníky

- Reklama -

Ve Spojených státech amerických se v rybářských závodech točí obrovské peníze. Aby nemohlo docházet k podvodům, tak si někteří organizátoři závodů zvou specialistu s detektorem lži.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O tomto zajímavém tématu informoval zahraniční web Angling International. Ten uvedl, že na některých akcích v Americe působí odborník s detektorem lži Derik Zimmel. Právě toho si najímají organizátoři různých rybářských turnajů – jde třeba o akce National Walley Tour nebo Masters Walleye Circuit.

 

S detektorem lži na různých závodech

Zmíněný Derik Zimmel se tomuto povolání věnuje od roku 2009, od roku 2015 pak pracuje i pro některé rybářské závody. Začínal na sumcovém turnaji Boundary Battle. K čemu je tento odborník zapotřebí?

Ten důvod je jednoduchý: někteří rybáři jsou docela vynalézaví „koumáci“, kteří se nebojí podvádět. Proč by to dělali? Je třeba si uvědomit, že na takovýchto amerických závodech jde o obrovské peníze, v přepočtu na koruny může jít o stovky tisíc až milióny.

Polygrafické zkoušky (detektor lži) mohou být použity během rybářských turnajů nebo po nich, aby bylo zjištěno, že soutěžící neporušují pravidla, aby získali konkurenční výhodu. Spolupracujeme s turnajovými funkcionáři, abychom vyhověli potřebám konkrétní turnajové struktury,“ píše se na webu dané firmy.

 

Jeden člověk byl z turnaje diskvalifikován

Pro ještě lepší pochopení: odborník s detektorem lži působil i na národním mistrovství v lovu okounů na jezeře Table Rock v Missouri, kde si vítěz odnesl šek v hodnotě miliónu dolarů, což je v přepočtu skoro 23,5 miliónů korun.

„Pokud někdo vyhraje, chceme, aby se na něj zbytek závodního pole mohl podívat, pogratulovat mu a dát všem vědět, že vyhrál férově,“ komentoval svou práci Derik Zimmel. Podařilo se někdy danému odborníkovi někoho „přistihnout“? Ano! Na amatérském turnaji US Open v Missouri neprošel přes jeho testování jeden člověk, který byl diskvalifikován.

Poslední vážný případ rybářského podvádění na závodech se odehrál na konci září. Tehdy dvojice rybářů na turnaji v Ohiu cpala do ulovených ryb těžká závaží, aby ryby měly vyšší hmotnost. Podovdu si všiml ředitel turnaje. Kdyby tento podvod prošel, rybáři by si odnesli v přepočtu přibližně 750 000 korun. O případu jsme psali v tomto článku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -