DomůNovinkyRybář šlapal k jezeru přes 6 kilometrů, poté chytil rekordního sivena

Rybář šlapal k jezeru přes 6 kilometrů, poté chytil rekordního sivena

- Reklama -

Rybaření je plné výzev. A možná i proto mu tolik rybářů propadlo! Cesta za tímto vysněným sivenem nebyla jednoduchá, ale díky odhodlání se rybář Jason Smiley dočkal rekordního úlovku.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O úlovku informoval zahraniční web Field and Stream. Rybář Jason Smiley zažil nezapomenutelný rybářský okamžik. Tomuto lovci se totiž povedlo ulovit rekordního sivena amerického, který vážil skoro 4 kilogramy! Rybář tak stanovil nový rekord, který byl starý jen několik měsíců. Nádherná ryba!

 

Těžká cesta za rekordním úlovkem

Rybář se na siveny vydal do coloradského národního parku Uncompahgre, který skrývá vysokohorská jezera. A právě vodní plocha, která se jmenuje Waterdog Lake, vydala zmíněnému rybářovi neskutečný poklad. Tomu na nástrahu totiž zaútočil rekordní siven americký!

„Zážitek u tohoto úlovku byl neskutečný, a trvalo mi několik dní, než jsem ho vstřebal,“ svěřil se úspěšný lovec. Tenhle úlovek je pro rybáře velmi cenný i proto, že cesta k němu byla velmi náročná. Aby mohl na jezeře chytat, musel ujít přes 6 kilometrů. A překonat převýšení přes 730 metrů.

 

Jak vypadalo zdolávání?

Rybářovi se v odlehlém jezeře povedlo nejprve ulovit několik menších ryb. A pak přišel osudový záběr! Do jeho nástrahy praštil neskutečný velikán! „Když se vynořil, a já ho konečně uviděl, řekl jsem jen – wow!“ popsal rybář, který rekordního sivena chytil.

Pokud někdo čekal, že velká ryba jen „tupě“ tahala do strany, pak by se spletl. „Ryba silně tahala, převalovala se, dělala šílené věci. Srdce se mi sevřelo, když při zdolávání vyletěla z podběráku, naštěstí ale zůstala na háčku. Takže jsem ji přitáhl podruhé. Byla to divoká, šílená záležitost!“ dodal rybář.  

 

Pokoření rekordu po 75 letech

Tento příběh je pak okořeněný i tím faktem, že tato ryba stanovila nový rekord. Ovšem kdyby jen to! Už v květnu jiný rybář Tim Granby chytil rekordního sivena, který překonal 75 let starý rekord u tohoto rybího druhu (nejdéle platný rekord ve státě). Jenže tenhle rybář si rekordu dlouho neužil.

Ještě před tímto rekordním sivenem chytil větší rybu rybář Larry Vickers, který si ho ale nenechal potvrdit, a rybu snědl. A právě díky informaci o tomto úlovku se na stejnou vodu vydal šťatný rybář Jason Smiley, který tímto aktuálním úlovkem stanovil nový rekord, který vážil 8 liber a 9 uncí (v přepočtu asi 3,88 kilogramů). 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -