DomůNovinkyDo chovného potoka uniká „závadná“ voda, která ohrožuje pstruhy

Do chovného potoka uniká „závadná“ voda, která ohrožuje pstruhy

- Reklama -

Silvie Havlíková z rybářského kroužku Parmičky Sokolov upozornila na únik „závadné“ vody v Sokolově. Podle ní tato voda teče z nedalekého lomu do chovného potoka. Situace byla nahlášena úřadům.

Foto: Parmičky Sokolov

Tohle už není normální! Silvie Havlíková z rybářského kroužku Parmičky Sokolov na sociální sítě nahrála fotografie a video, na kterých je zveřejněná silně podkalená voda. Ta podle ní teče vybagrovanou strouhou z areálu lomu do chovného potoka. 

Tuhle tezi potvrdil i městský úřad v Sokolově. „Podle zjištění Odboru životního prostředí Městského úřadu Sokolov je to kvůli znečištěné vodě z vítkovského kamenolomu, vypuštěné do potoka,“ píše se na webu úřadu. 

VIDEO: Takhle vypadá voda v chovném potoce

 

V potoce žijí pstruzi a střevle

„Tohle je v Sokolově v lomu na Vítkově – tento měsíc už asi potřetí. Dříve se čistilo „nevím co“ večer, aby to tak asi nepadlo hned do očí, ale teď už je z lomu regulérně vybagrována strouha přímo do chovného potoka, a taková voda se stává teď běžnou barvou,“ uvedla Silvie Havlíková na stránce rybářského kroužku Parmičky Sokolov.

Pro rybáře je situace alarmující zejména proto, že jde o chovný potok se pstruhy. Navíc podle Silvie Havlíkové žijí v této vodě i střevle potoční. „Plůdek se v tomto období líhne a potřebuje čistou vodu bohatou na kyslík, kterou Lobezský potok vždycky měl, a někdo vám do té krásně čisté vody neustále pouští tyhle s prominutím sr+čky,“ zuří.

 

Situaci úřad řeší

Redakce InRybar.cz se Silvií Havlíkovou komunikovala, a ta potvrdila, že situací se už zabývá hned několik orgánů – třeba zmíněný městský úřad v Sokolově, Povodí Ohře nebo Česká inspekce životního prostředí. O situaci ví i Západočeský územní svaz, který Silvie Havlíková rovněž kontaktovala.

Všechny zmíněné orgány celou situaci ohledně vypouštění „závadné“ vody do chovného potoka řeší. Například pracovníci městského úřadu odebrali z chovného potoka vzorky vody. „Na základě výsledků analýzy vzorků prokazujících překročení stanovených limitů se povede s provozovatelem kamenolomu řízení o přestupku,“ zní z městského úřadu v Sokolově.

Důležitou roli v celém případu znečišťování bude „hrát“ i krajský úřad Karlovarského kraje, který může provést kontrolu ve zmíněném lomu, a který stanovuje limity vypouštění důlních vod. Situaci budeme i nadále sledovat…

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Já bych jim tu strouhu zahazel a bez keců a hned. Ty rozbory a činnost některých činných orgánů není dostatečně rychlá, jinými slovy je velmi pomalá a než vůbec na něco přijdou, může být dávno po střevních a pstruzich. Je tu velmi špatná legislativa v tomhle směru a nemůže se stát aby někdo něco někam vypouštět. Pokud si nezajistí firmu na nakládání s takovou vodou tak bych jim nekompromisně ukončil činnost + tam má chodit každý den kontrola jestli dodržují všechny náležitosti. Za to jsou placení ne z ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ, a navíc kde jsou teď ty všichni ekologové…. Reseji jenom kraviny místo toho aby v takovýhle situaci konali. Je to hnus. Za pár let tu budem mít jen smradlavy mrtví stoky a žádnou přírodu. Hnus a už mi je toho zas na blití.

  2. Paní nebo slečně Havlíčkově držím palce ať se to nejdříve vyřeší a at hlavně není pozdě. A ať do toho pořád rype a nedá jim pokoj dokud to nebudou muset zahazet, a dal bych jim takovou pokutu aby to pokrylo obnovu ryby obsadky. Nebo pořád dávejte podněty na úřady, oni to musí vyjet řešit když je to na udání. Klidně každý den bych je tam posílal dokud to nebude mít jasně výsledek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -