DomůNovinkyDočkají se rybáři jednoduchého nákupu povolenek? ČRS podepsal historickou smlouvu

Dočkají se rybáři jednoduchého nákupu povolenek? ČRS podepsal historickou smlouvu

- Reklama -

Po dvou letech příprav je podepsáno. Vedení Českého rybářského svazu informovalo, že podepsalo smlouvu s firmou, která vytvoří Rybářský informační systém. Ten rybářům „usnadní život“ při vyřizování. 

Foto: Český rybářský svaz a InRybar.cz

Tenhle moment je v historii Českého rybářského svazu významným okamžikem. Vedení rybářů se totiž rozhodlo vytvořit informační systém, který by měl chod organizace výrazně zmodernizovat. Rybářský informační systém totiž nabídne celou řadu funkcí, které rybářům zásadně „usnadní život“.

 

Jednodušší nákup povolenek nebo známek

Než jednatel Českého rybářského svazu Roman Heimlich a předseda Karel Mach 7. dubna 2022 podepsali smlouvu s firmou Asseco Central Europe, tak tomuto okamžiku předcházely dva roky příprav.

Tuto dobu třeba zabrala příprava zadávacích dokumentací, výběrové řízení a jeho vyhodnocení, anebo třeba analytické schůzky se zástupci územních svazů a místních organizací.

Teď je ale už podepsáno a rybáři se chytají na velký projekt, který se stane zcela klíčovým nástrojem pro fungování tuzemského svazového rybaření. Rybářský informační systém třeba nabídne jednodušší nákup známek nebo povolenek, anebo třeba odevzdávání sumářů úlovků.

Kromě toho ale rybáři budou díky Rybářskému informačnímu systému neustále „v obraze“, protože tento nástroj nabídne veškeré informace třeba o zarybňování svazových lokalit, anebo například statistiky úlovků.

 

Hotovo bude na podzim roku 2023

Rybářský informační systém tak nebude sloužit pouze rybářským funkcionářům, ale bude přístupný i pro 250 000 členů Českého rybářského svazu. Důležitou součástí bude i mobilní aplikace pro svazové rybáře a nové webové stránky, které nahradí ty stávající Českého rybářského svazu.

Rybář se brodí vodou při západu slunce se psem

Rybáři počítají s tím, že nadcházející 4 měsíce budou pracovně velmi intenzivní, protože budou spolupracovat s programátory vybrané společnosti. Pilotní provoz systému byl měl být spuštěn na jaře roku 2023, pak bude i zásadní migrace stávajících dat do systému, která proběhne v létě 2023.

Pokud půjde vše podle plánu, tak rybáři počítají s tím, že na podzim roku 2023 bude Rybářský informační systém spuštěn.

 

Proč je Rybářský informační systém tak významný?

Chystaný nástroj pro rybáře je klíčový už jen z toho pohledu, že projí „všechny strany“. Rybářský informační systém „pod jednou střechou“ propojí držitele povolenek (ČRS i MRS), rybářskou stráž, místní organizace, územní svazy, hlavní spolek, a také orgány státní správy.

Pro „běžné rybáře“ se toho změní opravdu hodně, protože přes Rybářský informační systém půjde vyřešit celá řada věci z domova.

„Prostřednictvím RIS si bude moci vyřídit všechny členské povinnosti – zakoupit povolenku, uhradit členskou známku, zaplatit brigádu nebo se přihlásit k jejímu odpracování. Na konci roku jeho prostřednictvím z pohodlí domova bude mít možnost i provést sumarizaci povolenky,“ uvedl Český rybářský svaz na webu.

Kompletní informace o funkcích Rybářského informačního systému najdete například v tomto textu (úplně dole)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -